אשמח למידע מסויים

נסיה 5

New member
אשמח למידע מסויים

אני סיפור מסובך אבל לא התייאשתי.
הפרטים היבשים:
בת 33
נשואה באושר+ילד מהמם בן 3 שנים
נולדתי לקויית שמיעה לא היה לי קצבת נכות ורק בגיל מאוחר מדי בגיל 18 בעקבות לחץ של אמא שלי קיבלתי סופסוף קצבת נכות.
הגעתי לעבודה מסודרת וקיבלתי קצבת נכות, נולד הבן שלי ופתאום עלי לשלם חוב של 50 אלף שקל בגלל חוק לרון הישן.
הבנתי שכעת הדברים השתנו ומתפללת שאוכל לקבל בחזרה את הקצבת נכות שלי.

על מנת להתקדם בעבודה שלי עלי ללמוד לימודים אקדמאים.
אשמח לדעת משהו לפני שאני עושה בירורים ועוד...
אם אני עובדת משרה מלאה (8 שעות) האם אני יכולה לקבל מלגת סטודנט באחת המכללות או באו"פ?
או שאני יכולה לחלום על זה?
אני יודעת שבזמנו לפני 20 שנה היה לי איבחונים שאני לקויית למידה והבנתי שעלי לעשות שוב פעם איבחונים אם אני רוצה לקבל מלגה מה עלי לעשות?

cוורנה1

New member
לעבוד ולקבל קצבה/שיקום מקצועי

שלום לך,

אני מבינה משאלתך שקבלת קצבת נכות ועבדת במקביל.
האם לא דווחת לביטוח לאומי על הכנסותייך מעבודה?

על פי התביעה עליה חתמת בעת הגשת התביעה, יש לדווח על כל שינוי בהכנסות/מצב בריאותי.

ממליצה על פניה לסניף שלך/נכות כללית, לקבלת מענה אישי ספציפי למהות החוב.
מצ"ב מחשבון לחישוב סכום ההכנסה שאפשר להרוויח ולהמשיך לקבל קצבת נכות
על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה.

לגבי לימודים, יש לפנות לעו"ס בשיקום המקצועי
"לקביעת פגישת ייעוץ עם עובד השיקום, התקשר לטלפון: 02-6463488.
המענה ניתן בימים א' עד ה', בין השעות 9:00 עד 15:00." מתוך מוקדים טלפוניים - מוקד טלפוני לשיקום מקצועי

גם אם אינך מקבלת עתה קצבת נכות, הרי שאחוזי הנכות עדיין תקפים.
20% נכות ומעלה, יכולים לזכות בשיקום. יערכו מבחני התאמה לאחר שיחה עם העו"ס. בתקופת השיקום משולמים דמי שיקום כמפורט מתוך שיקום מקצועי לאנשים עם נכות - תשלום דמי שיקום ותשלומים נוספים
"דמי שיקום
דמי השיקום משולמים לזכאי לשיקום על פי החוק, הלומד 20 שעות בשבוע לפחות בהכשרה מקצועית.
מי שאינו מקבל קצבת נכות - זכאי לדמי שיקום בסכום השווה לקצבת הנכות המשולמת לבעלי דרגת נכות של 100%, בהתאם להרכב המשפחה.
מי שמקבל קצבת נכות חלקית - דמי השיקום יהוו השלמה עד סכום הקצבה המשולמת לבעלי דרגת נכות של 100%, לפי הרכב המשפחה.
מי שמקבל קצבת נכות מלאה - לא יהיה זכאי לדמי שיקום."

לגבי החוב ניתן לבדוק מתוך חוב בשל קבלת קצבת יתר
הבקשה מועברת לבדיקה ובחינה בוועדה לביטול חובות.
לצרף כל מסמך שיש בידייך, חשבון עו"ש של 3 חודשים אחרונים, אישורים רפואיים וכדומה...

עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה ו

למעלה