דמי ביטוח לאומי

דמי ביטוח לאומי

הי אורנה,

ב-6/2019 התפטרתי והתחלתי לקבל קצבת אבטלה. החודש אקבל תשלום קטן אחרון.
ב-9/2019 אישרו לי קצבת נכות זמנית 100% לעשרה חודשים (בקרוב תהיה ועדה נוספת) מ-6/2019 עד 31/3/2020
קראתי שיש פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי למקבל קצבת נכות זמנית רק אם היא לשנה לפחות, כך שזה לא במקרה שלי. אך ראיתי שלא מורידים לי דמי ביטוח לאומי, לא מקצבת הנכות ולא מדמי האבטלה.
האם בזמן שמקבלים קצבת אבטלה, יש פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי? ואז החל מהחודש הבא, אצטרך לשלם? אם כן - מה הסכום בערך?
כמוכן, התחלתי לקבל חודש קודם קצבת נכות מקרן הפנסיה שלי וראיתי שמורידים לי דמי ביטוח לאומי. במידה ובזמן קבלת דמי האבטלה אכן יש פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי - האם עלי לפנות לביטוח לאומי ולקבל על כך אישור ולהגיש לקרן הפנסיה לקבלת ההחזר על דמי ביטוח לאומי שניכו לי?

תודה רבה,

cוורנה1

New member
דמי ביטוח לאומי
שלום לך,

כפי שמופיע במידע באתר, מנכים דמי ביטוח מינימליים בגובה 24 ש"ח ודמי בריאות בגובה דמי אבטלה.
ראה מתוך סכום הקצבה בחלק המתיחס לניכויים מסכום הקצבה

לגבי הפטור מדמי ביטוח, אכן הוא למי שנקבעה נכות זמנית לפחות לשנה, יתכן ומנכים לך מדמי האבטלה ואינך רואה זאת. תוכל לבדוק באתר שירות אישי

מקצבת הנכות אמורים לנכות 104ש"ח בחודש, אלא אם מנכים במקביל מתוך דמי אבטלה.

לגבי הניכוי מקרן הפנסיה, עליך לבדוק באופן אישי ספציפי ע"י פניה ישירה לסניף/דמי ביטוח לאומי.

בהמשך, אם תקבע לך נכות לצמיתות, תוכל לגשת למחלקת גבייה ממעבידים, לקבלת טופס 618, הניתן באופן אישי בלבד (אינו נמצא בטפסים).

תוכל לבדוק בהמשך, באילו ימים ושעות יש קבלת קהל במחלקה.
ראה מתוך סניפים וערוצי שירות ללחוץ על פרטי מחלקות לאחר שתכנס לסניף בעיר שלך.

בברכה.

למעלה