טעות בדבר דיווח.

שיווקי

New member
טעות בדבר דיווח.

שלום,

דווח בטעות על משק בית של וועד בית פעמיים (כיוון שלא קיבלתי תשובה, כמקובל - תוך יומיים שלושה, סברתי כי הבקשה הראשונה הלכה לאיבוד).
פעם אחת - על חשבון ועד הבית.
פעם שניה - על חשבון פרטי (בוצע באינטרנט - בטעות).

המשמעות היא אחת בלבד (אך ורק ועד בית).
איך ניתן לבטל תיק אחד (על חשבון פרטי). אפשר לדווח אפס תשלום לבנק הדואר, וסיום עבודה לפני שהיא התחילה (זה משנה התאריך שארשום? אם זה באותו חודש התחלה, זה לא בהכרח 0 ימי עבודה)?
אם יש טופס מיוחד לכך - מה הטופס?

פשוט אין כעת עובדים בביטוח לאומי, ולא ממש ענו לי (הם גם בטעות לא התייחסו לתיק הפרטי, למרות ששאלתי אותם זאת מפורשות).
אפשר דרך האינטרנט?

תודה.

cוורנה1

New member
טעות בדווח - עובד משק בית ומעסיקו
שלום לך,

להכנס מחדש לאתר התשלומים ולציין בפתיחת מעסיק פרטי,
סיום עבודה ותן את המועד של הפתיחה.

בברכה וחג שמח.

שיווקי

New member
לא ממש הבנתי.

האם מדובר באתר הזה?
סגירת תיק משק בית

יש שם רק חודש ושנה (ללא יום). אם אני רושם שהוא סיים באותו החודש, אז זה לא בהכרח אומר שלא עבד.

האם זה מספיק שאני מדווח שהמנקה סיימה לעבוד באותו חודש שהתחילה, או שיש עוד משהו נוסף?

כן, איך אני סוגר גם את תיק העוסק הפרטי?

תודה.

cוורנה1

New member
עובד משק בית ומעסיקו
לוועד בית, לא ניתן לפתוח באתר, כמפורט להן מתוך פתיחת תיק מעסיק של עובד במשק בית:
..."הרישום והמשלוח באופן מקוון באמצעות אתר התשלומים כאמור למעלה, יתאפשר רק למעסיק בעל מספר זהות. ועדי בתים או מעסיקים שאינם תושבי ישראל יירשמו באמצעות משלוח בדואר של טופס הודעה על העסקת עובד משק בית לסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריהם של המעסיקים."...
ניתן למלא את הטופס און ליין.

הדווח יעשה באתר התשלומים לאחר קבלת פנקס תשלומים, כמפורט להלן מתוך דווח שוטף על העובד ותשלום דמי ביטוח:
...
"ועדי בתים יכולים לדווח ולשלם באתר התשלומים עבור עובדיהם באמצעות מספר מזהה פנקס בלבד. המספר מופיע בפנקס הדיווח והתשלום שנשלח אליכם מידי שנה, בשוברי הדיווח."

לגבי פתיחת התיק בטעות, עליך לדווח לביטוח לאומי ע"י שליחת מסמכים באינטרנט ישירות לפקיד
לצרף מכתב למחלקת גבייה ממעסיקים ולציין שפתחת בטעות את הדווח.

הערה כללית:
כאשר עובד מסיים לעבוד, לא במקרה שלך, כי לא העסקת עובדת במשק בית, מציינים באתר התשלומים דווח על 0 הכנסה ומועד סיום עבודה, חודש ושנה.
במקרה זה התיק נשאר פתוח על שימך, אם מעסיקים עובד אחר במקומו באופן פרטי.

בברכה.

שיווקי

New member
תודה. מה מספר הפנקס?

יש פנקס, אך רשום משהו כמו:
פנקס 123-0001234 (000111)
צריך להקליד 6 ספרות.
מה צריך להקליד (שום ערך לא תואם). הערך שבסוגריים, 3 ספרות שמאליות או 6 ספרות ימיניות (כולל אפסים)?

שיווקי

New member
הבנתי מה הפנקס. נכנסתי לאתר

רשום לצרף קובץ. אין משמעות לצירוף קובץ כלשהו (זה רק הודעה שאני רוצה לבטל את התיק).

לא ברור מהו אתר התשלומים. אשמח ללינק.
מצו"ב תמונה (אחרי שנכנסתי לאתר: תשלומים) - אין אפשרות להמשיך אם אני רושם 0 בשכר ששולם.

שיווקי

New member
זה מה שנכנסתי.

אחר כך יש אפשרות לדיווח לתשלום משק בית:
משק בית
אפשר לדווח רבעוני, אך האתר לא מאפשר להזין 0 בתשלום.
ואם אני מדווח חודשי, דורשים מספר כרטיס אשראי. אני לא מוסר פרטיי אשראי (זה וועד).

cוורנה1

New member
דווח על תשלום 0 ראה מענה אחרון, בו העברתי מידע בנושא ביטול תיק מעסיק. זה נעשה מול מחלקת גבייה ממעסיקים בביטוח לאומי.

בברכה.

שיווקי

New member
או קיי. שלחתי.

עם מסמך word שהמרתי ל-pdf בו ביקשתי לבטל תיק (שנרשם בטעות).
התיק של וועד הבית (תיק נוסף) נרשם כשורה.

מקווה שיענו לי בהקדם.

תודה.

למעלה