שאלה על קצבת נכות.

שאלה על קצבת נכות.

מזה כשנתיים וחצי אני נוטל כדור ציפרלקס 20 מ"ג בהוראת פסיכיאטר ציבורי שאמר לי שעליי לבדוק את עניין בלוטת התריס כעבור זמן מה. לפני מספר חודשים גיליתי פעילות ייתר של הבלוטה, וכשחזרתי לפסיכיאטר ולרופא המשפחה הם אמרו שאין כל קשר בין נטילת הכדור לבין פעילות הייתר של הבלוטה. המידע הזה נשמע לי קצת תמוהה היות שזכור לי בוודאות שאמרו לי לבדוק את פעילות בלוטת התריס בעת קבלת המרשם הראשון של הציפרלקס. כיום אני מטופל בכחצי כדור של "Mercaptizol" כשלושה שבועות ויש שיפור, אך נאמר לי שאין צפי לכך שהבלוטה תחלים ושעליי להתמיד בטיפול לפחות בשנה וחצי הקרובות כי אם לא המצב של הבלוטה יחזור לקדמותו. אני שוקל לתבוע את ביטוח לאומי על המצב הזה. האם יש סיכוי להצליח?

cוורנה1

New member
תביעה לקצבת נכות
שלום לך,

בתביעה לקצבת נכות, יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים,
בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.

תנאי הזכאות לקצבה, אם ההכנסה ברוטו בחודש אינה עולה על 5804 ש"ח בחודש, קביעת 40% נכות לפחות, כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות,
או 60% נכות. קביעת דרגה לאבדן כושר עבודה מ-60% ומעלה (60%,65%,74% או 100%).

ניתן לקבל סיוע ללא עלות ע"י "יד מכוונת" באיזור מגוריך, בה רופא מומחה יעבור על המסמכים הרפואיים שבידיך. במידת הצורך יכין פניה לרופא משפחה להשלמת מידע/בדיקות, לצורך הגשת התביעה.
מזכירה רפואית, תכין עבורך את תיק התביעה, כולל הכנה בע"פ ובכתב לקראת הוועדות הרפואיות.

שיהיה

שלום ותודה על תשובתך...

לא הבנתי מתשובתך האם יש עילה לתביעה בביטוח לאומי?

למעלה