זכאות להבטחת הכנסה

טל1234562

New member
זכאות להבטחת הכנסה

שאלה מורכבת. אשמח למענה רק ממי שמבין.

כשמבקשים הבטחת הכנסה מביטוח לאומי, האם מותר שיהיה תיק השקעות? ואם מותר - מה סכום הקרן שמותר שיהיה?
האם יש הבדל, כשמבקשים הבטחת הכנסה, בין סכום שעומד לו בעו"ש, לבין סכום הקרן של תיק ההשקעות?

מה שבעצם אני שואלת:

1. רווחי/הפסדי הון מתיק השקעות נחשבים כהכנסה. אבל מה עם הקרן שעליה עושים את הרווחים/הפסדים? האם סכום קרן גבוה יגרום לדחיית הבקשה להבטחת הכנסה, או שקרן של תיק השקעות לא תיחשב ככסף שעומד לרשותי עבור מחיית היומיום, אלא כנכס (גם אם פיננסי)?

2. שאלה נוספת: מה אני עושה עם כספים שנצברו בחשבון העו"ש שלי שמקורם ב: קיצבת נכות של אחי (כבר שנים רבות מופקדת לחשבוני ואני מספקת לו כל מה שצריך),
קיצבת נכות של בני,
קיצבת ילדים של בני,
משכורות של אחי (נמוכות. כ 700 שח לחודש, נכנסות כבר שנים לעו"ש),
כסף של הוריי מפנסיות וקצבאות בט"ל (נפטרו בשנה האחרונה. טיפלתי בהם לפני מותם ולא עבדתי)

נצבר סכום גבוה, אבל חלק גדול ממנו נצבר מהקצבאות. איך מחשבים מה שלי ומה לא? הרי הסכום גבוה בזכות הניקוז המרכזי של כולם לחשבון אחד.

מה עושים? איך מסבירים את זה לביטוח לאומי לצורך החלטה שלהם האם לתת לי קיצבת הבטחת הכנסה?

מפחדת שיגידו לי שיש לי הרבה כסף ולכן לא אקבל הבטחת הכנסה, בזמן שזה לא ממש נכון. והכנסה בטח שאין לי (לא מעוניינת להוציא חסכונות על מחיה, ולא יכולה לעבוד כי המחלה של הבן שלי דורשת ממני טיפול והשגחה 24/7)

cוורנה1

New member
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
שלום לך,

בבדיקה להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה, פיקדון כספי בסכום שאינו עולה על 34,696 ש"ח (החל ב- 01.01.2018) ליחיד ו- 52,044 ש"ח (החל ב- 01.01.2018) לזוג - לא ישפיע על הזכאות להשלמת הכנסה. (נלקח מהשלמת הכנסה לאזרח ותיק וכך פועלים לגבי הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.

ההתיחסות הינה לכל סכום שיש בהשקעות/פקדונות/עו"ש.
הזכאות מתבטלת כאשר מגיעים ל-600,000 ש"ח.
ראי מענה שהעלתה כאן בפורום מנהלת בכירה באירוח בפורום בתחום הבטחת לשאלה בנושא מטעם הביטוח הלאומי.

על ההפרש בין הסכום הנקוב מעלה, לסכום שיש לך בחשבונות השונים, יחשבו ריבית שנתית של 0.1% שנתי.
המידע נלקח מתוך נכסים

לגבי כל הכספים שיש לך ממקורות שונים, אערוך בדיקה מול הביטוח הלאומי לבירור הסוגיה.

ככלל, נלקחים כל הכספים שיש בחשבונך.

תוכלי להיעזר לבדיקה מקדימה של הזכאות במחשבון לחישוב הבטחת הכנסה

בברכה.

cוורנה1

New member
הבטחת הכנסה
ראי המענה אותו קבלתי מהביטוח הלאומי:
"האם היא פתחה חשבון חסכון ע"ש האח / הילדים ?

איך היא יודעת לצבוע את הכסף ולהגיד מה שייך למי? איך היא יודעת להבחין מהם כספי הירושה ואיזה חלק מהכסף הוא חסכון מהכנסה שוטפת ?

ככל שיש לה אישורים על כך... אנו נשתדל לעשות את האבחנה ולא לזקוף לה את כל הכספים בחשבון"

בברכה.

טל1234562

New member
אני יכולה להוכיח את זה לפי תדפיסים של תנועות העו"ש

תודה רבה אורנה.
אני יכולה להוכיח זאת לפי תדפיסי תנועות העו"ש.
האם אני יכולה לשוחח איתך בטלפון?

למעלה