קצבת נכות וקצבת זיקנה

ליאן233

New member
קצבת נכות וקצבת זיקנה

שלום,
אמא שלי חולת סרטן וקיבלה עד עכשיו קיצבת נכות פלוס שרותים מיוחדים, לפני חודש מלאו לה 62 וראיתי בחשבון שקיבלה רק 1401 ש״ח, שלפי הבנתי זה התשלום רק על שרותים מיוחדים.
אציין שלא קיבלנו טפסים הביתה ולכן לא ידענו שאנחנו צריכים לעשות משהו כדי שתמשיך לקבל את הקצבה ,או לעבור לקצבת זיקנה, חשבנו שזה אוטומטי.
אני מבינה שצריך למלא טופש של תביעה לקיצבת זיקנה אבל שם לא מצויין שום דבר לגבי נכות, האם היא תמשיך לקבל את אותו הסכום? האם עליי לצרף לטפסים משהו? לציין משהו בטופס?ֿ או שזה אוטומטי?
האם צריך למלא את הנספח של השלמת הכנסה גם אם היא אמורה לקבל קצבה מוגדלת בגלל הנכות?
שאלה נוספת - לפי הבנתי התוספת של שרותים מיוחדים שהיא מקבלת היא המינימאלית, אבל אמא שלי זקוקה לעזרה צמודה מסביב לשעון והיא מרותקת למיטה, אני מבינה שהיא אמורה לקבל תוספת גבוהה יותר של שרותים מיוחדים ולא ידענו על זה לפני, השאלה אם עדיין אפשר לבקש הערכה מחדש?
תודה לעונים.

cוורנה1

New member
מעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה והחמרה במצב רפואי שר"מ
שלום לך,

במעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה,
משולמת קצבת זקנה שלא תופחת מקצבת נכות.

יש להגיש תביעה לקצבת זקנה (על מנת לקבל קצבאות תמיד יש להגיש תביעה לביטוח לאומי).
ניתן לברר במוקד 6050* או ע"י פניה לסניף שלך (זקנה),
לבירור לסיבת העיכוב בהעברת טופס התביעה, כמו גם אי קבלת קצבה בחודש קודם.
הטופס מגיע בד"כ עם פרטים מודפסים עליו.

ניתן כמובן כבר למלא את טופס התביעה לקצבת זקנה, כולל החלק של השלמת הכנסה, לבדיקה ע"י ביטוח לאומי וקבלת מענה אישי ובכתב.

למלא גם בקשה לבדיקה מחדש למקבל קצבת שירותים מיוחדים (7850),
לצרף על פי התביעה דוחות רפואיים מתאימים (רופא+עו"ס בקופת חולים), שאמא מרותקת למיטה, כך יגיעו אליה הביתה לבדיקה.

האם העברתם את אמא ליחידה להמשך טיפול (מידע מתוך "רעות משפחה מטפלת"), על מנת לבצע עבורה את כל הטיפולים הנדרשים בבית?

בידקו זכאות לתג חניה לנכה למקרים בהם אתם נזקקים להסיעה.

בברכה ו

למעלה