מכירת רכב תעלה את קיצבת הניידות?

ירון61

New member
מכירת רכב תעלה את קיצבת הניידות?

שלום, אני נכה המקבל קיצבת זיקנה, וקיצבת שרותים מיוחדים 188%, וקיצבת ניידות 1704 ₪ (לפי 80 אחוזי מוגבלות בניידות לצמיתות, נפח 1300, בעל רכב, ללא רשיון נהיגה). שאלותיי: 1. אם אני מוכר את הרכב שלי שהוא רכב ישן נפח 2000, שלא ניקנה דרך הלוואה עומדת של בט"ל, ואני נשאר חסר רכב, האם זה יעלה את קיצבת הניידות שלי מ1704 ₪ ל2364 ₪ שזה סכום הקיצבה לחסרי רכב לפי הלינק פה https://www.btl.gov.il/benefits/Mobility/hatavot/MonthlyNayadut/Pages/ShiurKitzvaHasarRehev.aspx 2. האם זה יפגע לי בשאר הקצבאות? תודה

cוורנה1

New member
האם מכירת הרכב תעלה את קצבת הניידות? שלום לך,

ראה מענה אותו קבלתי מחברתי עו"ד סיגלית שאלתיאל לשאלתך:
"אציין בזהירות מכיון שאין בידנו את כל הנתונים, עקרונית מי שהוא לפחות 80% בניידות או זקוק ומשתמש בכסא גלגלים לפי קביעת משרד הבריאות, ונקבל שא"מ לפחות 100%, יוכל לקבל קצבת חסר רכב.
מכירת הרכב כשלעצמה לא אמורה לשלול קצבאות אחרות למעט כאמור בניידות מקצבת בעל רכב לחסר רכב. "

בברכה.

ירון61

New member
אז האם אקבל קיצבת ניידות גבוהה יותר לאחר מכירת הרכב?

הלא כבעל רכב לפי הפרמטרים המפורטים שרשמתי בשאלתי למעלה, אני מקבל קיצבת ניידות בסך 1704 ₪ ואילו כחסר רכב אני אמור לקבל יותר, כ 2364 ₪ (לפי הלינק שרשמתי בשאלתי למעלה)... ועל פניו זה נראה שאקבל קיצבת ניידות גבוהה יותר לאחר מכירת הרכב.... אשמח להבהרה, בתודה רבה מראש!

cוורנה1

New member
קצבה לחסר רכב תשובת חברתי עו"ד סיגלית שאלתיאל לשאלתך הנוספת:

"קצבת חסר רכב מחושבת לפי רכב בנפח מנוע 1800 סמ"ק.

רק מי שעונה לתנאי הזכאות של חסר רכב יוכל לקבלה.

לפני מכירת הרכב, בדוק מראש עם מחלקת ניידות האם מתקיימים בך תנאי הזכאות לקצבת חסר רכב."

בברכה.

למעלה