מחליט לו בעל דירה ב-ק"ק לבנות לעצמו ממ"ד על חשבון שטח משותף

מחליט לו בעל דירה ב-ק"ק לבנות לעצמו ממ"ד על חשבון שטח משותף

הוא דואג שמחלקת רישוי ובנייה תשלח לכל בעלי הדירות הודעה שיש להם שבועיים להתנגד......והאסון בדרך

מרבית הבניין בשכירות, בשלב א' הוא מחלק לשוכרים שכמובן לא מודיעים לבעלי הבית ואף אחד לא יודע מכלום..
חודש עובר...

ואז כשמתגלה העניין ומתחילים לפעול מסתבר שעירית תל-אביב במקרה דנן, תומכת בבניית ממ"דים
למה צריכה עיריה להתערב לטובת מעשה נבלה שכזה..?

לאחר שמתחיל נחיל של התנגדות למח' רישוי..
הנבל מתעורר ומחליט לשלוח בשנית הודעה מסודרת ישירות לכל בעלי הדירות.. שוב יש שבועיים להתנגד...

ואם לא יושג רוב מתנגד, מה שמחייב מרדף אחרי בעלי דירות בכל קצוות הארץ והעולם, שאת חלקם לא ניתן להשיג -
האם הפרסונה יבנה לעצמו תוספת נדיבה של מיטב המטרים המרובעים לטובתו האישית והרחבת דירתו..?
ובבא העת אם וכאשר יהיה תמ"א - הוא גם יקבל בונוס נוסף בחוזר שטח גדול יותר..?

לידיעה.. אין מה להציע שיהיו 75% הסכמות שדרושות לו - כי זה לא עובד, כאמור העיריה/המדינה לטובתו כבר מראש..

בקיצור, שחיתות וניצול ציני של הסכמות העיריה...
והאם יש תקדימים משפטיים בעניין..?
תודה

dani666

New member
מי אמר שצריך רוב מתנגדים ? להצמדת רכוש משותף ל...

.. דירה מסוימת יש צורך בהסכמת כלל בעלי הרכוש בבנין.

לבניית ממ"ד דרושה הסכמת בעלי 60% מהדירות

ולהרחבת דירה סתם (שלא לצורך בניית ממ"ד) דרושה הסכמת בעלי 75% מהדירות אשר שני שלישים מהרכוש המשותף צמודים לדירותיהם; הכול בתנאי שהבנייה לא תפגע בזכויות הרחבה של בעל דירה אחר ובהנחה שלא נקבע אחרת בתקנון הבית. בעל דירה, המתנגד להחלטה על ההרחבה, רשאי לפנות בתביעה למפקח (ראה סעיפים 71א - 71ד לחוק המקרקעין).

למרבה הצער העיריה לא מתחשבת בהסכמות..

רק בהתנגדויות..
יש מגמה ברורה לאשר מה שנראה על פניו מיועד לביטחון (דהיינו ממ"ד)
במדינת ישראל שטופת המלחמות... ומול זה צריך להלחם..

תודה

יש בחוק הגדרות לרוב באחוזים של מתנגדים

(וגם למסכימים שזה פחות רלוונטי כאן למרבה הצער)

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לא ברור לגמרי

למה את מכנה אותו "נבל" ?
אדם רוצה יותר בטחון בחיים, הוא מוכן לשלם תמורת זאת סכום נכבד, מכיסו (עלות ממד למעלה מ מאה אלף ש"ח)
עצם בניית הממ"ד על ידו לא מונעת מבעלי דירות נוספים לבנות גם הם, להיפך, דיירי קומות מעליו יהנו משימוש ביסודות הממד שלו ויחסכו ממון.

בסדר לא נבל - פשוט גנב...

בטחון בחיים..? עלאק... היום בונים ממ"דים בגודל סביר למשפחה ממוצעת
- הפרסונה בונה לעצמו ממ"ד של משפחה ברוכת נפשות..

יש כאן שיקול כלכלי טהור של בניית דירה גדולה יותר (על סמך הקלות עירוניות צפויות)
יש גם צפי לשכ"ד דירה גדול יותר במיוחד באזור המדובר שהוא כזה ממילא...

ובוא אתקן אותך זה שווה אפילו 300,000 ש"ח אם לא יותר..
ולמי אכפת שזה לא מונע מאחרים לבנות...? הוא בונה על שטח משותף ללא רשות !!
והחל בכל ההכנות הדרושות מבלי שאיש מבעלי הדירות ידע מכך... זו התנהלות לא תיקנית ומעידה על האדם.

אף אחד לא רוצה יסודות על שטח גנוב,
להיפך זה עלול לחייב תמ"א עתידי לבנות לפי מיתווה שלו שלא בהכרח יתן מענה נכון לשאר הדיירים
אולי בתיאוריה היתה צריכה להיות שם מעלית למשל..?

בקיצור, תהיה אתה בעל נכס בבניין שגוזלים ממך נתח כלכלי, או מיבני, או פוגמים בזכויות בנייה עתידיות שלך
ואח"כ תענה בסובייקטיביות הכי אובייקטיבית שיש ..

אין 2 צדדים לאותו מטבע..

שילה1

New member
א.עלות ממ"ד-מחצית ממה שציינת(אפילו פחות) מה עוד

שבעל דירה בקומת קרקע יכול להרכיב אשכובית.(סוג של ממ"ד לקומת קרקע)
ב.מי שיבנה מעליו,חייב יהיה לשלם לו עבור שימוש ביסודות הממ"ד ובגג הממ"ד.יש תחשיב מסודר לנושא.
ג.משמע-אי שלא יחסוך ממון,אלא רק ריצות ואישורים.
ד.העיריות נוטות לאשר בקלות בניית ממ,ד של עד 12 מ"ר.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אין תחשיב מסודר

אתה יכול ללכת בעצמך, לבקש רשיונותלשכור פועלים, לצקת בטון ולהביא את האביזרים הנדרשים, לפנות למכון התקנים לביקורת ולהתפלל שיאושר ויבנה כראוי - ואז העלות (מבדיקות שערכתי) בסביבות 50 אלף ש"ח (אם תפילותייך יענו ותקבל את האישורים)
אתה יכול לפנות לחברות המייצרות ממ"דים , יש היוצקות במקום, בהתחלה הם מדברים על כ 100000 שקל, ואז מתחילות התוספות (הגבהה, פתיחת דלת לבית, מע"מ מערכת סינון ועוד כמה דברים "קטנים" שצריך להוסיף תוך בניה - וזה מתקרב ל 150 אלף
יש חברה הבונה אצלה ומביאה, המחיר כמה עשרות אלפים, יש להוסיף 35 אלף הובלה ומנוף ועוד כמה אלפים על חיבור לבית - גם זה עובר בהרבה את המאה אלף.
-
כמובן שיש מתקנים נוספים הנקראים "מיגוניות" שזה מבנים מחוץ לבית (עובי בטון עד 20 ס"מ במקום 30 בממ"ד) הם לא מתחברים לבית ודי בעיה להשיג אישור בניה כי הן מוגדרות כמחסן.
-
אפשרויות נוספות הן מתקנים הקרויים "שיפור מיגון, זה נעשה ע"י לוחות פלדה או ריסוס בטון באחד מחדרי הבית, הרבה פחות בטוח מממ"ד והעלות (למיטב ידיעתי) בחברה מסודרת עם נסיון 75000 שקל +
-
לכן ביקשתי מבי רו קישור למישהו שבונה ממ"ד במחיר שהיא נקבה.

אני יודע שאין מחיר אחיד מחייב

קודם כל, ביקשת משילה, ולא מבי-רו (be_roo), שלצערי הרב חדלה לכתוב בפורום הזה.
ולגופו של עניין, שילה טענה, שיש תחשיב מסודר לעניין חובת ההשתתפות בהוצאות של מי שבונה על תוספת הבנייה של שכנו (ממ"ד במקרה הנדון).
אני עצמי הצעתי תחשיב כזה, וקישרתי אליו לעיל, אבל תחשיב רשמי מחייב, בחוק או בתקנות אַיִן (אילו היה, הוא היה חושׂך ויכוחים רבים בנושא שהתנהלו בפורום זה), ועל כן שאלתי הייתה למעשה שאלה רטורית.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
צודק, אכן ביקשתי משילה ולא מבי-רו

ואני מקווה שהיא יודעת על מה היא מדברת ולא סתם זרקה סיסמא
כי אני עכשיו בודק אפשרות בניית ממ"ד. ואני מחכה לתשובתה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תוכלי לתת לי, כאן או בפרטי

שם של חברה המתקינה ממ"דים בסכום שציינת
אני בדיוק עכשיו מחפש.
תודה מראש.
אני מדבר על ממ"ד תיקני באישור פיקוד העורף.

זמי

New member
ואיפה הועד?

הועד חייב לתבוע ממנו להגיש הבקשה לאסיפת דיירים. אם הועד לא מתפקד יש להזהיר את הועד ובכתב כי אם לא יפעל יפעלו דיירים לכינוס אסיפה שלא מן המניין ואם גם אז לא יסכים יובא העניין לפני המפקח על המקרקעין וזאת יכול כל דייר. אפשר גם להגיש כתביעה לסעד מידי אצל המפקח.
צריך לבדוק טוב בתיק בקשה בעירייה מה דרשו ממנו ומה הוא עשה בכדי לעמוד בדרישות אלו.העירייה מחייבת אותו להודיע בכתב רשום לבעלי הדירות הרשומים ולא השוכרים ולתת להם זמן להתנגד ולבוא בפני ועדה לעניין זה. אם יבואו או לא יבואו תתקיים הישיבה ותתקבל החלטה שתיתן זמן למי שמתנגד עדיין לפנות לבית משפט.
העירייה לא מתעסקת עם חוק המקרקעין ובתים משותפים.

למעלה