ערעור על החלטת ועדה רפואית

ערעור על החלטת ועדה רפואית

שלום רב אורנה,
בעקבות תאונת עבודה שעברתי, ועדה רפואית (מדרג ראשון) קבעה לי נכות זמנית לעשרה חודשים, לפי החישוב של חודש ראשון 100%, 5 חודשים לפי 40% ועוד 4 חודשים לפי 20%.
לצערי, הועדה גם קבעה לי נכות קבועה של 0%. כעת יש לי 60 ימים לצורך ערעור על ההחלטה.
שאלותיי הן:
1) במידה ואערער על החלטת הועדה בעניין הנכות הקבועה שנתנו לי (0%), האם יש סיכוי שהנכות הזמנית תבוטל או תופחת?
2) האם במצב של 0% נכות קבועה, יש לי בכלל אפשרות לטעון להחמרה? ואם כן, מתי?
3) האם כשאטען להחמרה, יש אפשרות שהנכות הזמנית תופחת או תבוטל ואז אצטרך להחזיר לביטוח לאומי את התשלומים שהועברו אליי בגין הנכות הזמנית?
4) במידה ואחליט לתבוע גם את הביטוח של מקום עבודתי בגין תאונת העבודה, האם מהסכום שאקבל מהביטוח יורדו לי הן דמי הפגיעה והן הכספים שקיבלתי בגין הנכות הזמנית?
לתשובות בהקדם אודה מאד

cוורנה1

New member
ערעור על החלטה וועדה רפואית בדרג ראשון
שלום לך,

אם נותרה מגבלה המגובה במסמכים רפואיים, ניתן לערער על החלטת הוועדה מדרג ראשון, בנושא אחוזי הנכות שנקבעו בגין הצמיתות.
1- קביעת אחוזי הנכות לצמיתות הינם מיום הוועדה ואילך. אחוזי נכות שנקבעו באופן זמני, מתיחסים לתקופה בה נפגעים בעבודה וקיימת עדיין מגבלה/נכות זמנית, בהתאם למסמכים הרפואיים שהועברו.
2- כאשר נקבעים 0% נכות בנפגעי עבודה, תמיד ניתן להגיש החמרת מצב, ללא הגבלה. אם ההחמרה תוכר, תשולם קצבה מיום ההכרה ואילך.
3- ראי מענה בתגובה 1. ההתיחסות הינה לתקופה בה שולמה קצבה בנכות זמנית לפני התיצבות מצב רפואי, על פי מסמכים רפואיים שהועברו לוועדה הרפואית.
4- לבדוק בביטוח מהעבודה, אם יש ביטול קיזוז ביטוח לאומי.

באופן כללי, לא ניתן לקבל מעל ל-75% מהשכר ברוטו בעת הפגיעה מכל המקורות,
אלא, אם נקנה הכיסוי לביטול קיזוז ביטוח לאומי.
לבדוק עם סוכן הביטוח/חברת ביטוח במקרה של ביטוח מנהלים, או בקופה המבטחת.

ניתן להיעזר בהגשת הערעור ב"יד מכוונת" ללא עלות.
רופא יעבור על המסמכים הרפואיים ובמידת הצורך, יצייד אותך במכתב לרופא/ת משפחה, להשלמת מידע ו/או בדיקות נוספות ע"י מומחה בתחום בו את תובעת.

מזכירה רפואית, תכין את התיק עבורך לקראת הערעור, כולל הכנה בע"פ ובכתב לקראת הוועדה.

בברכת בריאות ובהצלחה!

למעלה