פוטרתי- מתי עליי לפנות לביטוח לאומי ? אשמח לייעוץ קצר

yosyos2010

New member
פוטרתי- מתי עליי לפנות לביטוח לאומי ? אשמח לייעוץ קצר

שלום פוטרתי מעבודתי לאחר שימוע מסודר
קיבלתי מכתב פיטורים בוא כתוב כי החברה מוותרת על שירותיי לאחר שבועיים :
זאת אומרת כתוב לי כי הודעה מוקדמת היא עד תאריך 10.12.2016 לאחר מכן ישולם חלף (מה זה). האם זה כל התשלום שמגיע במשכורת הבאה ?

2- שאלות
1- נרשמתי כבר בלשכת התעסוקה אך מתי עליי להגיש את התביעה לביטוח לאומי
2 אני מקבל משכורת עבור חודש נובמבר זה ברור, אך אני גם אמור לקבל משכורת עבור חודש דצמבר משום שיש לי חודש הודעה על פי חוק .

לכן רציתי לדעת מתי עליי להגיש את ההודעה על מנת שלא ייצא מצב שאגיש ביטוח לאומי אבל חודש ראשון לא אקבל משום שכבר יש לי תלוש משכורת ולכן כשאעשה תיאום מס מן הסתם אפסיד את הכסף

תודה רבה

cוורנה1

New member
זכויות באבטלה
שלום לך,

לגבי הפיטורין ותשלום חלף הודעה מוקדמת.
לתקופה בה משולם שכר עבור הודעה מוקדמת וחלף הודעה מוקדמת,
לא ישולמו בעבורם דמי אבטלה.

על פי המידע בשאלתך, המעסיק משלם את שכרך מבלי שתצטרך לעבוד בתקופה זו ולאחר מכן ישלם לך תשלום עבור הודעה מוקדמת (חלף).

הגדרת חלף הודעה מוקדמת, מתוך אתר כל זכות בנושא הודעה מוקדמת לפיטורים

תביעה לדמי אבטלה ניתן להגיש במהלך 12 חודשים לאחר הרשמה בשירות התעסוקה.

אינך צריך להתיצב בשירות התעסוקה בתקופה בה משולם שכר עבור הודעה מוקדמת וחלף הודעה. כרשום מעלה, אין זכאות לדמי אבטלה בתקופה זו.
(בפועל, אילו היית מעלה את שאלתך בפורום לפני הרשמה ראשונה, ההמלצה היתה להתחיל בהרשמה בתום החודש בו משולם השכר עבור הודעה מוקדמת וחלף הודעה מוקדמת. במקרה זה נשמרת הזכאות להפניה ל*עבודה מתאימה הנבדקת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה ולאחריה לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד.
ראה מתוך אתה מובטל
*עבודה מתאימה:
"העבודה המוצעת נחשבת לעבודה מתאימה אם מתקיימים בה שלושת התנאים האלה: א. היא מסוג העבודה שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלתו או עבודה אחרת התואמת את הכשרתו המקצועית, רמת השכלתו ומצב בריאותו. ב. השכר בעבודה המוצעת שווה לפחות לדמי האבטלה שהיו מגיעים לו אילו היה זכאי להם. ג. העבודה המוצעת אינה מחייבת שינוי במקום מגוריו, לפי כללים שנקבעו. תנאים א' ו-ב' לעיל אינם חלים על עובדים עונתיים וכן על מי שמלאו לו 28 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 35 שנים - לאחר חודשיים של אבטלה; וכן על מי שמלאו לו 25 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 28 שנים - לאחר 30 ימי אבטלה; וכן על מי שעדיין לא מלאו לו 25 שנים - לאחר 14 ימים של אבטלה."

לשאלותיך (שנענו מעלה וארכז אותן כאן)
1- תוך 12 חודשים מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בלשכת שירות התעסוקה.
2- לא משולמים דמי אבטלה לתקופה מקבילה להודעה מוקדמת/חלף הודעה מוקדמת.

בברכה.

yosyos2010

New member
תודה, האם אפשר לדחות את ההתייצבות בלשכה עד לאחר תשלום חלף ?

או שזה כבר אבוד

cוורנה1

New member
זכויות באבטלה
הרשמה ראשונה מקבעת את הזכויות לשנה,
מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
לשאלתך, לא ניתן כעת בדיעבד לשנות את מועד ההרשמה.

ניתן להגיע לסירוגין בשנת האבטלה להרשמה,
בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...
עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...

בברכה.

למעלה