קביעת נכות כללית

margarita chum1

New member
קביעת נכות כללית

שלום
הגשתי טפסים לביטוח לאומי לקבלת נכות. אומנם קראתי באינטרנט אבל עדיין התהליך לא ברור לי כל כך - אם הנכות על רקע רגשי-נפשי, הרופא קובע נכות רק על פי חוות דעת מפסיכיאטר? השתחררתי מבית חולים פסיכיאטרי ויש לי משם דו"ח - כדאי להוסיף עוד משהו? (חוץ מתלושי משכורת כמובן).
תודה
סיון

cוורנה1

New member
תביעה לקצבת נכות - "יד מכוונת"
שלום לך,

כל מידע רפואי ואישפוז שיש בידייך יש לצרף לתביעה.

לא לשכוח, אם יש בעיות רפואיות נוספות מעבר לנושא שעלה,
יש לציין אותו ולצרף מסמכים רפואיים תומכים.
לדוגמא: בעיות אורטופדיות, אורולוגיות, א.א.ג, עיניים וכדומה...

ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" לפגישה עם רופא מומחה שיסייע בידייך לארגן את החומר הרפואי ובמידת הצורך אף לבקש מרופאת המשפחה סיכום תיק רפואי ובדיקות נוספות אם חסרות.

מזכירה רפואית תוכל לסייע בידייך בהכנת התביעה אם את זקוקה לכך, כולל הנחיות בע"פ ובכתב כיצד להערך לוועדה הרפואית.

בברכה ו

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לגבי נכות נפשית

היי מרגריטה

קביעת אחוזי נכות נפשית ואי כושר עבודה בשל כך , רצוי שתסמך על דו"ח בית החולים..אם יש לך פסיכאטר מטפל קבוע לפני ואחרי האישפוז....אם יש עובד/ת רווחה עוד יותר טוב..
כלומר ככל שחוות הדעת מקיפה יותר ויש חוות דעת גם פסיכיאטרי גם סוציאלי ..כך יותר טוב.
אם אין לך עו"ס ..אז כל חוות דעת פסיכיאטרית..אגב לאישפוז עצמו עשויה להיות השפעה.
הפסיכיאטר של ביטוח לאומי רואה אותך אולי 10 דקות (זה משך הועדה ) אז בעצמו ללא מסמכים וחומר קודם ההערכה שלו שטחית ביותר ..הוא חייב מקצועית להתבסס על הרופאים שלך . לכן חשוב מאוד כל חוות דעת אפשרית.

לגבי עו"ד ..אישית ואני תובע לנכות נפשית ופיזית גם יחד..לא לקחתי עו"ד , בעיקרון המסמכים מדברים בעד עצמם. עלויות עריכת דין בנושא נכות הן גבוהות מאוד..וכל הנושא פרוץ (לבנת פורן וכו' הם אפילו לא עו"דים ולא באים לועדה אלא רק מכינים..וגובים הון כדוגמא) כפי שאורנה אמרה יד מכוונת זה יכול לעזור ובחינם להכנה. אישית זכיתי בשלב זה בנכות צמיתה. אני חושב שבשלב ראשון לא צריך עו"ד ..רק אם חלילה יש ערר אולי לשקול..

הכי חשוב בכל מקרה להיות אמיתי בועדה . לתת למסמכים לדבר יותר. במיוחד במצב נפשי שלפעמים המכשול הכי גדול זה החולה עצמו.

בהצלחה :)

למעלה