תשלום ביטוח לאומי

תשלום ביטוח לאומי

שלום, בשנת 2015 עבדתי מינואר עד ספטמבר. לא שילמתי ביטוח לאומי בזמן שלא עבדתי.
בשנת 2016 התחלתי לעבוד בעבודה חדשה בחודש מרץ. מחודש מרץ עד יולי עבדתי בחברה X. יומיים אחרי שסיימתי לעבוד בחברה X עברתי לחברה Y עד עכשיו..
בערך באפריל 2016 קיבלתי מכתב שיש לי חוב ושילמתי אותו. (על התקופה שלא עבדתי ב2016 ). התקשרתי אח"כ למוקד של הביטוח הלאומי ושאלתי אם יש לי עוד חובות וכו' כדי שלא יצבור ריבית ואיך אני משלמת במידה וכן. אמרו לי שלא. הכל בסדר.
"מי שעובד 10 חודשים מתוך שנה קלנדרית- יש לו פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי לחודשיים שנשארו"
לפני חודש בערך קיבלתי שוב מכתב שיש לי חוב ושלא שילמתי וכו.. התקשרתי למוקד שלהם שוב והסברתי את כל מה שרשמתי כאן, הבחורה בדקה ואמרה "אהה כן אני רואה ששילמת.. ואת אומרת שאת עובדת...? ממתי?.. מרץ? אה טוב אני מעדכנת.. לא אין לך עוד חובות.."
האם אפשר לסמוך על זה שאכן הכל מעודכן ולא יצוץ לי איזה חוב או איזה בעיה עוד כמה חודשים שוב??

תודה

cוורנה1

New member
דמי ביטוח / פניה לסניף שלך
שלום לך,

באופן כללי, סיום עבודה במהלך חודש מסוים ותחילת עבודה במהלכו או גם בחודש שאחריו, אינה אמורה לצבור חוב.

לגבי התקופה בה עבדת, ע פי הרשום בשאלתך, דאגת לשלם את החוב.
יש לשים לב, חוב לא יהיה במערכת כל עוד לא הגיע מועד פרעונו.
ראי להלן מתוך לא עובד / דרכים לדיווח ולתשלום דמי ביטוח:
..."מי שאינו עובד, סטודנט ותלמיד ישיבה - משלם מדי רבעון, בתום הרבעון, ב-25 בפברואר בעבור אוקטובר, נובמבר ודצמבר; ב-15 באפריל בעבור ינואר, פברואר ומרס; ב-15 ביולי בעבור אפריל, מאי ויוני; וב-15 באוקטובר בעבור יולי, אוגוסט וספטמבר. כלומר התשלומים בפנקס הם בעבור התקופה מחודש אוקטובר עד חודש ספטמבר של השנה הבאה."

ממליצה על פניה לסניף שלך/גבייה לקבלת מענה אישי ספציפי.

איני מכירה את האפשרות של אי תשלום עבור חודשיים מתוך שנה למי שעבד.
<font>ידוע לי על חובת תשלום בכל חודש מחודשי השנה.</font>
<font>פטור קיים לאשה נשואה לתושב ישראל כאשר אינה עובדת.</font>
<font>ראי להלן מתוך דמי ביטוח לאומי כמו גם חוב בדמי ביטוח </font>

בברכה וחתימה טובה.

רבה על התשובה המפורטת! חתימה טובה

אני מאוד ממליץ לפנות לסניף של המוסד לביטוח לאומי

מה שאומרים בטלפון לא תמיד נשמע ככה ואני בתור אחד שכבר היה לי מספיק נסיון עם זה

דרך אגב לאיזה מחלקה אני צריכה ללכת שם?

כי שלחו לי היום עוד מכתב ובכלל לא הבנתי מה רשום שם

למעלה