שר"מ לבעלי תעודת עיוור

DIGITAL MAN

New member
שר"מ לבעלי תעודת עיוור

שלום לכולם
אני בעל תעודת עיוור כ7 שנים, לפני כשנה החלטתי להגיש בקשה לשר"ם מאחר ואני סובל מבעיות נוספות התחלתי לאסוף מסמכים לעשות בדיקות, ולהפתעתי קיבלתי מיכתב מהמל"ל שנודע להם שאני מחזיק בתעודת עיוור ומזמינים אותי להגיש בקשה לתביעת שר"ם, חשבתי שחזון אחרית הימים הגיע, והגשתי עם ערימה של מסמכים רפואיים בבעיות שונות עם ממצאים שלא נמצאים באחוזי הנכות שלי, (יש לי כבר %91קבוע) נישלחתי למל"ל רחובות להיבדק אצל רופא עיניים, עשה טובה שהוא בודק אותי,
הןזמנתי למל"ל במקום מגורי ונישאלתי על מצבי הרפואי ותפקודי, הם כמובן ממלאים חצאי משפטים או לא רושמים בכלל,
וכמה לא הייתי מופתע שקיבלתי דחייה,
הגעתי למסקנה שלא משנה ממה אתה סובל אין לך 90 % לקוי ראיה לא יעזרו לך גם קלסרים שלמים של בעיות רפואיות, ערערתי וחידדתי את הליקויים, ועדת הערר קבעה שההחלטה נותרה בעינה.
האים ניתן לעשות בכל זאת משהו,
פניתי לחברות שנונתנות שירותים, הם כנראה מחפשים כסף קל או כסף גדול, ממני לא יצא להם הרבה אז למה להתאמץ.

cוורנה1

New member
שינויים במבחן הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים (מבחן ה- IADL)
שלום לך,

האם עיינת בהרחבה מתוך שינויים במבחן הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים (מבחן ה- IADL)
..."עיוורים (בעלי ליקוי ראייה של 90% ומעלה)"

כפי שציינת בשאלתך, ההתיחסות באחוזי נכות הינה לבעל לקות ראייה של 90% ומעלה.

כמו כן קיימים הקריטריונים הבסיסיים.
ראה מתוך שירותים מיוחדים לנכים - מי זכאי לקצבה ?

"לקצבה לשירותים מיוחדים זכאים גברים ונשים מגיל 18 עד גיל פרישה המבוטחים בביטוח הלאומי וזקוקים לעזרה רבה של אדם אחר בפעולות היום-יום (לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית ווהיגיינה אישית) במשק הבית או שהם זקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים."

בברכת בריאות!

DIGITAL MAN

New member
זאת כביכול הטענה שלי

זה נודע לי בדיעבד,אם אין לי 90% לקות ראייה הייתי מבין שהסיכוי לקבל הוא נמוך, למרות שיש לי קשיים בתפקוד בגלל בעיות כאלה ואחרות,
תודה בכל אופן על תשובתך

למעלה