יום הולדת 28 על אמצע תקופת אבטלה

DH1212

New member
תפוז מחק לי את השאלה

הודעתי על התפטרותי מהעבודה שבוע שעבר, ועליי לתת עוד חודש עבודה. מכאן שאסיים לעבוד באמצע אפריל. יש לי יום הולדת 28 לקראת סוף מאי.
&nbsp
1. אני מבין שאני אקבל את תוספת הימים שמגיע לי, אבל השכר שאקבל יהיה גבוה יותר רק מגיל 28, ולא תהיה לי תוספת דמי אבטלה רטרואקטיבית על החודשיים שהייתי בן 27, נכון?
2. אם זה המצב, האם אפשר פשוט להתייצב בגיל 28 ופשוט למשוך חודש וחצי מסיום העבודה ללא שכר? יכולים למנוע ממני את הימים\שכר שמגיעים לי?

cוורנה1

New member
התפטרות
שלום לך,

התפטרות מעבודה שאינה מסיבה מוצדקת כמפורט להלן מתוך אתה מובטל,
מזכה בדמי אבטלה רק בתום 90 ימי המתנה. ניתן להגיע להרשמה ראשונה בתום 90 הימים, על מנת לשמור על הפניה לעבודה מתאימה כמפורט גם כן בקישור מעלה.
לחילופין אם מחפשים עבודה אחרת, יש להרשם במיידי, על מנת לקבע את הזכאות לשנה, מהאחד בחודש, בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות, יש להרשם עם סיום העבודה בשירות התעסוקה, במקביל להגיש תביעה לדמי אבטלה עם סיבה להתפטרות.
יש להמשיך ולהתיצב ביום ובשעות שנקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה, אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

לשאלותיך:
1- אכן כן, אם לא תמתין 90 ימים (באין סיבה מוצדקת להתפטרות).
2- ראה מעלה במידע מקדים, לגבי סיבה מוצדקת להתפטרות.

בברכה.

DH1212

New member
אז רגע

השכר שאקבל וכמות בימים, תיחשב מהגיל שבו נרשמתי (27) או מהגיל שבו אתחיל לקבל, לאחר 90 ימי המתנה? (28)?

cוורנה1

New member
תקופת המתנה
אם תמתין 90 ימים להרשמה ראשונה, הרי השכר וימי הזכאות יהיו בהתאם לגיל 28.
בהרשמה קודם לכן, השינוי יהיה מהמועד בו השתנה הגיל, לגבי מכסת ימי הזכאות.

בברכה.

DH1212

New member
אם אתחיל לעבוד לאחר 90 ימים,

עדיין אקבל את השכר הזה על הימים שלא עבדתי?

cוורנה1

New member
תקופת המתנה של 90 ימים?
לא הבנתי את השאלה.
האם אתה מתכוון שתתחיל לעבוד בתום 90 ימי המתנה?

אין תשלום רטרואקטיבי, למי שיש תקופת המתנה של 90 ימים.
תקופת ההמתנה הינה למי שמתפטר ללא סיבה מוצדקת ומתחיל לקבל את דמי האבטלה, בעבור ימי ההתיצבות בלבד, בתום 90 ימי המתנה ואילך.

בברכה.

DH1212

New member
אני שואל דבר כזה

התפטרתי, וחיכיתי 90 יום. התחלתי לקבל דמי אבטלה והנה מצאתי עבודה חדשה - האם אקבל את כל הימים שהיו מגיעים לי (+השכר עליהם) אם התחלתי לעבוד (שהרי בכל זאת, לא עבדתי 90 יום בין לבין), או שלא?
&nbsp
זאת אומרת, האם כדי לקבל את הימים האלה אני צריך לחכות 90 ובנוסך לא לעבוד 100 ימים?

cוורנה1

New member
תקופת המתנה בדמי אבטלה
כפי שרשמתי במענה קודם, התשלום הינו רק לתקופת הזכאות, למפוטר או מי שמתפטר מסיבה מוצדקת ומתיצב בשירות התעסוקה כדורש עבודה (חלק בלתי נפרד מתנאי הזכאות).
לא מעודדים אבטלה, כך שרצוי מאוד להשתלב שוב בעולם העבודה.

במקרה של חיפוש עבודה, מומלץ להרשם לפחות פעם אחת בשירות התעסוקה,
כך, אם יחלפו להם 90 הימים ואתה שוב מובטל, תוכל לחזור שוב לשירות התעסוקה להרשמה באופן שוטף.

מצד שני, אם מתחילים לעבוד במקום עבודה חדש ומפטרים אותך, לאחר מס' ימי עבודה, זה יהיה תקף לגבי זכאות ללא תקופת המתנה.

כפי שניתן לראות קיימות מס' אפשרויות.
עליך לבחור את האופציה המתאימה עבורך.

בברכהו

cוורנה1

New member
שינוי גיל במהלך תקופת אבטלה
שלום לך,

שינוי גיל במהלך תקופת האבטלה,
מעביר אותך אוטומטית לזכויות הנובעות מגיל זה.

ראה מתוך אבטלה - כמה זמן אפשר לקבל דמי אבטלה?
..."חשוב לדעת, התקופה המרבית שבה אתה זכאי לדמי אבטלה יכולה להשתנות בהתאם לשינויים שחלים בגילך או במספר התלויים בך."

בברכה.

DH1212

New member
כן, אבל האם אקבל את השכר הגבוה יותר כתוספת רטרואקטיבית?

DH1212

New member
קראתי שוב את התגובה שלך, אז כן?

אני מבין שכן, אני רק רוצה להיות בטוח ! תודה!

cוורנה1

New member
שינוי גיל במהלך תקופת אבטלה
אבדוק בביטוח לאומי ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.

cוורנה1

New member
שינוי גיל במהלך תקופת האבטלה
בבירור שערכתי בביטוח לאומי, בשינוי גיל, תשלום דמי האבטלה ישתנה מיום זה ואילך, למי שהיה זכאי קודם לכן לפני גיל 28.

בברכה.

למעלה