גמלה להבטחת הכנסה

maya3366

New member
גמלה להבטחת הכנסה

שלום רב,
שאלה לגבי גמלה להבטחת הכנסה.
פוטרתי לפני כחודש, אני גם עצמאית שעובדת כרגע ממש קצת והייתי שכירה כ-8 שנים רצוף.
בנוסף אני אם יחידה ל-2.
כשמילאתי את התביעה לגמלה, התבקשתי לספק תדפיס של חשבון הבנק שלי ל-3 חודשים אחרונים + חשיפת כל החסכונות שלי.
אמנם איבדתי מקור הכנסה, אבל בהנחה שמצבי הכלכלי לא רע כרגע אחרי עבודה של שנים, ובההתמך על כל החסכונות, מה הסיכוי שאקבל גמלה איזושהי? האם זה שווה את זה, אם יש סכום נחמד בצד מכל החסכונות?
קצת מתלבטת אם זה שווה לחשוף את כל המידע הזה.
אשמח לקצת תובנות, תודה.

cוורנה1

New member
מחשבון הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
שלום לך,

תוכלי לערוך בדיקה מקדימה
במחשבון לחישוב הקצבה להבטחת הכנסה, על פי התא המשפחתי/הכנסות/רכב/פקדונות וכדומה...כמפורט.

יש לדווח על כל הפקדונות/חסכונות/הכנסה מכל מקור.

מדוע אינך מגישה תביעה לדמי אבטלה?
בשני המקרים ינכו את ההכנסה מעבודתך כעצמאית ובסוף שנה יערך חישוב מחדש על פי השומה השנתית ויחייבו בהתאם אם ההכנסות גבוהות יותר.

בברכה.

maya3366

New member
היי

האמת שהייתי בלשכת האבטלה, ובגלל הסטטוס התעסוקתי שלי שהוא עצמאי + שכיר במשרה קטנה, הם החליטו שאני לא זכאית, למרות שיש לי תלושים ומכתב פיטורין מהמעסיק. מבט"ל נאמר לי שכדאי לי להגיש גמלה להבטחת הכנסה.

cוורנה1

New member
דמי אבטלה - הכנסות מעסק עצמאי
על פי המידע שהעלית בתגובתך,
אני מבינה שהכנסתך מהעסק, גבוהה מגובה דמי האבטלה,
להם את זכאית.

האם בדקת במחשבון שצרפתי במענה קודם,
אם תוותר בידייך יתרה לתשלום בהשלמת הכנסה?

בברכה.

maya3366

New member
תודה. ענין המחשבון הוא לא השאלה פה,

והוא מראה שכנראה אקבל משהו. השאלה היתה האם עצם העובדה שיש חסכונות בצד, מהווה סיבה לשלילת גמלה להבטחת הכנסה.
מבירורים שעשיתי, כנראה שאין מה להפסיד וכדאי להגיש ולראות מה יקרה והמבחן הוא לא החסכונות שיש או אין אלא כמה הכנסה חודשית יש כרגע, ובהתחשב בעובדה שפוטרתי מעבודה כשכירה והפסדתי הכנסה משמעותית כמו גם הסטטוס האישי.
בכל אופן, תודה רבה.

cוורנה1

New member
ריבית מחושבת על פקדונות וחסונות - השלמת הכנסה יש לדווח על כל חסכון ופקדון ולהעביר חשבונות בנק ועו"ש עבור 3 חודשים קודמים.
על החסכונות/פקדונות מחשבים 0.1% שנתי, כך שההפחתה מהקצבה היא מיזערית.

בברכה.

למעלה