לכתוב עבודות עבור סטודנטים - זה חוקי?

ספרנו1

New member
לכתוב עבודות עבור סטודנטים - זה חוקי?

אני שוקל לעבוד עבור חברת "סיליבוס", שמספקת שירות כתיבת עבודות עבור סטודנטים שמסיבות שונות מעדיפים שאחר יכתוב להם את העבודה.
http://syllabus.org.il/

האם בכך אני מסתכן באופן כלשהו? מבחינת החוק, או מבחינת יחסיי עם האוניברסיטה בה אני לומד? או משהו כזה?

תודה

בלי להתייחס לחברה הספציפית

שאותה אינני מכיר, כתיבת עבודה שהוזמנה על ידי הסטודנט, איננה חוקית לדעתי. לעומת זאת עזרה לסטודנט על ידי הכוונה וביקורת היא חוקית.

creth11

New member
סליחה שאני מקלקל - כתיבת עבודה או ביצוע מחקר

מוזמן ע"י אדם או גוף אחר אינה עבירה ולא תהיה עבירה לעולם, כך בנוי היום עולם המחקר המיסחרי.
שימוש בעבודה שהוזמנה או הגשת תוך הסתרת המקור היא העבירה כלומר אותו מזמין סטודנט לעניין השאלה המציג עבודה של אחרים כתוצר שלו הוא העבריין והוא זה שעובר על החוקים והכללים וגם האתיקה של המוסד בו הוא לומד.
שלא נדבר על זכויות יוצרים וכאלה או היתחזות ורמייה או השגת ציון או תואר במעשה תרמית.

שעה קלה על קלקלה

הניתוח שלך שגוי:
אנו מדברים כאן בעבודות אקדמיות, ולא במחקרים לצורכי מסחר. וכותב העבודה, כשהוא עושה זאת בידיעה שהיא תשמש את הסטודנט לקבלת דבר (ציון, תואר) במרמה, מסייע לעבירה, וככזה גם הוא נושא באחריות פלילית (ראה סעיף 31, 32, 414 ו- 415 לחוק העונשין).

רון סי

New member
מאין לכותב העבודה לדעת מה יעשה בה המזמין?

אפשר שתשמש את המזמין להציג אותה באופן לא חוקי, ואפשר שלא.
כפי שחברת השכרת רכב המשכירה לך רכב לא יכולה לדעת שתשתמש בו כרכב מילוט בשוד בנק. אפשר שכן, ואפשר שלא.
או סוחר סכינים המוכר לך סכין, אינו יכול לדעת אם תשתמש בו לחתוך סלט, או לדקור אדם.

זו היתממות

הרי כותב העבודה, או החברה שבה הוא עובד, מציגים את השירות שלהם, במפורש או במרומז, ככתיבת עבודות עבור סטודנטים (ראה באתר שאליו קישר השואל בהודעה הראשונה בשרשור זה).
ושים לב לסעיף 20(ג)(1) לחוק העונשין:
"רואים אדם שחשד בדבר טיב ההתנהגות או בדבר אפשרות קיום הנסיבות כמי שהיה מודע להם, אם נמנע מלבררם".

רון סי

New member
באתר כתוב שהם מספקים סיוע

הם יכולים לכתוב את העבודה והסטודנט יגיש אותה אפילו בלי לקרוא אותה, אבל מההצהרות שלהם לא עולה שזה מה שהם מתכוונים לו. מההסבר שלהם גם עולה שהם מסייעים בהתאמה לדרישות הכתיבה האקדמית, שהן דרישות צורניות, ובהבנת דרישות המרצה, שהסטודנט אולי מתקשה להבין אותן בעצמו.
בכל אופן גם סוחר הסכינים יודע היטב שאפשר לעשות שימוש לא חוקי במוצר שהוא מספק. האם עליו לברר אם הקונה מתכוון לעשות בסכין שימוש לא חוקי כזה?

הכותב עבודה אקדמית עובר אחר

מסייע לו לקבל דבר (ציון, תואר) במרמה, ועובר בכך עבירה פלילית. שהרי אותו אחר נדרש לכתוב את העבודה בעצמו, והיא אמורה לשקף את ידיעותיו וכישוריו שלו, וכשהוא מגיש את העבודה, הוא טוען למעשה (בהתנהגותו), כי הוא זה שכתב אותה.
העונש על קבלת דבר במרמה, בנסיבות רגילות, הוא עד שלוש שנות מאסר, ובנסיבות מחמירות עד חמש שנות מאסר (סעיף 415 לחוק העונשין).
העונש המרבי על סיוע לעבירה זו הוא מחצית העונש שנקבע (בחוק) לעבירה עצמה (סעיף 32 לחוק).

ספרנו1

New member
וואוו. אז איך זה שמתנהלות חברות מורשות

שפעילותן כוללת כתיבת עבודות כאלה?

שילה1

New member
מעבר לעבירה הפלילית של הכותבוהסטודנט-כך

מיצרים בוגרי אוניברסיטה שרמתם נמוכה מאוד.

למעלה