חוק ההסדרים וחוב בנכות מהכנסות עבודה

cוורנה1

New member
טופס 618 כפי שרשמתי במענה קודם, את הטופס ניתן לקבל רק במחלקת מעבידים/ מעסיקים.
צרפתי מידע כיצד לפנות למחלקה גם טלפונית. יש להגיע אליהם פיסית, עם תעודה מזהה.

הטופס לא קיים באתר ולא ניתן באופן עצמאי להוריד אותו. הוא ניתן לזכאים (עם אבדן כושר עבודה מלא) רק במחלקת מעבידים.

בברכה.

mikmic0v

New member
חוק ההסדרים וחוב בנכות מהכנסות עבודה

שלום. האם ביטוח לאומי יכול ליצור לי חוב רטרואקטיבי בנכות כללית במידה ושולמה לי קצבה מלאה , אם באתר הביטוח הלאומי בחוק ההסדרה למשק המדינה לשנים 2017-18 רשום: מידע שיגיע בשיהוי על דיווח ההכנסות לא ייצור חוב לנכים שהכנסותיהם עלו, כלומר העדכון יבוצע מהשוטף ולא ניצור לנכים חובות.

על פי זה, האם ניתן ליצור חוב במידה שקיבלתי קיצבה מלאה? האם ניתן לפתע לחייב אותי בקיזוזים והפרשים על פברואר הזה וחודשים קודמים לרעתי?

לא הבנתי , כל פעם אומרים משהו אחר. הנציגה לא יודעת, נציגה אחרת אמרה שאולי יצרו חוב תלוי בהכנסות ובמחשב, ואני כבר התבלבלתי . בכל מקרה המעסיק שלי מדווח כל חודש לביטוח לאומי כי משלמים דמי ביטוח שהולכים לפי המשכורת. אז לא הבנתי מה העניין ?

1. האם ניתן ליצור חוב ? או שלא ניתן כתוצאה מחוק ההסדרה
2. אם לא יצרו חוב מה הטעם לעדכן בביטוח לאומי ? עדיף לחכות שהשכר יתעדכן וככה לא ייצרו חוב אחורה אלא רק עדכון קצבה קדימה
3. אם המעסיק מדווח ומשלם מאיתנו דמי ביטוח בתלוש שכר אז בשביל מה לעדכן ולשלוח תלוש? בכל מקרה הם יודעים מה השכר
4. מה זה - מידע שיגיע בשיהוי? למה מגיע בשיהוי? המעסיק מדווח ומשלם כל חודש
5. במידה ויעדכנו את השכר שלי האם אפשר לשלוח שוב תלוש חדש על חודש שההכנסה היתה נמוכה כדי שיחזירו קיצבה מלאה?

אני שואלת מכיוון שבחודשים קודמים ביטוח לאומי שילם לי קיצבה כרגיל,שלחתי תלוש שאני עובדת 5,350 שקלים ועוד מלפני אז הפקידה עידכנה לי את השכר,כתבה לי מכתב שהתעדכן,והחל מהחודש הבא הקיצבה תהיה נמוכה משמעותית!!!! אבל לא הורידו לי חוב על חודשים קודמים? אני עשיתי חישוב שזה מגיע למאות שקלים..אז אם צריך להחזיר למה לא חייבו? אם לא יוצרים חוב,למה לא כתבו לי שלא דרוש החזר חוב? הנציגות שם לא יודעות כלום לדעתי.

ואז בחודש אחר,פתאום אני מרוויחה רק 2,900 שקלים ואז שוב לשלוח לפקסס חכי שיעדכנו שוב את הקיצבה וכל פעם לשחק משחקים.

תודה

cוורנה1

New member
לעבוד ולקבל קצבת נכות
שלום לך,

עם תחילת העבודה יש לעדכן את הביטוח הלאומי, כפי שנחתם בהגשת ההצעה, שיש להודיע על כל שינוי בכהנסות ובמצב הרפואי.

הדווחים מהמעסיק מגיעים רק בסוף שנת מס, לאחר דווח למס הכנסה ולאחריהם מועברות הרשימות, ממס הכנסה לביטוח לאומי, על פי רשימה שמית.

פקיד התביעות בנכות, אמור היה לתת לך הנחיות כאשר התחלת לעבוד, לאחר הודעתך, כיצד להעביר את המידע על תלושי השכר.

על מנת לקבל מענה אישי ספציפי לשאלותייך, מומלץ על פניה לסניף שלך/נכות,
הפנייה מגיעה למנהל/ת מחלקה או מי שהתיק נמצא בטיפולו ונענת תוך מס' ימים קטן.

בברכה.

mikmic0v

New member
לא מבינה אבל... אורנה,

רשום במפורש- לא ניצור לנכים חוב בגין הכנסה מעבודה אם המידע יגיע בשיהוי.
לפי מה שאת אומרת, אין שיהוי בשום מצב שהרי החובה לעדכן היא עלינו הנכים. החוק לא מיטיב עם אף אחד אם בסופו של דבר הכסף יידרש.
ואם כך, מדוע ענתה לי הפקידה בסניף- "מיכל שלום, בחודשים שהוגדרת כלא עובדת נוכה ביטוח בריאות מידי חודש. כדי לקבל החזר ביטוח בריאות עבור חודשים אלו מכיוון שעבדת, עליי למשוך את התלושים שלך רטרואקטיבית מה שייצור חוב גבוה יותר בגין הכנסות מעבודה מאשר החזר דמי ביטוח 103 שח על כן אין טעם לעשות זאת. נא שלחי תלוש שכר לחודש 01.2018"

לא מבינה מדוע לא ירד חוב ומה הכוונה מידע בשיהוי ו"לא ניצור חטב לנכים" אודה לעזרתך, בנוסף המוקד פתח פניה למחלקה כדי לברר זאת.

cוורנה1

New member
טופס 618 - מחלקת גבייה ממעבידים
איני יודעת מה השיבה לך פקידת התביעות.
להבנתי, עלייך לפנות למחלקת גבייה ממעבידים בסניף שלך,
לקבלת טופס 618 (ניתן לקבל אותו רק במחלקה ובאופן אישי), אשר יפטור אותך מתשלום דמי ביטוח אם הקצבה שלך מלאה 75% אי כושר עבודה או 100% אי כושר עבודה. מעסיקך יכול להחזיר את דמי הביטוח ודמי הבריאות שניכה ממך,
עד 7 שנים אחורה. תוכלי לבדוק בסניף שלך טלפונית.
ללחוץ על פרטי מחלקות, לבדוק גבייה ממעבידים, יש מספר טלפון הכולל ימים ושעות להתקשרות.

במקביל ממליצה להמתין לתשובת הסניף, על מנת להבין את הפעולות שנעשו בתיק שלך.
עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה.

mikmic0v

New member
רק החזר דמי ב. לאומי

ביטוח בריאות מנכים למובטל מהקצבה, או לשכיר מהתלוש בלבד.

אז אני זכאית גם להחזר מהקצבה. הטענה של הפקידה הייתה כי כדי להחזיר דמי ביטוח בריאות מ 103 שח בתק' שהייתי בסטטוס מובטל אבל בפועל כן עבדתי, היא שיש לעדכן את השכר מה שייצור חוב בנכות ולכן אין טעם.

מעבר לזה, דמי ביטוח לאומי הם רק 0.4% כלומר 4 ש"ח על כל אלף ברוטו, זה זניח אבל לאחר שנת עבודה עשוי להיות נחמד.

אפשר לעשות זאת גם מקוון.

תודה

cוורנה1

New member

למעלה