שאלות לפני בקשת החמרת מצב

shshmul

New member
שאלות לפני בקשת החמרת מצב

שלום רב
אני עם 75% רפואי+75% א.כ הרבה שנים על סעיף אחד בלבד.[אנמיה]
היום חלה החמרה במצבי,חליתי בקרוהן+ COPD.
האם בטוח לאומי מכיר ב-2 המחלות הללו?
האם יעלו לי את אחוזי הנכות או שבכלל לא יתייחסו לזה ויורידו לי את מה שיש לי? הבנתי שהוועדות הרפואיות מקשות על הנכים...
מודה מראש לעונים

cוורנה1

New member
בדיקה מחדש - נכות כללית/שר"מ/תג חניה לנכה
שלום לך,

75% אבדן כושר עבודה נכון להיום שווה ל-100%.

לצורך בדיקה מחדש, יש לצרף מסמכים רפואיים תומכים, בכל אחת מהבעיות הרפואיות הקיימת ומאובחנת, כולל מידע עדכני בקשר לאנמיה.

גם מחלת הקרוהן וכן מחלת הריאות מופיעות בספר התקנות :
לערוך חיפוש ע"י Ctrl+F לרשום ריאות ולהגיע לפרקים הרלוונטיים, על פי חומרת המצב. כך גם במחלת הקרוהן לציין בחיפוש מערכת העיכול ולהגיע ל-3 .מעיים
גם כאן האחוזים נקבעים על פי חומרת המצב.

מומלץ לגשת עם כל המידע הרפואי שיש בידיך ל"יד מכוונת" באיזור מגוריך (מידע מורחב מתוך אתר כל זכות, כולל האופציה לקבלת שירות און ליין למתקשים להגיע).

רופא מומחה יעבור על המסמכים הרפואיים ובמידת הצורך יצייד אותך במכתב לרופא/ה משפחה להשלמת בדיקות.
מזכירה רפואית תכין התיק לקראת הוועדה, הן בכתב והן בע"פ.

למתקשים מאוד להגיע לוועדה/ות רפואית/יות, ניתן לסמן את האופציה לקביעת אחוזי נכות ואבדן כושר עבודה ללא נוכחות.

האם בדקת זכאות לשירותים מיוחדים לנכים?
האם בדקת זכאות לתג חניה לנכה?

בברכה ו

shshmul

New member
בדיקה מחדש

לאורנה תודה על המענה המפורט
יש לי שרמ 100% +כס"ג מאושר ע"י משרד הבריאות+תג נכה כחול
לגבי הקרוהן מצבי חמור מטופל ע"י ק.רפואי+COPD במצב קשה,יש לי את כל המסמכים הרפואיים המעידים על כך
האם "יד מכוונת" תעשה זאת עבורי כפי שרשמת?
["רופא מומחה יעבור על המסמכים הרפואיים ובמידת הצורך יצייד אותך במכתב לרופא/ה משפחה להשלמת בדיקות.
מזכירה רפואית תכין התיק לקראת הוועדה, הן בכתב והן בע"פ."]
המון תודות

cוורנה1

New member
בדיקה מחדש
אכן, "יד מכוונת" יטפלו ויכינו אותך לקראת הוועדה הרפואית.
על פניו, על פי מצבך הרפואי, בדוק גם זכאות לניידות,
ישנם מקרים שאינם מופיעים ברשימת הליקויים במחלות קשות ודנים בהם.

בברכה.

shshmul

New member
בדיקה מחדש

הייתי בועדת ניידות והם דחו אותיעקב שאיני סובל בגפיים ישירות.זה היה מבזה ומביש.בתשובה שקיבלתי מהם היו סילופים.לדוגמא: באתי עם כס"ג מאושר דרך משרד הבריאות.הראיתי להם טפסים ובכל זאת הם רשמו שאין לי כס"ג,איני זקוק לו וכו',שקרים. התייאשתי התביישתי וחשתי מושפל שלא מאמינים לי ומאז לא ניגשתי שוב. לא מעניין אותם מכל המחלות הקשות שאני לוקה בהם ולא דנו בהם כלל.
&nbsp

cוורנה1

New member
ניידות
להגיש תביעה חוזרת לניידות, לאור ההחמרה במצב הבריאותי.

בברכה ו

shshmul

New member
ניידות+החמרת מצב

היי אורנה.נהגתי כפי שיעצת לי,אך יד מכוונת לא מטפלת בניידות,רק בהחמרת מצב.הגשתי בקשה לניידות עקב copd כפי שהמלצת לי וביקשתי מהם להחליט ללא נוכחתי עקב הקושי הרב להתנייד,בכל זאת היום קבלתי מכתב להגיע לועדה רפואית ברמלה.
איך אני מתנהל מולם אם בעייתי אינה גפיים באופן ישיר אלא רק השלכות של הCOPD ושאר המחלות?
מודה לך מראש
&nbsp

cוורנה1

New member
בדיקה מחדש / ניידות
שלום לך,

כפי שתראה במענה מעלה, ההתיחסות לפניה ל"יד מכוונת" (מופיע גם בקישור),
הינה לבדיקה מחדש בהחמרת מצב.
ההתיחסות לניידות, הינה מול משרד הבריאות.

תוכל להגיע עם כסא הגלגלים, עם אישור משרד הבריאות בשל המגבלה שלך בהליכה. לציין הפעם שמצבך החמיר מאוד ומגובה במסמכים רפואיים.

תוכל אף להכין דף לקראת הוועדה ולפרט את הבעיות בניידות המקשות עליך בתפקוד היומיומי, התיחסות לניידות בלבד.
תוכל להקריא מהדף אם יהיה לך קשה. תבקש שיוסיפו את הדף שלך לפרוטוקול הוועדה.
תהיה תמציתי ותציין רק בנושא הניידות וההשלכות של COPD על הניידות שלך.

תמשיך לעדכן אותנו בתוצאות.

מאחלת לך שהפעם יהיו לך בשורות טובות.

בברכה.

shshmul

New member
ניידות+ החמרת מצב

אני בתהליך עם יד מכוונת לגבי החמרת מצב,זה לוקח זמן.
לגבי ניידות שתהא בעוד שבועיים מקווה מאד שאצלח את הוועדה ללא "השפלה" נוספת מצידם והתייחסות מכובדת ואמיתית למצבי.(לקחתי לתשומת לבי את המלצתך לרשום על דף הכל)
בכל אופן אני מודה לך על עזרתך ועצותייך הטובות לי ולשאר הזקוקים לך
ישר כח!

למעלה