שאילת שאלות

שאילת שאלות

תודה מראש. אשמח לקבל תשובות לשאלותיי . אני מתכוונת להגיש תביעה לנכות מהעבודה. 1. בסעיף 5 בו אני צריכה למלא את המגבלות מהם אני סובלת, אני רוצה לצרף דף. האם לכתוב בכתב יד או במחשב? 2. האם בוועדה אצטרך לומר ממה אני סובלת, או שאוכל למסור רק את הדף? 3. אם אני תובעת על פוסט טראומה, האם לכתוב גם את הפיברומיאלגיה כסעיף ממנו אני סובלת? או לא לכלול? 4. האם ביטוח לאומי מכיר בקשר שבין פיברומיאלגיה לפוסט טראומה? תודה.

cוורנה1

New member
תביעה לפגיעה בעבודה
שלום לך,

האם ארעה תאונה במהלך העבודה, או בדרך אליה/בחזרה הביתה?
לא ברור מהשאלה, בשל איזה מקרה תובעים כנפגע עבודה.
תוכלי לפרט, על מנת שניתן יהיה להשיב לשאלתך?

בברכת בריאות.

פרטי ארוע

הארוע קרה במהלך יום השתלמות מטעם העבודה. ואני נתקעתי במעלית למשך 49 דקות .תודה.

cוורנה1

New member
פגיעה בעבודה
עלייך לאסוף את כל החומר הרפואי,
בו טופלת לאחר האירוע, בו ציינת כולל התגובות לאירוע עצמו.
ז"א, כאשר פנית לטיפול רפואי, ציינת את האירוע כפי שבא לידי ביטוי בשאלתך.

לשאלותייך הקודמות:
1. בסעיף 5 בו אני צריכה למלא את המגבלות מהם אני סובלת, אני רוצה לצרף דף. האם לכתוב בכתב יד או במחשב?
2. האם בוועדה אצטרך לומר ממה אני סובלת, או שאוכל למסור רק את הדף?
3. אם אני תובעת על פוסט טראומה, האם לכתוב גם את הפיברומיאלגיה כסעיף ממנו אני סובלת? או לא לכלול?
4. האם ביטוח לאומי מכיר בקשר שבין פיברומיאלגיה לפוסט טראומה?

תשובות:
1- רצוי לצרף דף מודפס, כדי שיהיה קריא. להשאיר העתק עבורך לוועדה.
2- עלייך לספר ממה את סובלת, ניתן להקריא מהעתק הדף, על מנת לא לשכוח שום פרט חשוב, מפאת אי הנוחות וההתרגשות הנלוים לוועדה. רצוי להגיע עם מלווה שמכיר אותך היטב (בן משפחה קרוב), אשר יוכל אף להוסיף דברים עבורך.
3- לציין כל בעיה רפואית, כולל פוסט טראומה ופיברומיאלגיה, מגובה במסמכים רפואיים.
4- ישנם מחקרים כיום, המראים קשר. תבקשי שבוועדה ישב ראומטולוג.

בברכה ו

פיברומיאלגיה לא קשורה לפוסט טראונה

וכדאי שתיקראי קצת על המושג פוסט טראומה. לטעמי האישי, הסיכוי שיכירו בפוסט טראומה כתוצאה ממעלית שנתקעה- אפסי. פוסט טראונה זה מצס מורכב עם מאפיינים ברורים שמשפיעים בצורה ברורה על התפקוד, העבודה, השינה, קשרים חברתיים ובין אישיים, חלומות חודרניים, המנעות ועוד. לרוב נדרש טיפול של שנים ואסמכתאות של מרפאות נפש וטיפול פסיכיאטרי ממושך, כדי שאפשר יהיה להכיר בנכות כלשהי. להתקע במעלית, זה לא אירוע שיכול ליצוק תגובת דחק קיצונית וממושכת אצל אדם בריא בנפשו. ואם האדם לא היה בריא בנפשו, הרי שאז הגורם העיקרי אינו המעלית.
&nbsp
גם פיברומיאלגיה לכשלעצמה לא מקנה נכות, אם אם קיימת מגבלה מוכחת ומתועדת בתפקוד. הכאבים שמאפיינים את המחלה, אינם מקנים אחוזי נכות, כי כאב לכשלעצמו אינו נחשב ליקוי תפקודי.
לר ציינת מה גילך, מה עיסוקך, האם יש לך מקצע, האם את עובדת כרגע וכמה זמן, אם במשרה מלאה, מה שכרך ואם, האם יש לך עוד ליקויים רפואיים.
לכל השאלות הללו יש משמעות.

למעלה