דמי אבטלה

דמי אבטלה

שלום, לפני חודש עזבתי מרצון את עבודתי. לצערי ביטוח לאומי מסרב לתת לי דמי אבטלה בטענה שהתפטרתי מסיבות שלא מוצדקות.
אך התפטרתי מסיבות מוצדקות.
1. עבדתי שנתיים בעבודה הזו. המעביד לא הביא לי תנאים סוציאליים כראוי. גיליתי שלא הפריש לי פנסיה באופן עקבי, וגם לא התחיל מהחודש ה6, כמו שצריך בחוק. כשביקשתי ממנו כמה פעמים לטפל בזה אמר שהוא מטפל בזה, ולא באמת עשה זאת, וכן לא ראיתי טיפול זמן רב. כעת, לאחר התפטרותי, עירבתי עורך דין שמאיים עליו לתקן לי את כל ההפרשות לפנסיה. והמעסיק רק עכשיו מסדר את זה סופסוף ומשלים לי חסרים. אבל הרגשתי שאינני יכולה להשאר שם אם התנאים הסוציאליים שלי אינם מופרשים כראוי. ושאני צריכה להלחם עליהם. בנוסף , חששתי אולי יש משהו שאינני מספיק מודעת אליו ואינני מקבלת. לא סמכתי על המעסיק יותר!
2. העבודה גרמה לי ללחץ נפשי. היא היתה בערבים, וכשהייתי צריכה חופש לא היה לי פשוט לצאת לחופשה, כי הפעילו עלי לחץ גדול להישאר (מצפון על הפסד כספי של המעסיק, ולעיתים רמיזות של איומים בפיטורין- לא באופן מפורש), התחלתי להחנק מהעבודה ולכן עזבתי.
3. הרגשתי שהמעסיק לא היה ישר עם הלקוחות, ואני הייתי צריך לעבוד איתם, מה שגרם לי להרגשה מאד לא נעימה במהלך עבודתי. ותחושת אשמה של לקיחת חלק ברמאות הזו.
מכל הסיבות האלה הרגשתי שלא היתה לי ברירה אחרת אלא לעזוב.
ברצוני להלחם על דמי האבטלה שלדעתי מגיעים לי. ואמרו לי במוסד לביטוח לאומי שכדי לערער אוכל לכתוב הצהרה בכתב.
אבל לצערי יש דברים שאינני יכולה להוכיח, כמו סיבה מספר 2 ו3. (לסיבה 1 אוכל לצרף את המכתב מהעורך דין)
האם הסיבות הללו הן עילות מספיקות לקבלת דמי האבטלה?
וכמה קשה לקבל דמי אבטלה מהתפטרות כשהסיבות הן לא "העתקת מקום מגורים" או "הרעת תנאים" (לא ברור לי אם זה נחשב "הרעת תנאים").
אשמח שתפרטי כמה שתוכלי בבקשה, מעריכה מאד ותודה רבה!!!

cוורנה1

New member
סיבה מוצדקת להתפטרות
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמת לראשונה.
ניתן לעבוד במהלך תקופה זו גם בעבודה זמנית ולחזור להרשמה במהלך השנה ביום ובשעות שנקבעו. עד כאן מידע כללי שחשוב שיהיה לפנייך.

קראתי את המידע שרשמת ואכן זו בעיה לציין את סעיף 3.
האם לא פנית לרופא משפחה בשל הדחק שהיה לך בעבודה? סיכום ביקור אצל רופא משפחה יכול היה לסייע.

יש לשים לב, חלק מהמידע שנרשם במכתב פניה למחלקת אבטלה לביטוח לאומי, נבדק מול המעסיק.

מכתב פניה מעו"ד יכול במקרים מסוימים לחזק את טענתך, שלא יכולת להמשיך לעבוד שם.
האם לא ציינת בפנייתך את הלחץ בו היית בשל השעות המאוחרות בהן עבדת והלחץ שהופעל עלייך, שלא עמדת בו, גם אם הוא אישי?

באופן כללי, נדרשת הוכחה לכל טענה, בה גרמה לך להפסיק לעבוד.

תנסי לרשום מכתב ברוח הדברים שהעלית, ללא סעיף 3 שאינך יכולה להוכיח אותו.

עדכני אותנו בתוצאות הערעור שהגשת וכיצד הוא הסתיים.

בברכה ו

למעלה