דמי אבטלה בתקופת החזקת עסק כעצמאית

belz00

New member
דמי אבטלה בתקופת החזקת עסק כעצמאית

הי
בשנת 2016 הייתי שכירה ופוטרתי כעבור שנה, כתוצאה מכך אני זכאית לדמי אבטלה.
הגשתי בקשה לביטוח הלאומי והיא אושרה. אני צפויה לקבל כ 1500 שקל לחודש למשך 6 חודשים.
מאחר ופתחתי עסק עצמאי נאמר בביטוח הלאומי כי הכנסותי השנתיות יקוזזו מדמי האבטלה.
האם למעשה ה 6000 שקל הראשונים שארוויח כעצמאית במשך כל השנה יקוזזו מדמי האבטלה? מאחר ואני מתכננת להרוויח יותר מ- 6000 שקלים האם בעצם עדיף לא ללכת לחתום בלשכה כי לא אקבל את הכסף הזו בלאו הכי?
יצויין כי העסק נפתח כבר בשנה שעברה והייתי עצמאית במקביל להיות שכירה ואני לא מתכננת לעבוד בתקופת האבטלה (6 חודשים) אלא רק אחריה.

cוורנה1

New member
הכנסות בתקופת אבטלה
שלום לך,

אכן, מדמי אבטלה מנכים הכנסות כעצמאיים.
ראי להלן מתוך הכנסות בתקופת אבטלה
..."מקבל דמי אבטלה העובד כעצמאי
לא ישולמו לו דמי אבטלה, אם הכנסתו עולה על דמי האבטלה. הכנסתו של עובד עצמאי מחושבת על בסיס שנתי, ולא ניתן לייחס אותה לחודשים ספציפיים.
החישוב הסופי של דמי האבטלה המגיעים לעובד העצמאי ייעשה לאחר קבלת שומה סופית."

ראי מענה אותו קבלתי מהביטוח הלאומי על פי שיטת חישוטב הניכויים:
"ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

ועוד...
"אם מועד פתיחת העסק (החל להיות עצמאי) חל לאחר שסיים לקבל דמי אבטלה, לא ינוכו לו הכנסות אלו מדמי האבטלה שכן בתקופה בה קיבל דמי אבטלה לא היה עצמאי כלל."

<font>בברכה.</font>
<font> </font>

robertwatk

New member
ואם אסגור את העסק בתחילת תקופת האבטלה?

האם אהיה זכאי לדמי אבטלה בחצי השני של השנה אם היה עסק בחצי הראשון של השנה?

cוורנה1

New member
פניה לסניף שלך
ממליצה על פניה לסניף שלך/אבטלה, לקבלת מענה אישי ספציפי.

אנסה במקביל לברר גם כן ולהעלות כאן תשובה לכשאקבלה.

בברכה.

cוורנה1

New member
סגירת התיק בביטוח לאומי ובמס הכנסה ראי תגובת ביטוח לאומי לשאלתך:
"אם סוגר התיק בביטוח לאומי וברשויות המס, אין לנכות הכנסות כעצמאי מדמי האבטלה בתקופה שהעסק סגור."

בברכה.

למעלה