שאלה בניידות

שאלה בניידות

אני נכה בביטוח לאומי ב2008 קבעו לי רכב יציג על נפח מנוע 1800 סמ"ק בניידות פטור 100%ממסים וב2012 בקשתי ועדה לגודל כי הרכב לא התאים למגבלות שלי הלכתי לועדה במשרד הבריאות וקבעו לי רכב יציג גדול יותר עם מנוע 2000 סמ"ק אז קניתי רכב שמתאים למגבלות שלי עם אותו גובה מס לרכב שקבעו לי כמו כן הגדילו לי את הקצבה. ב2016 התקשרו אליי מביטוח לאומי ואמרו לי שהרכב היציג שלי לא מיוצר ועליי ללכת שוב לועדה או להשאר עם הרכב היציג שקבעו לי בפעם הראשונה עם מנוע 1800 סמ"ק לא היה כוח שוב לעבור את הבירוקרטיה של הועדה החלטתי לשאר עם הפטור על רכב 1800 סמ"ק מה שהוריד לי את הקצבת ניידות וגם הייתי צריך לשלם הפרשי מס כי קניתי רכב עם מנוע 2000 סמ"ק מה שמתאים למגבלות שלי עכשיו אני שוב צריך להחליף את הרכב כתבתי מכתב לביטוח לאומי בבקשה לועדה נוספת שישנו לי את הרכב המייצג והתברר שמשרד הבריאות לא עושים ועדות התקשרו אליי מביטוח לאומי שאין ועדות והם מאשרים לי את הרכב היציג הקודם של 2000 סמ"ק אני עכשיו מחכה לטפסים.
השאלה אם אני יכול לתבוע את התוספת קצבה לרכב 2000 סמ"ק שהיתה מגיעה לי בארבע שנים האחרונות כי זה משהו שקבעו לי שמגיע לי ומתאים למגבלות שלי
תודה.

למעלה