עבודה שנקבעה מראש לתקופה קצובה, מזכה בסיומה בדמי אבטלה?

עבודה שנקבעה מראש לתקופה קצובה, מזכה בסיומה בדמי אבטלה?

כלומר, אם בראיון עבודה אמרו לי מראש שהם זקוקים למישהו שיחליף את העובדת שיצאה לחופשת הריון, ולאחר שהעובדת חזרה הם שלחו לי מכתב שבו כתוב:
"אנו מודיעים לך שסיום עבודתך בחברה יחול ביום .... כמו שסוכם מראש בינך לבין החברה". אם לאחר מכן אני מובטל וחותם בלשכה, האם אני זכאי לדמי אבטלה?
למרות שלא מדובר פה בפיטורין 'קלאסים'?

cוורנה1

New member
דמי אבטלה - סיום חוזה העסקה דינו כפיטורין
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
יש לצבור לפחות 12 חודשי עבודה, באופן רציף/לא רציף, הנבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים.

סיום העסקה לתקופה קצובה מראש, דינו כפיטורין ומזכה בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

בברכה.

תודה!
תסכימי אולי לצרף איזה קישור למקור הדברים?

אני לא מצליח למצוא שום התייחסות של חוקי ביטוח לאומי בנושא "עבודה לתקופה קצובה" לעניין אבטלה...

cוורנה1

New member
עבודה לזמן קצוב - דמי אבטלה
שלום גולן,

כך נוהגים בביטוח לאומי/מח' אבטלה, במקרים כגון אלה שהעלת, כולל לאחר התמחות של עו"ד ורואי חשבון הזכאים לדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.
לגבי האחרונים, חודשיים לפני מועד בחינות אינם זכאים.

בררתי שוב בביטוח לאומי ואכן במקרה כגון זה המוצג על ידיך ינתנו דמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

ממליצה גם על פניה לסניף שלך/אבטלה, לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.

cוורנה1

New member
סיום חוזה - פיטורין לצורך דמי אבטלה ראה מענה נוסף מהביטוח הלאומי/ אבטחה, להוספת מראה מקום בנושא שאלתך:

"אין מצביע מקום לעניין תום חוזה. אדאג להוסיף זאת באתר.

תום חוזה דינו כפיטורין.

אם לעובד היה חוזה עבודה לתקופה קצובה למילוי מקום של עובדת שיצאה לחופשת לידה.

ותקופת עבודתו הסתיימה עם חזרתה של העובדת מחופשת לידה, רואים בתום החוזה כפיטורין."

בברכה.

cוורנה1

New member
סיום חוזה - פיטורין לצורך דמי אבטלה ראה מענה נוסף מהביטוח הלאומי/ אבטלה, להוספת מראה מקום בנושא שאלתך:

"אין מצביע מקום לעניין תום חוזה. אדאג להוסיף זאת באתר.

תום חוזה דינו כפיטורין.

אם לעובד היה חוזה עבודה לתקופה קצובה למילוי מקום של עובדת שיצאה לחופשת לידה.

ותקופת עבודתו הסתיימה עם חזרתה של העובדת מחופשת לידה, רואים בתום החוזה כפיטורין."

בברכה.

למעלה