שלום רב !

שלום רב !

הביטוח הלאומי הודיע לי, שאינו מנפיק עוד כרטיס נטען, שבסוף חודש זה , יפוג תוקפו .הם ביקשו שאפתח חשבון בנק חדש .

שאלתי היא , מאחר שחשבוני הישן מעוקל, האם אני יכולה לפתוח חשבון בנק עש' הבת שלי , שהיא בת 14 , לצורך העברת קיצבת אבטחת ההכנסה לחש' זה, או שהחשבון בנק חייב להיות על שמי ?

יש לציין , שמאחר שזהו מקור מחייתי היחיד, אני חוששת שיעקלו או יקזזו סכומים מהקצבה שלי .

תודה מראש על המענה .

תודה על עזרתך ! ושאלה נוספת ברשותך !

האם במשך ה - 30 ימים הללו, עוד בטרם משיכת הכסף, הבנק יכול או רשאי להפריש סכומים כלשהם לזכות המעקלים ?

מודה לך מאוד על עזרתך , ויום טוב.

cוורנה1

New member
עיקול רק בעבור חוב במזונות ראה להלן:
חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995 [תיקון אחרון: 21/6/07] . .
========================================
303. מניעת העברת זכות לגמלה [135] [תיקון: תשס"ד(2)]

(א) זכות לגמלת כסף אינה ניתנת להעברה, לערבות או לעיקול בכל דרך שהיא אלא לשם תשלום מזונות המגיעים מהזכאי לגמלה לפי פסק דין של בית משפט או של בית דין מוסמך.

(ב) הוראת סעיף קטן (א) תחול גם על גמלת כסף ששולמה באמצעות בנק או החברה, כהגדרתה בחוק הדואר, התשמ"ו-1986, בנותנה שירותים לפי סעיף 88א לאותו חוק (בחוק זה - חברת הדואר), במשך שלושים ימים מיום ששולמה;ואולם רשאי הבנק או חברת הדואר, לפי הענין, לנכות מהגמלה כל סכום שנתנו לזכאי לגמלה על חשבון הגמלה.

(ג) זכות לגמלת כסף לפי חוק זה אינה עוברת בירושה.

בברכה.

תודה רבה

cוורנה1

New member
ועוד...ללא שינוי עדכון ממועד מאוחר יותר
חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה-1995 מתוך אתר "נבו" nevo:
סעיף 303
מניעת העברת זכות לגמלה
Go
71
מניעת העברת זכות לגמלה [135]
303. (א) זכות לגמלת כסף אינה ניתנת להעברה, לערבות או לעיקול בכל דרך שהיא אלא לשם תשלום מזונות המגיעים מהזכאי לגמלה לפי פסק דין של בית משפט או של בית דין מוסמך.
(תיקון מס' 67) תשס"ד-2004 (תיקון מס' 140) תשע"ב-2012
(ב) הוראת סעיף קטן (א) תחול גם על גמלת כסף ששולמה באמצעות בנק או החברה, כהגדרתה בחוק הדואר, התשמ"ו-1986, בנותנה שירותים לפי סעיף 88א לאותו חוק (בסעיף זה – חברת הדואר), במשך שלושים ימים מיום ששולמה; ואולם רשאי הבנק או חברת הדואר, לפי הענין, לנכות מהגמלה כל סכום שנתנו לזכאי לגמלה על חשבון הגמלה.
(ג) זכות לגמלת כסף לפי חוק זה אינה עוברת בירושה.

ניתן להגיע מתוך הקישור קישור מעלה ע"י Ctrl+F לציין 303 ולהגיע ישירות לפרק המתאים.(1 מתוך 12). או לדפדף לסעיף 303

בברכה.

למעלה