לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1760517,605 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'הוכחת ידועים בציבור לקבלת תוספת לקיצבת נכה'
הוכחת ידועים בציבור לקבלת תוספת לקיצבת נכה
06/01/2020 | 18:49
1
40
שלום לבאי הפורום,
שמי הרצל, אני בן 28, מקבל את קצבת הנכות עבור ליקוי אחד משנת 2009 ויש לי 100% אי כושר לעבוד אף על פי שלאורך השנים אכן עבדתי בעבודות מזדמנות שונות.

בת הזוג שלי ואני הכרנו בדצמבר 2017, אבל יצאנו לדייט רק באוקטובר 2018, אך היא עברה להתגורר עימי בחודש ספטמבר 2019, וברצוננו לקבל תוספת של בת זוג למקבל קצבת נכה, כפי שהציעו לי בסניף של ביטוח לאומי, אבל נמסרו שם טפסים עבורנו, אחד טופס לבקשה להכרה כידועים בציבור מכיוון שאנחנו איננו נשואים ולא מתכוונים להינשא, אך אולי בעתיד, כרגע זה ממש לא עומד על הפרק. השני הוא טופס בקשת תוספת בת זוג לקצבה שלי.

הבעיה היא, מה ההגדרה החוקית לידועים בציבור, קראתי שכוונת השיתוף בנכסים או במשק הבית מאוד חשובה אבל לכל אחד מאיתנו, בעיקר לי יש חסכונות משמעותיים מהוריי ומעבודותיי לאורך השנים, לפני שהכרנו למעשה.

בנוסף, למרות שאנו מתגוררים יחד כאמור מספטמבר 2019, מדובר רק ב-4 חודשים, ואכן היא משלמת את החשבונות שרשומים על שמי, החוזה לשכירות שלנו (הדירה לא בבעלותינו) רשום על שם שנינו והצ'קים ניתנו ממני בלבד, כלומר היא רשמה ערבון לבעל הדירה על שמה והחתימה את הוריה, אך שכר הדירה יורד ממני מחשבון הבנק שלי, והחשבון איננו משותף, כלומר כ"א מנהל חשבון בנק משלו ואיננו מתכוונים לשתף את החשבון או לאחד ביניהם.

מצד שני, אנו מתגוררים ביחד רק 4 חודשים, אך ההיכרות האינטנסיבית בינינו החלה באוקטובר 2018 כלומר כמעט שנה וחצי.

האם אנו זכאים לתוספת החל מספטמבר 2019?
או החל מאוקטובר 2018?
או רק 12 חודשים רטרו אקטיבית מיום הגשת הטפסים שקיבלנו בסניף?
או שמא עלינו להיות תחת קורת גג אחת לפחות....נניח 3 חודשים או חצי שנה ורק מאז נקבל באופן שוטף את התוספת?
או שמא עלינו לגשת לבימש לענייני משפחה או לעורך דין על מנת לנפק תעודת זוגיות ורק מהשוטף נקבל את התוספת?

כלומר, אין לנו בכלל מושג מה לעשות.

לציין ש:
א. חשבונות בנק נפרדים ואין כוונה לאחדם
ב. איננו נשואים ולא מתכוונים להינשא לפחות כרגע
ג. אין לנו נכסים או רכוש או חסכונות משותפים, הכל מלפני ההיכרות בכלל
ד. אנו גרים יחד רק כ-4 חודשים נכון לעכשיו

אולם:
א. חוזה השכירות על שם שנינו, הערבות על הוריה, הביטחון על שם זוגתי אך השיקים יורדים ממני בלבד והיא לא מחזירה לי כסף (אינני מעוניין כיוון שאין לה כסף כלל והיא מתקשה מאוד להתקיים)
ב. אנו אכן גרים יחד ומתכוונים לגור יחד גם בשנה הבאה
ג. אני מאוד אוהב אותה וזקוק לה, היא מגיעה איתי לבדיקות, אנו ישנים ביחד, ועושים הכל ביחד
ד. אנו עובדים יחד למעשה מכירים ממקום העבודה
ה. אומנם כלל החשבונות על שמי (גז, מים, ארנונה, חשמל, טלוויזיה ואינטרנט) אבל היא זו שמשלמת את כל החשבונות כולל ועד הבית, על מנת שתהיה הוגנות כי בכל אופן השכירות רק מהצד שלי
ו. ביום הולדתה קניתי לה טבעת בשווי אלף שקלים, הזמנתי אותה לאכול המון פעמים, היא מזמינה גם אותי, קונה עבורי בגדים, אנו עורכים קניות לבית יחד, וקנינו גם מכונת קפה, מיקרוגל ומזרון עבורינו מצד שנינו
ז. אנו מנקים יחד, מכבסים, מבשלים יחד, לעתים אני מבשל עבורה ולעתים רק היא מנקה, תלוי בלו"ז של כל אחד
ח. בעבודה מכירים אותנו ויודעים שאנו יחד כולל מגורים משותפים, אולם הוריה לא אוהבים את הקשר ואימי מודעת לקשר וגם חתמה עבור הצהרת ידועים בציבור, אך דרוש עד נוסף

איננו יודעים כיצד להתנהל.... ממתי מאשרים את התוספת?
כמו כן לציין שהיא מרוויחה רק 3500 שח בחודש ברוטו ולעתים 4500 אבל היא לא עוברת את זה, היא גם סטודנטית ואני מסייע לה בתשלום הלימודים ובמטלות.

תודה רבה,
הרצל
בברכה.
ביטוח לאומי - סיוע >>
לצפיה ב-'ידועים בציבור - ביטוח לאומי'
ידועים בציבור - ביטוח לאומי
<< ההודעה הנוכחית
07/01/2020 | 17:42
28
שלום לך,

על מנת להוכיח שאתם ידועים בציבור,
יש להביא הוכחות שאתם מתגוררים במשותף,
ובניהול משק בית משותף עם הוצאות והכנסות משותפות.
ראה מתוך ידועים בציבור, הכולל טופס שעליכם למלא על מנת שיכירו בכם,
כידועים בציבור.

בברכה ובהצלחה!
ביטוח לאומי - סיוע >>

הודעות אחרונות

21:53 | 19.01.20 cubbzv1967
16:58 | 16.01.20 אורחים בפורום
16:54 | 16.01.20 אורחים בפורום
16:48 | 16.01.20 אורחים בפורום
12:17 | 16.01.20 כלכלנובב
19:56 | 15.01.20 הרקולס123
15:18 | 15.01.20 אורחים בפורום
15:15 | 15.01.20 אורחים בפורום
15:10 | 15.01.20 אורחים בפורום
01:03 | 15.01.20 Purple Mushroom
15:39 | 12.01.20 אלכסטיוס
23:51 | 10.01.20 אורחים בפורום
20:58 | 10.01.20 אורחים בפורום
15:31 | 09.01.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ