אורנה עזרתך בבקשה

אורנה עזרתך בבקשה

שלום אורנה אכן הגיע מכתב שמראה שלפני כמה שנים שילמו חודשיים ביטוח לאומי , לאחר ברור מסתבר שבעקבות המצב בו היתה שרויה פוסט טראומה ודיכאון , המקום בו אני למדתי נגינה הציעו לה בהתנדבות כדי להוציא אותה לשבת במשרד שאם מישהו יכנס לשלוח אותו לידר הנגינה, זוהי עמותה ששייכת לעיריה ולא קיבלה תשלום, לאחר חודשיים לא יכלה בשל מצבה וכנראה שילמו עבורה ביטוח לאומי זה המכתב שהגיע אליה, אפשר לבדוק את זה שחור על גבי לבן

cוורנה1

New member
אישור על תקופות עבודה שלום לך,

אין משמעות לאישור של חודשיים בהם שולמו דמי ביטוח.

לא ברור מהשאלה אם יש בן זוג ברקע,
שכן, במקרה זה היא נחשבת כעקרת בית, אשר פטורה מדמי ביטוח לאומי.

בברכה.

אורנה המשך לשאלה

ראשית תודה על תשובתך אבל זה כל העניין היא לא עבדב עקב מה שקרה לה , היא לא עקרת בית היא אישה שעבדה מבוקר עד ערב , רק בגלל מה שקרה לה היא הפסיקה ומאז לא תיפקדה, כשרצו להוציא אותה קצת מהבית פעמיים בשבוע לקחו אותה למקום הזה שאני למדתי שם לנגן רק שתשב במשרד בהתנדבות. למה שילמו ביטוח לאומי אולי בגלל נושא ביטוחי לא מעבר,
השאלה מדוע מתלבטים באובדן כושר עבודה עד 1.2.18 ורק מה ה- 1.2.18 מוכנים להכיר, כי בתאריך 14.1.18 מלאו לה 62 ,,, זו ממש שערוריה אם לא יכירו בזה את מסכימה איתי? הרי אפשר לבדוק עם העובדות הסוציאליות שראו את מצבה, אם כך זה ממש מקומם בגלל שבועיים. אנא אימרי לי מה לעשות,,, החברה שעבדה בה נהגה בגסות שכול אדם היה מזמן מתאבד, אנא אימרי לי מה לעשות,

cוורנה1

New member
כיסוי במסגרת התנדבות קיים ביטוח מתנדבים, בו משלם מעסיק המתנדב דמי ביטוח עבורו, לכיסוי פגיעה בעת ההתנדבות, בדרך להתנדבות ובחזרה מההתנדבות כמו בנפגעי עבודה:
https://www.btl.gov.il/benefits/Volunteer_Rights/Pages/default.aspx

לגבי החפיפה בין הגשת התביעה והגיעה לגיל פרישה, בד"כ בודקים אם שולמה קצבת נכות אחת לפחות, על מנת להמשיך ולשלם קצבת אזרח ותיק בגובה קצבת נכות כללית.

בברכה.

תודה אורנה על התשובות ועל היחס אך ברצוני

ברצוני לדעת אם אימי הפסיקה לעבוד בשל המצב הנפשי בו הייתה שרויה ומצבה הלך והדרדר, מדוע כתוב באחד המכתבים אובדן כושר עבודה מתאריך 1.2.18 הרי שנים סבלה וסובלת מדוע לא מכירים בתקופה שלפני כי שבועיים לפני כן מלאו לה 62 כלומר בתאריך 14.1.18 האם זה רק בשביל לא לשלם לה קיצבת נכות? האם בשביל לא להכיר בה כנכה ואובדן אי כושר עבודה? אנא עיזרי לי , אני חייב לעשות זאת למענה,
כי היא אינה יכולה לעכל אחרי כל מה שעברה מאז הפיטורים , הטיפול היחס ומה נעשה לה, אף אחד לא יכול להבין. אנא אימרי לי לאן לפנות
כי פה מדובר בחוות דעת ממש מקוממת, התביעה והמסמכים הוגשו לפני שמלאו לה 62 אבל יש בדיקות שהביטוח הלאומי שלח אותה לעשות וזה לקח זמן עד לתיאום הטור,,, בגלל זה לא יכירו בה באי כושר עבודה לפני שמלאו 62 בשל שבועיים?
הרי זה ממש מביש,,, מקווה שבסוף ישנו את ההחלטה או שלא הבנתי נכון

cוורנה1

New member
קצבת נכות כפי שרשמתי בתשובותי הקודמות, צריכה להיות משולמת לפחות קצבת נכות אחת, לפני גיל פרישה, כדי שתמשיך לקבלה.

בברכה.

אם כך אז אולי בגלל זה......

בגלל זה מיהרו לשלם לה קיצבת זיקנה מהר מבלי שהיא תבקש? אני לא מבין הביטוח הלאומי אמור לעזור לאנשים לא לחפש את הטריגר איך לא לעזור ואיך לא לתת,,, אז מדוע לא מתחשבים ששלחו אותה בפעם הראשונה לרופא שלא ציין על היא מתלוננת, הוא לא רשם מה היה מה היא אמרה לו, זה היה שרלטנות אחת גדולה, היום אני מבין שהיה צורך להתלונן , אז היא לא רצתה, ואמרה אולי זה בטעות,, היום אני מבין שהכול מכוון. לא יאומן מקווה שישנו את דעתם אני בכול אופן חושב שצריך לעשות משהו למענה. נמתין ונראה בנתיים ממתינים לתשובה

cוורנה1

New member
קצבת נכות נמתין להחלטה של הביטוח הלאומי.
תעדכן אותנו בתוצאות.

בברכה.

למעלה