לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1756617,566 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'ללמוד דין שיבוב'
ללמוד דין שיבוב
28/11/2019 | 09:45
4
48
1.קראתי לאחרונה בעיתון שחברות ביטוח עושות צחוק מביטוח לאומי בקשר לשיבוב. אני מחפש קישור להסבר קצר ממצה וטוב  לדעתך, שמסביר שיבוב ביטוח לאומי סעיף 328 ואילך..לא רק בעניין תאונות דרכים ולא רק נגד בתאונות עבודה..
מכירים?!
2. האם שינוי חוק ביטוח לאומי לפני 4 שנים בסעיפים אלו ,מצליח להבטיח אי פיצוי כפול לניזוק  פרטי, שלא קיזזו לו תגמולים  מביטוח לאומי, בתביעתו האזרחית
ביטוח לאומי - סיוע >>
לצפיה ב-'סליחה שאני מתפרצת לדלת פתוחה'
סליחה שאני מתפרצת לדלת פתוחה
<< ההודעה הנוכחית
02/12/2019 | 18:46
16
מה מעניין אותך בשיבוב, סעיף 328?

יש בעיקר כתבות בנושא. יש בדה-מרקר.
מחלקה משפטית בביטוח לאומי עוסקת בעניין. בעיקרון מדובר בשיבוב כספים שמגיעים על פי חוק למוסד לביטוח לאומי, כאשר יש צד ג' (בדרך כלל חברות ביטוח אך יש גם מקרים של אנשים פרטיים).
בתאונות דרכים (כאשר מדובר בתאונות עבודה) מדובר בחברות הביטוח של הרכבים. אך יש גם מקרים נוספים מלבד חוק הפלת"ד, אלא גם נזיקין.

לגבי השאלה השנייה, לא בטוחה שהבנתי לאיזה שינוי בחוק אתה מתכוון.
ביטוח לאומי - סיוע >>
לצפיה ב-'ביטוח לאומי תביעת תַּחֲלוּף (שִׁיבּוּב או סוברוגציה)'
ביטוח לאומי תביעת תַּחֲלוּף (שִׁיבּוּב או סוברוגציה)
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2019 | 10:50
1
26
רפי שלום רב,
אני מנהל את פורום נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח בתפוז, שאלתך מאוד כללית ואנסה לענות עליה באופן ממצא.

תביעת תַּחֲלוּף שִׁיבּוּב או סוברוגציה של המוסד לביטוח לאומי, הינה למעשה תביעה של הניזוק שהביטוח לאומי "נכנס בנעליו" ותובע במקומו.

מה הכוונה?
ביטוח לאומי הוא מייטיב הנזק מספר 1 בישראל

כאשר לדוגמא מתנהלת תביעה, סכום הפיצוי הסופי מורכב ממיטיבי נזק שונים, ביניהם התשלום שיתקבל מהמזיק/חברת הביטוח וכן לרוב מהמוסד לביטוח לאומי, בין אם מדובר בפיצוי מטעם אגף עבודה, נכות כללית, סיעוד וכיו"ב.

לאחר שהביטוח לאומי שילם לניזוק פיצוי במסגרת המחלקות השונות, יש לביטוח הלאומי זכות בחוק לפנות למזיק/חברת הביטוח שלו ולדרוש בחזרה את הסכומים שהוא שילם.

הניזוק לא יכול לתבוע פעמיים מהמזיק את הפיצוי שהוא כבר קיבל מהמוסד לביטוח לאומי.

זאת נקודת הבסיס בגדול, כמובן לכל מקרה יש את נסיבותיו שלו, לדוגמא שיבוב של תשלום יחסי שקשור לתאונה ספציפית ולא כל הסכומים שהתקבלו ומקרים רבים ונוספים שבגינם מומלץ ואף רצוי לקבל ייעוץ משפטי פרטני היות והפסיקה רחבה עד מאוד.

התיקון בחוק נועד לייצר שקיפות ולהקל על אופן ניהול תביעות השיבוב.

תודה רבה לcוורנה מנהלת פורום ביטוח לאומי שהזמינה אותי לפורום.

מקווה שהצלחתי להבהיר את הנקודה.
בברכת המשך יום נעים.
עו"ד מייקל עידן
ביטוח לאומי - סיוע >>
לצפיה ב-'תודה רבה עו"ד מייקל עידן'
תודה רבה עו"ד מייקל עידן
03/12/2019 | 13:59
9
לצפיה ב-'אני לא עורכת דין'
אני לא עורכת דין
03/12/2019 | 17:54
12
אך במקרה מכירה את הנושא קצת מקרוב.
לדעתי יש לעשות סדר בדברים.
המילה "תביעה" אינה נכונה כאן. לא מדובר בתביעת שיבוב אלא בדרישה: 
לביטוח הלאומי הזכות, על סעיף 328 לחוק הביטוח הלאומי, לדרוש כספים ששילם למבוטח ולקבלם חזרה.
לדוגמא (נבחר בדוגמא פשוטה יחסית): אדם נפגע בתאונות דרכים תוך כדי עבודתו (גם בדרך לעבודה וגם בחזרה למעון מהעבודה נחשבים לתאונות עבודה). הוא למעשה מבוטח בשתי חברות ביטוח, חברת הביטוח של הרכב ובביטוח לאומי בביטוח נפגעי עבודה. 
הוא יכול לתבוע את שתי חברות הביטוח. מה שבדרך כלל עושות חברות הביטוח הוא לשלוח אותו לתבוע קודם את ביטוח לאומי. כאשר המוסד לביטוח לאומי מכיר בתאונתו כתאונת עבודה יש מספר זכאויות וביטוח לאומי משלם מה שמגיע לנפגע. (אם החליט הנפגע לתבוע גם את חברת הביטוח, בדך כלל חברת ביטוח תשלם לו לאחר שתפחית מה שקיבל מביטוח לאומי)

כעת, לביטוח לאומי יש את הזכות לפנות לחברת הביטוח (גם אם הנפגע תבע את חברת הביטוח וגם אם לא) כדי לקבל כספים ששילם לנפגע בחזרה. חשוב לציין שמדובר בהתנהלות פנימית של ביטוח לאומי עם חברות הביטוח ללא קשר לזכויות הנפגע.
על פי חוק, ביטוח לאומי יכול לדרוש את כל מה ששילם לנפגע למעט במקרה שבעל הפוליסה הוא המעסיק של הנפגע.
בפועל מה שקורה הוא שלביטוח לאומי יש הסכמים עם רוב חברות הביטוח כדי למנוע מאבקים משפטיים ולקבל תשלומים בשוטף. על פי הסכמים אלו חברות הביטוח מתחייבות לשלם בין 55-80 אחוזים מהסכום (ולא 100 מה שמגיע לביטוח לאומי על פי חוק) ולא בכל המקרים.
לכן עם השנים התפרסמו כל מיני כתבות שהביטוח הלאומי מפסיד וחברות הביטוח מתעשרות על חשבון כספי ציבור. 

לאחרונה התקבלה החלטה שאין צורך שביטוח לאומי יבדוק כל תיק וישלח דרישה לפיצוי מחברות הביטוח, אלא שהתשלומים יבוצעו באמצעות הסדר (זהו אינו דבר חדש, יש הסדר כזה עם הביטוח הלאומי ועם חברת ביטוח אליהו). כלומר, יעשה חישוב אקטוארי, הלוקח בחשבון שתהיה עליה במספר הנפגעים וחברות הביטוח ישלמו סכום קבוע לביטוח הלואמי בכל שנה.
חברות הביטוח יסכימו כמובן כי הן מרוויחות בכל מקרה. כרגע זה לא מיושם ועד כמה שאני יודעת עדיין לשכה משפטית של הביטוח הלאומי פועלת כדי להחזיר כספי ציבור שמגיעים על פי חוק.

ביטוח לאומי - סיוע >>

הודעות אחרונות

22:43 | 09.12.19 אורחים בפורום
13:09 | 08.12.19 אורחים בפורום
18:04 | 07.12.19 אורחים בפורום
17:51 | 07.12.19 אורחים בפורום
14:55 | 06.12.19 gonen20
14:20 | 05.12.19 כלכלנובב
09:09 | 05.12.19 הרקולס123
11:30 | 04.12.19 אורחים בפורום
10:58 | 04.12.19 אורחים בפורום
16:28 | 03.12.19 GoldenEyes
11:10 | 02.12.19 אורחים בפורום
12:26 | 01.12.19 אורחים בפורום
17:11 | 28.11.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ