כמה קורסים מגיע לי מבחינת השיקום של ביטוח לאומי?

sharonmenachem

New member
כמה קורסים מגיע לי מבחינת השיקום של ביטוח לאומי?

היי אורנה,
אני רוצה להתחיל תהליך שיקום, ישלך מושג מעבר ללימודי תואר, עד כמה מחלקת השיקום של ביטוח לאומי מגבילה אותי בכמות הקורסים שהם מוכנים לתת על חשבונם, ואם את יודעת מהי ההגבלה ומהי הכמות וכמה קורסים אפשר?
מה לגבי לימודי תואר ראשון/שני? יש הגבלה, אפשר גם קורסים וגם תואר או רק דבר אחד מזה או מזה?

cוורנה1

New member
שיקום מקצועי
שלום לך,

יש לפנות לעו"ס בשיקום, על מנת לעבור תהליך אבחון והתאמה לקורס/הכשרה/לימודי תואר.
כל מקרה נבדק לגופו.

באופן כללי, השיקום הינו ח"פ בתחום בו נמצאים מתאימים.

רק במקרים בהם חלה החמרה במצבו הרפואי של הנכה, ניתן יהיה לעבור אבחון מחדש.

בברכה ובהצלחה!

sharonmenachem

New member
תודה אבל לא קיבלתי מענה לתשובה בבקשה.

היי אורנה ותודה על המענה, לצערי לא ענית לי על התשובה, אני שואל עד כמה ביטוח לאומי מגביל אותי לכמות הקורסים/תעודות שאני יכול לקבל על חשבונו? כנ"ל לגבי תארים? כמה קורסים אפשר לקחת על חשבון ביטוח לאומי?

באופן כללי לא מדבר על האבחון אלא על ההכשרה עצמה וכמות ההגבלה לגבי קורסים/תארים שאפשר לעשות על חשבון ביטוח לאומי?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אם אני מבין נכון..

השאלה שלך היא באותו תהליך שיקום כמה קורסים אפשר לקחת..

מנסיוני אפשר לימודים מלאים..אני למדתי הדרכה באומנות במכללת תל חי מסלול מלא הכולל שישה קורסים שונים. השנה הראשונה ממומנת מלא..התחייבות מראש פלוס תקציב חומרים מסויים והחזר נסיעות , השנה השנייה אם ישנה נקבעת לפי ההישגים של הראשונה..כלומר אם עברת בצורה טובה את הראשונה .תקבל קרוב לודאי את השניה.
כלומר אפשר לעשות מסלול לימודים מלא. עד תעודה.

כשיש לך את התעודה/תואר אתה למעשה משוקם..קצבת הנכות יורדת כי יש לך מקצוע שמתאים ליכולות והכישורים שלך. יוצא תואר/מקצוע אחד בלבד .
אם אתה רוצה להמשיך ללמוד זה כבר על חשבונך.

אם התכוונת שאם נכשלת בקורס ..וגם לידע כללי של הקוראים בכלל ואתה רוצה קורס אחר..זה כבר שיקול אישי בהתאם לנסיבות . אני מכיר שאישרו קורס אחר..פעם פעמיים לתת הזדמניות נוספות ,לא יותר.

לסיכום :

בגדול המטרה היא לשקם עם מקצוע בהתאם ליכולות ולכישורים , הצלחת, אתה לא נכה למעשה כי יש לך כושר עבודה מלא. לכן אין נכות ואין המשך שיקום .

אם נכשלת בקורס מסויים (נניח גרפיקה ממוחשבת זה קורס קצר יחסית ) . ואתה רוצה לנסות משהו אחר כמו עיצוב פנים ..יתכן שתקבל שוב מימון. פה זה כבר שיקולים מורכבים יותר ונעשה מול פקיד שיקום באופן פרטני.

או כמו שאורנה ציינה יש החמרה במצב והתנאים שהיו קודם השתנו ושיש צורך להתאים את תוכנית השיקום למצב החדש .

מקווה שהבנתי ועניתי על שאלתך וגם תרמתי מידע כללי לכולם :)

cוורנה1

New member
תעודה אחת בלבד בתחום בו נמצאים מתאימים ומשתלבים בו. בברכה.

sharonmenachem

New member
מה האינטרס של ביטוח לאומי לגבי תהליך השיקום?

מה ביטוח לאומי מרוויחים מזה שמישהו שמקבל נכות יעבור שיקום?
האם לאחר שיקום אני כבר לא זכאי לקבל קצבת נכות? או שהיא יורדת?
אשמח להסבר לגבי זה

למעלה