ערב טוב.

נטע307

New member
ערב טוב.

אבא שלי נפגע בעבודה בספטמבר בשנה שעבר. ב3 חודשים ראשונים ביטוח לאומי שילם למעסיק ואז מעסיק שילם לו. אבא שלי עדיין לא חזר לעבודה, עקב מצבו רפואי והוא הגיש תביעה לנכות מביטוח לאומי. בעצם ב 3 חודשים ראשונים מעסיק שילם לו דמי פגיעה ולאחר מכאן התחיל לשלם עבור ימי מחלה שיש לו (כלומר בעצם תקנה 22 טוענת שב 3 חודשים ראשונים משלמים דמי פגיעה ואחרי זה מעסיק מתחיל לשלם תשלום עבור ימי מחלה שיש לאבא שלי?) ?

בתעודה מראש וסופש טוב.

נטע307

New member
שאלה נוספת.

אבא שלי עובד בעיריה. כמה זמן הוא יכול לשבת בבית, ללא פחד לאבד מקום עבודתו(חלק מעובדים אמרו שאחרי שנה הם היו צריכים לחזור לעבודה בעיריה, חלק מעובדים עבדות יתר שנים מאבאשלי וחלק פחות, אבל אינני יודעת כמה ימי מחלה היו להם. אבא שלי עבד בעיריה 15 שנה) ?

cוורנה1

New member
לשאלה הנוספת
השאלה הינה בתחום דיני עבודה.
אפשר להעלותה בפורום דיני עבודה ופנסיה

למיטב הבנתי, כל עוד יש לעובד יתרת זכות בימי מחלה,
לא ניתן לפטר אותו.
לבדוק בתלוש השכר יתרת ימי מחלה.

בברכה.

cוורנה1

New member
קצבת נכות מעבודה זמנית/ לצמיתות שלום לך,

לאחר העברת התביעה לקצבת נכות מעבודה, עליו לקבל זימון לוועדה רפואית, אשר תקבע אחוזי נכות לתקופה זמנית ( אם מצבו הרפואי טרם התיצב, כמו במקרה לפני ניתוח טיפולים וכדומה...) או לצמיתות אם מצבו הרפואי המגובה במסמכים רפואיים מצביע על נכות לצמיתות.

לגבי תשלום ימי מחלה לתקופה זו, יש לברר עם המעסיק.
באופן כללי, אין מניעה ברץקבלת שכר/ימי מחלה בתקופת ההמתנה לזימון לוועדה רפואית קביעת אחוזי הנכות.

אם מצבו מאפשר לו לחזור לעבודה, לא תפגע זכאותו לקצבת נכות מעבודה, הנקבעת על פי הנכות שנותרה.

לתקופה בה תשולם קצבת נכות זמנית וטרם חזר לעבודה, ניתן להגיש תביעה לנכה נזקק, אם אין לו מקור הכנסה (ימי המחלה למעשה מהוים הכנסה):
https://www.btl.gov.il/benefits/Work_Injury/Work_injury_benefit/KviatDarga/Pages/nehutzmanit.aspx

בברכת בריאות!

בברכה.

למעלה