טופס בל 250

טופס בל 250

שלום רב,
הנני מורה שקיבל מכתב רשום ובו הודעה על התחלת הליך הפסקת עבודה ממנהל ביה"ס. המכתב גרם לי ללחץ נפשי קשה וכשלושה חודשים לאחר האירוע התחלתי טיפול אצל פסיכיאטר ואני מטופל בכדורים נגד דיכאון. כעת אני רוצה להגיש לבטוח לאומי תביעה על פגיעה נפשית בעבודה. שאלותיי: 1) מכתב הפסקת העבודה נשלח אליי לפני 10 חודשים. עדיין לא פניתי למנהל לקבלת הבל 250 ולדעתי גם יסרב לתת. הרי אני הקורבן בפרשה וממש נפשית לא מסוגל לפנות אליו בנושא, מה גם שכבר אינני עובד במשרד החינוך.
האם ניתן להגיש את טופס בל 211 ללא בל 250? (אצרף את כל האשורים של הפסיכיאטרים בהם נכתב שנפגעתי נפשית עקב מכתב הפיטורין ומצדי שביטוח לאומי יפנה למנהל בנושא, הרי יש לי את מכתב הפיטורין והוא לא יוכל להתכחש אליו).
2) ראיתי שבטופס בל 211 (הודעה על פגיעה בעבודה) יש לצרף בל 250. לעומת זאת, בטופס בל 202 (תביעה למחלת מקצוע או ליקוי רפואי) אין צורך בטופס בל 250.
האם אוכל להגיש את התביעה על הפגיעה הנפשית בעבודה במסגרת בל 202 ואז יהיה מדובר בליקוי נפשי עקב תנאי עבודה (מכתב הפיטורין) ?
3) האם העובדה שבסופו של דבר פרשתי פרישה מוקדמת מטעמים רפואיים (זמן קצר אחרי קבלת מכתב הפיטורין) ולא מהליך הפסקת העבודה שיזם המנהל נגדי, משנה את העובדה שנפגעתי נפשית מעצם קבלת המכתב?
תודה רבה,
גל

cוורנה1

New member
תביעה על פגיעה בעבודה וטופס 250
שלום לך,

אתחיל מהסוף, לא ניתן להגדיר את האירוע בשאלתך כמחלת מקצוע (מתוך אתר כל זכות).
מחלת מקצוע נגרמת מתהליך של מספר שנים, בו עובדים בתנאי רעש לדוגמא,
או בפעולה החוזרת על עצמה הפוגעת בעובד כל פי סוג הפעולה אותה הוא עושה (מיקרוטראומה).
1- תוכל להגיש את התביעה ללא טופס 250 תחילה, שכן טופס 250 הינו טופס הפניה לטיפול רפואי, כאשר האירוע אירע במסגרת העבודה.
במידת הצורך, ביטוח לאומי יפנה למעסיק לקבלת הטופס.
2- ראה המענה לשאלתך מעלה.
3- להגיש את התביעה ולהמתין להכרה בתביעה, ללא קשר לסיבת הפרישה בסופו של דבר.

בברכת בריאות ו

המשך -בל 250

אורנה שלום,
מודה לך על תשובתך המקצועית והמהירה.
יש לי שאלה נוספת:
כתבת לי שהתביעה לפגיעה נפשית בעבודה לא תוכר כמחלת מקצוע.
היות וטופס בל 202 (תביעה למחלת מקצוע או ליקוי רפואי) מתייחס גם לליקוי רפואי,
האם אוכל להגיש את התביעה על הפגיעה הנפשית בעבודה במסגרת בל 202 ואז יהיה מדובר בליקוי רפואי (נפשי) עקב תנאי עבודה (מכתב הפיטורין) ?
אודה מאד לתשובתך
גל

cוורנה1

New member
מחלת מקצוע
כפי שניתן לראות מתוך הקישור אותו צרפתי, מחלת מקצוע מוגדרת,
למי שעבד תקופה ארוכה בתנאים, שגרמו למחלתו.

על מנת לא לפגוע בזכויותיך,
תנסה להגיש את שתי התביעות, על מנת לקבל מענה אישי ספציפי,
לתביעותיך.

בברכה.

המשך - מחלת מקצוע

שלום אורנה,
אני מודה לתשובתך המקצועית והמהירה,
כתבת לי ש"על מנת לא לפגוע בזכויותיך,תנסה להגיש את שתי התביעות, על מנת לקבל מענה אישי ספציפי, לתביעותיך".

1) היות ומדובר באותה המחלקה בסניף הביטוח לאומי (מחלקת נפגעי עבודה), האם יש בכלל אפשרות להגיש להם את אותה התביעה על פגיעה נפשית בעבודה פעמיים - הן דרך טופס בל 211 (הודעה על פגיעה בעבודה) והן דרך בל 202 (תביעה למחלת מקצוע או ליקוי רפואי)?

2) על פי הקישור למחלת מקצוע ששלחת לי מחלת מקצוע נגרמת לאחר תקופה ארוכה בתנאים שגרמו למחלה.
האם גם ליקוי רפואי (בטופס בל 202) כתוצאה מתנאי עבודה (לקות נפשית עקב מכתב פיטורין שקבלתי בדואר רשום בזמן שהייתי בחופשת מחלה) נכנס לאותה קטגוריה של מחלת מקצוע? כי אם כן, אז נראה שזה פחות מתאים במקרה שלי.

אודה מאד לתשובתך,
גל

cוורנה1

New member
מחלת מקצוע
אכן כפי שהשבתי במענה ראשון:
"אתחיל מהסוף, לא ניתן להגדיר את האירוע בשאלתך כמחלת מקצוע (מתוך אתר כל זכות).
מחלת מקצוע נגרמת מתהליך של מספר שנים, בו עובדים בתנאי רעש לדוגמא
או בפעולה החוזרת על עצמה הפוגעת בעובד כל פי סוג הפעולה אותה הוא עושה (מיקרוטראומה)."

הצעתי לך את האפשרות להגיש את שתי התביעות, על מנת שלא תשאר בספק,
שלא הגשת תביעה.
כפי שרשמתי במענה קודם, תוכל לקבל מענה אישי ספציפי לפנייתך.

לשיקולך.

בברכה.

למעלה