התייעצות דמי אבטלה בבקשה

הבור52

New member
התייעצות דמי אבטלה בבקשה

שלום רב : לפני שנתיים כמעט חתמתי בלשכה עקב סיום עבודה וקיבלתי דמי אבטלה.
פתחתי עסק והעסק לא צלח. מכרתי את העסק וחזרתי להיות שכיר.
עבדתי 12 חודשים רצוף במקום עבודה מסודר.
עכשיו והתפטרתי כי מצאתי מקום עבודה חדש שזה ככל הנראה טעות חיי שעשיתי שהתפטרתי כי חשבתי שבמקום החדש יהיה יותר טוב.
השאלה שלי : האם אני יכול לקבל דמי אבטלה מביטוח לאומי אם למשל יפטרו אותי או אקבל מכתב סיום עבודה?
מכיוון שאני שאני רוצה לחפש עבודה ושיהיה לי זמן ללכת לראיונות.
תודה ואשמח לתשובות

cוורנה1

New member
דמי אבטלה
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
הבדיקה נערכת לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור לפחות 12 חודשי עבודה, באופן רציף/לא רציף גם אצל מס' מעסיקים.

יש לשים לב, התפטרות מהעבודה שאינה מוצדקת, מזכה בדמי אבטלה בתום 90 ימי המתנה, מיום כניסת ההתפטרות לתוקף.

גם עבודה של תקופה קצרה במקום האחרון עם מכתב פיטורין, מזכה בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

בברכה וחתימה טובה!

הבור52

New member
המשך לשיחה

אם במידה וחתימתי האחרון היה בינואר 2016 כי היה לי עסק עצמאי עד אוגוסט 2016. שילמתי כעצמאי ביטוח לאומי על פי חוק.
התחלתי לעבוד ב 23/8/2016 עד 27/8/2017. יש ברשותי 12 חודשים רצוף ממקום עבודה רצוף.
ועכשיו בספטמבר החלפתי עבודה (טעות) . ובמקום החדש ככל הנראה הדברים לא כמו שהבטיחו לי. אז ככל הנראה אסיים שם.
האם אקבל זכות לחתום ולקבל דמי אבטלה בכדי שאוכל בנחת לחפש עבודה שמתאימה לי?

cוורנה1

New member
תביעה חוזרת בדמי אבטלה
בתביעה חוזרת לדמי אבטלה, משולמים 80% מימי הזכאות ו-85% מדמי האבטלה למי שגילו צעיר מ-40.
ניתן לקבל סה"כ פעמיים במהלך 4 שנים.
סה"כ לשתי התקופות לפני גיל 40 תעמוד על 180% מימי הזכאות ו-185% מדמי האבטלה.
למי שגילו 40 ומעלה, אין כל הגבלה בקבלת דמי אבטלה בכל פעם שצוברים 12 חודשי עבודה לפחות.

אם אינך מפוטר, עליך להעביר בצירוף לתביעה מכתב הסבר לסיבת התפטרותך.
בתקופה זו עליך להמשיך ולהתיצב ביום ובשעות שיקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה אם התפטרותך תאושר ע"י ביטוח לאומי כמוצדקת.
ראה דוגמאות להתפטרות מוצדקת מתוך אתה מובטל

בברכה וחתימה טובה!

למעלה