התפטרות לרגל מעבר דירה עם ידוע בציבור

התפטרות לרגל מעבר דירה עם ידוע בציבור

אורנה שלום

אני מעוניינת לשאול שאלה הנוגעת להתפטרות של עובדת שהיא ידועה בציבור.

העובדת ,שעובדת בשכר חודשי קבוע מעל 10 שנים,התגרשה בחודש 1/17,וחיה מאז עם הידוע בציבור שלה במשך כשנה בתל אביב.לאחר כשנה,החליטו בני הזוג הידועים בציבור לרכוש דירה המרוחקת 100 ק'מ ממקום עבודתה,ועברו לגור בה.
בני הזוג לא גרו מעולם במקום אליו הם עברו לגור לאחר גירושיה של האישה.

אני יודעת שעובדת אשר עורקת מרצונה למקום מרוחק יחד עם בן זוגה,לא מגיעים לה פיצויי פיטורין,אך מעוניינת לשאול האם בנסיבות הענין ובהתייחס לסעיף 8 לחוק פיצויי פיטורין,האם סעיף 8(2) מבטל את סעיף 8 (1) לחוק ? קרי,האם העובדה שבני הזוג עברו למקום המוגדר "עיירת פיתוח"- מבטל את סעיף 8(1) לחוק- ומזכה את האישה בפיצויי פיטורין ?

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p189_001.htm#Seif8

תודה רבה אורנה ויום נפלא

cוורנה1

New member
התפטרות לצורך מעבר דירה
שלום לך,

אני מבינה ששאלתך מתיחסת לנושא פיצויין פיטורין, בשל מעבר למקום מרוחק.
ממליצה להעלות שאלתך בפורום דיני עבודה

שאלה שלא נשאלה בתחום דמי אבטלה, בשל מעבר למקום מרוחק.
ראי להלן מתוך אתה מובטל, סיבה מוצדקת להתפטרות:
..."מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, מאחת הסיבות שהוגדרו בחוק ובתקנות כמוצדקות – צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו, ויתחיל לקבל את דמי האבטלה כרגיל.
דוגמאות לסיבות מוצדקות להפסקת העבודה: התפטרות של עובד עקב מצב בריאותי שלו או של בן משפחתו, התפטרות בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה או שנוצרו נסיבות במקום העבודה שלא אפשרו לעובד להמשיך בעבודתו.
שינוי מקום המגורים או שינוי מקום עבודה, ייחשבו גם כן להתפטרות מוצדקת, בתנאי שהמרחק בין מקום המגורים החדש למקום העבודה עולה על 60 קילומטר, או 40 קילומטר לאם לילד שלא מלאו לו 7 שנים."
(הדגשה שלי בגוף ההודעה).

כדי להכיר בהם כידועים בציבור ע"י הביטוח הלאומי, יש למלא שאלון מפורט לידועים בציבור (107)
ידועים בציבור לצורך חובות וזכויות, הינו כזוג נשוי.
בתקופה בה אינה עובדת, תהיה פטורה מתשלום דמי ביטוח כבת זוגו של תושב ישראל.

בברכה.

היי אורנה,שאלתי נשאלה לאור החוק הקובע

שכדי לעמוד בזכאות לפיצויי פיטורין-האישה חייבת לעבור דירה רק למקום שבו נמצא מקום עבודתו של הידוע בציבור,וגם שהמקום החדש איננו נחשב למקום שבו מי מהם גר בעבר

ציטוט מאתר "זכותי":

"אם העובדת ובעלה ירצו לעבור להתגורר יחד בבאר שבע לאחר נישואיהם, העובדת לא תהיה זכאית לפיצויי פיטורים, מכיוון שלא מתקיים התנאי של מעבר למקום מגוריו של בן הזוג, שכן בני הזוג עוברים לעיר שאף אחד מהם לא התגורר בה לפני הנישואים"

"http://www.kolzchut.org.il/he/פיצויי_פיטורים_לעובד_שהתפטר_עקב_מעבר_דירה

מקווה שהארתי במשהו בענין הזה לקוראים

תודה ויום נפלא

אכן,השאלה נשלחה ושכחתי לציין זאת. יום נפלא אורנה

למעלה