לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'היי אורנה , קבלת קצבה מלאה מביטוח לאומי '
היי אורנה , קבלת קצבה מלאה מביטוח לאומי
10/01/2017 | 10:59
2
99

דברתי עם נציגה אישית של ביטוח לאומי בטלפון ונאמר לי שאני יכול לקבל קצבה מלאה כל עוד אני מרוויח 
עד שכר של 5800 שקל .. הנציגה ביררה במוקד את זה פעמיים וזה מה שנאמר לה ,ואמרה לי לחכות עם זה עד סוף החודש כי זה חוק חדש שעדיין לא נכנס לתוקף.,
דרגת האי כושר שלי היא 100% ואני מקבל קצבה של 2594 ש"ח
האם האנשים במוקד טעתו או שכל מקרה לגופו  ובאמת לפי תיקי האישי בביטוח לאומי אני יכול להשתכר עד 5800 ללא קיזוז מהקצבה?
ועוד שאלה , אם אני יתחיל להיות עצמאי ,יש לי הטבות כלשהם או סיוע ?
ואם אני ירוויח סכום שאחריו כבר אקבל קצבת עידוד , האם גם בתום 3 השנים או אפילו 5 במידה ואני מפסיק לקבל הכנסה כזאת , אני חוזר לקבל קצבה מלאה ללא וועדה מחדש?
תודה מראש על כל התשובות .

ביטוח לאומי - סיוע >>
לצפיה ב-'קצבה נכות - תגובה '
קצבה נכות - תגובה
<< ההודעה הנוכחית
10/01/2017 | 21:10
59
ביטול  שלילת קצבת נכות עקב תשלום דמי מחלה 
החל מ- 1.1.17  מי שמקבל דמי מחלה ממעבידו, יוכל לקבל קצבת נכות כל עוד הוא עומד במבחן ההכנסות.
מבוטחים שנדחו עקב תשלום דמי מחלה במהלך שנת 2016 ובינואר עדיין מקבלים דמי מחלה -  מתבקשים לשלוח 3 תלושים אחרונים למחלקת נכות בסניף המטפל כדי לבדוק את זכאותם לקצבה.

ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה 
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש.

תיקונים בחוק לרון שיעודדו אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה (ייושמו עד ל 1.7.17):
הוגדל סכום ההכנסה מעבודה שניתן להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה מלאה - כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ (29% מהשכר הממוצע) במקום 2,031 ₪ (21%% מהשכר הממוצע) כיום, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות ( כ-5,000 ₪).
ביטול חלוקת הזכאים לקצבת נכות לקבוצה א' ולקבוצה ב', וקביעת רף הכנסה אחיד לכלל הזכאים, בשיעור 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017)
ביטול המונח "קצבת עידוד"- כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) ימשיך לקבל קצבת נכות, ויוכל להגדיל את הכנסותיו ללא צורך ב - 12 חודשי זכאות לקצבה, כפי שנדרש עד כה. קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,753 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה).

מקווה שהצלחתי לעזור
ביטוח לאומי - סיוע >>
לצפיה ב-'קצבת נכות והכנסות מעבודה'
קצבת נכות והכנסות מעבודה
11/01/2017 | 20:12
43
שלום לך,

חוק לרון מאפשר לקבל קצבת נכות ומעודד מי שיכול, לצאת לעבודה,
כך שהכנסתו+הקצבה יהוו הכנסה המאפשרת קיום, מבלי להיות תלוי לחלוטין בקצבת הנכות בלבד.
נכון להיום ולאור השינויים בחוק ההסדרים, אשר נכנסים לתוקף בשנת 2017 (עד 7/2017), יבטלו את קצבת העידוד.
ההכנסה אינה מותנית בתקופת המתנה לקבלת הכנסה גבוהה יותר (כפי שהיה בקצבת עידוד בה נדרשים להמתין 12 חודשים לפחות).

הקצבה תשולם בהדרגה כאשר הנכויים יחלו משכר ברוטו של 2745 ש"ח ולא 2031 ש"ח כפי שהיה עד 31.12.2016 וכל עוד הכנסה לא תעלה מעל ל-8753 ש"ח ברוטו בחודש. (עד 1987 ש"ח אין ניכויים כלל. 1988 ש"ח ברוטו עמד על 1 ש"ח. החל מ-2030 ש"ח ברוטו הניכוי 31 ש"ח וכדומה...)כמפורט בדף המצורף ומתיחס כמובן לשנת 2016.

ההתיחסות הינה להכנסה גם כעצמאי.

בכל מקרה של הפסקת עבודה, החל משנת 2017 ועד לעדכון החוק (עד 7.2017)
ניתן לחזור ולקבל את הקצבה במלואה וללא הגבלת זמן.

בברכה.

ביטוח לאומי - סיוע >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ