האם זה לא הזוי?

argamon

Member
האם זה לא הזוי?

שלום לכם: אני מקווה שהשאלה שלי לא תתן לכם רושם מוטעה של קמצנות כלשהי כי אין לזה קשר כלל:
> אני משלם שנים דמי ביטוח לאומי במועדם ומעולם לא קרו לי פיגורים בתשלום.
בתא הדואר שלי המתין לי מכתב מהביטוח הלאומי שעל פי חישוב חוזר שלהם על ההכנסות שלי,,,,,
מתברר להם שאני חייב להם,,,, 13 ש"ח. וזה משנת 2015 .
אם זה לא מספיק אז בגלל שהם עשו "חישוב חוזר" ,,,,, הם חייבו אותי בקנס של 1 ש"ח ו"עשו לי טובה" שיש אפס הצמדה בתשלום, וסך הכל לתשלום הוא 14 ש"ח.
> אז כך: ראשית מיהרתי לשלם את הסכום כדי שלא אשכח ממנו , למרות שהמועד האחרון לתשלום הוא בעוד חודש, וממש לא על הכסף חבל לי אלא על האבסורד שהם עשו טעות כלשהי ב-2015 ועוד חיוב קנס, ולא משנה אם זה 1 ש"ח או 10 אגורות, אבל למה אני צריך לשלם קנס על טעות שלהם מ-2015 על חיובי תשלום הביטוח? אני מוכן להכפיל את סכום התשלום ולתרום אותו לצדקה אבל משגע אותי החיוב ההזוי הזה עם קנס. לדעתי רק המעטפה האיכותית, ההדפסה והמשלוח של החיוב, עלו לביטוח כ- 10 ש"ח.
השאלות שלי אליכם:
א. האם ההודעה הזו שלהם לחיוב לא הזויה?
ב. האם זכותם לחייב אותי בקנס כאשר הטעות לא שלי?
ג. האם בכלל זכותם לחייב אותי בתשלום משנת 2015 בו עכשיו הם מצאו שטעו ואני חייב להם 13 ש"ח ?
ד. אני מתייעץ אתכם האם כדאי לי להעביר את זה לשדרנים כמו גבי גזית שישמחו לעשות מזה חגיגה בשידור ואם אקבל זיכוי על 14 ש"ח אשר שילמתי להם, אני מוכן בשידור חי להכפיל את הסכום וכאמור לתרום אותו לצדקה. החשש שלי הוא מ-"חיסול חשבונות" בו אחרי זה איזה מישהו עצבני בביטוח יתחיל "לחפש אותי" ולעשות לי צרות כלשהם בחיפוש שאולי אפשר לחייב אותי בעוד דברים כלשהם.
אני לא רע בתגובות לתקשורת באקטואליה פוליטית והרבה תגובות שלי שודרו ברדיו ופעמיים בטלוויזיה, אבל אתם יודעים? להתחיל עם גורם ממשלתי גורם לי קצת לחשש.
מה דעתכם?

cוורנה1

New member
חוב בדמי ביטוח
שלום לך,

בד"כ במעמד תשלום החוב מבטלים קנסות והצמדה. משנת 2015 המדד השנתי שלילי, לכן מופיע 0.
אכן, הסכום "קטן", אך הוא עדיין במסגרת חוב, לאחר חישוב מחדש.

באופן כללי, סכום זיכוי בחשבון הנמוך מ-50 ש"ח, ביטוח לאומי אינו מחזיר, אלא, אם מבקשים אותו.
התשלום אגב, המוחזר אינו מכיל ריבית ו/או הצמדה.

בברכה.

argamon

Member
תודה אורנה וכך:

תודה לתשובתך אורנה:
> אני מסכים שחוב הוא חוב, כל עוד אני האשם בחוב.
לא ניראה לי הגיוני שקובעים לי סכום לתשלום, אני משלם ומקבל אישור תשלום ואחרי שנתיים הם נזכרים שטעו ואני צריך להוסיף לסכום ששילמתי בזמנו ולא מתביישים להוסיף לי קנס פיגורים, ולא משנה אם זה אפילו 10 אגורות. קנס זה עונש והעונש לא מגיע לי אלא לביטוח לאומי על הטעות שלהם ולפיכך לדעתי הם היו צריכים למחוק את החוב ובטח לא להוסיף לי עונש קנס על כך שהם טעו במשהו לפני שנתיים ועכשיו עלו על זה. אני מדבר על העיקרון ולא על הסכום הקטן.
> אני אשקול האם להעביר את זה לגבי גזית ולבקש ממנו שאם ידבר על זה בתכנית שלו, שיכנה אותי בשם בדוי. אולי אני סתם חושש, אבל אני חושב שארגון גדול תמיד יכול "לחסל חשבונות" עם אזרח שהרגיז אותו.

גליגלי6

New member
צודק. זה גוף מפלצתי בפרט ששלמה בר יוסף עמד בראשו. מצד שני הם

שייכים לך ואמורים לתת לך שרות למרות שארץ זו הופכת לאט לאט לדיקטטורה לדעתי
&nbsp
&nbsp
למשל ידוע ששר הרווחה חיים כץ שהיה יו"ר ועד תעשיה אווירית ידוע כאדם מושחת
&nbsp
זה האבסורד הכי גדול שיש

למעלה