האם חובה לעדכן כתובת

yaacov222

New member
האם חובה לעדכן כתובת האם חובה על זוג נשוי שמחליט להשאר נשוי אבל לגור בערים שונות לעדכן כתובת? האם יש פגיעה כלשהי או הטבה בכל אחד מבני הזוג?

cוורנה1

New member
עדכון כתובת
שלום לך,

כל עוד לא מקבלים קצבאות, אין משמעות למגורים בנפרד.
חשוב לדעת, בביטוח לאומי קיים תיק משותף לשני בני הזוג,
ואם יש חוב לאחד מהם, זה יחול על שניהם.

ניתן לעדכן כתובת בקישור הודעה על עדכון פרטים אישיים (900)

בברכה.

yaacov222

New member
שאלות פרודים

אשתי בת 65
אני בן 70 תאריך לידה 00.00.47 לפי ביטוח לאומי 1.4.47
נשואים 20 שנים
החלטנו להיפרד, להמשיך להיות נשואים, אני ממשיך לגור בקיבוץ ואשתי עוברת לעיר
מבחינת הקשר הפיזי הכל ממשיך כרגיל, אשתי מגיעה לביקורים בקיבוץ ואני מגיע לביקורים בעיר.
אני פנסיונר, לא עובד, חבר קיבוץ שעדיין לא מופרט (קצבת ביטוח לאומי מגיעה לקיבוץ ומקבל תקציב חודשי) אין תלושי משכורת.
אשתי עובדת, מקבלת קצבת ביטוח לאומי ופנסיה כעובדת מדינה, השתכרה 5,500 ש"ח לחודש ומאז שאני בעלה הגיע לגיל 70 משתכרת 7,500 ₪, זה הסכום ללא תוספת מס כשהבעל מגיע לגיל 70 משלמת מס הכנסה וממשיכה לקבל ביטוח לאומי ופנסיה.
לאחר המידע הנ"ל השאלה היא מה תהיה ההשפעה על הזכויות אם אשתי מחליפה כתובת מגורים מהקיבוץ לעיר:
האם חובה לדווח למס הכנסה וביטוח לאומי
האם תשלומי מס הכנסה והקצבה מביטוח לאומי יהיו לטובתה, לרעתה או ללא שינוי

cוורנה1

New member
אתה/את עומד/ת במבחן הכנסות (מגיל הפרישה עד גיל הזכאות לקצבה)
לאור המידע החדש בתגובה,
לתשומת לבכם לכך, שנכון להיום הכנסתה ברוטו של בת הזוג גבוהה,
מהסכום המזכה בקצבת אזרח וותיק מלאה.
ראו להלן מתוך אתה/את עומד/ת במבחן הכנסות (מגיל הפרישה עד גיל הזכאות לקצבה) מתוך מבחן הכנסות למי שיש לו הכנסות מעבודה בלבד
..."למי שיש בן זוג /בת זוג לפי ההגדרה בחוק, ובן/בת הזוג אינו מקבל/ת קצבה מהביטוח הלאומי:
אם הכנסתך החודשית מעבודה (ברוטו) נמוכה מ- 7,351 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) - אתה עשוי להיות זכאי לקצבת אזרח ותיק מלאה.
אם הכנסתך החודשית מעבודה (ברוטו) גבוהה מ- 7,351 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) אבל נמוכה מ- 12,850 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) - אתה עשוי להיות זכאי לקצבת אזרח ותיק חלקית או לא להיות זכאי לקצבת אזרח ותיק. החישוב נעשה לפי תקופות הביטוח שצברת."...

לנשים אין מבחן הכנסות, מגיל 67 נכון להיום.
פנסיה אינה נלקחת בחשבון הכנסות.

במקרה זה יש לדווח לביטוח לאומי על ההכנסה ברוטו לקבלת מענה אישי ספציפי,
על סכום הקצבה (אזרח ותיק) שתשולם מידי חודש.

ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון המצורף:
קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) - מחשבון (סימולאטור) לבדיקת הכנסה מותרת וזכאות לקצבת אזרח ותיק

באופן כללי, לשאלתך, שינוי כתובת הינו לקבלת מידע ומכתבים, אשר ימשיכו להגיע לכתובת בקיבוץ במקרה ולא משנים במשרד הפנים.

שינוי כתובת במשרד הפנים מדווח גם לביטוח לאומי, גם אם מעט באיחור.

ניתן לקבל מכתבים במייל:
רישום לקבלת הודעות בדואר אלקטרוני על מכתב חדש מביטוח לאומי

לגבי שאלות מיסוי ממליצה להעלות חלק זה בשאלה בפורום ראיית חשבון

בברכה.

למעלה