רופא תעסוקתי

hodaya1987

New member
רופא תעסוקתי

שלום רב אני חדשה בקבוצה ורציתי בבקשה לדעת אני לאחר 2 תאונות דרכים שבעקבותן התפרצה פיברו ומאז חיי השתנו.
פוטרתי פעמיים ממקומות עבודה. וכיום לאחר תקופה ארוכה בה ישבתי בבית חזרתי למעגל העבודה במשרה של 9 שעות ושכר 6500 ברוטו. כיום אני לא מצליחה להחזיק מעמד בעבודה והשכר שלי נפגע משמעותית קשה לי בסוף החודש להשלים את התקן כדי להשתכר מקמסימלית כי כל יום הוא יום חדש פעמים אני קמה עם כאבים ואז מודיעה שלא אגיע (אני בגרעונות של ימי חופש ומחלה), אני יוצאת לטיפולים יותר מוקדם או מגיעה מאוחר יותר כי אני בטיפולים ובבדיקות, קשה לי להמשיך ככה ואני מרגישה שאני סוחבת, העייפות מקשה עליי לתפקד ואני ממש לא יודעת מה לעשות.
פניתי אל רופאת המשפחה שלי בבקשה אם היא תוכל לעזור לי מול ביטוח לאומי והיא אמרה שהיא לא יכולה לעזור.

אני מבינה לאורך כניסה לפורמים והתכתבויות שראיתי בפייסבוק (לומדת את המחלה תוך כדי..) שצריך לפנות לרופא תעסוקתי. איך פונים אליו בדרך אחרת? אני כרגע רק רוצה בירורים בלי ידיעת המעסיק - מפחדת שוב שיפטרו אותי

cוורנה1

New member
תביעה לקצבת נכות - אישור רופא תעסוקתי על א.כ.ע חלקי/מלא
שלום לך וברוכה הבאה לפורום,

על פי המידע המצויין בפנייתך,
אני מבינה שברצונך להגיש תביעה לקצבת נכות כללית,
ומעונינת להגיע לרופא תעסוקתי, על מנת שיוכל להמליץ על אבדן כושר עבודה חלקי ו/או מלא.

ניתן לפנות לרופאת המשפחה ולבקש ממנה הפניה לרופא תעסוקתי.
במזכירות המרפאה יטפלו בהעברת החומר.
עלייך להצטייד במכתב מרופא ראומטולוג המאשר את הקשיים שלך בתפקוד היומיומי בשל מחלת הפיברומיאלגיה.
לצרף אף כל בעיה רפואית ממנה את סובלת בשל תאונת הדרכים אותה עברת ובעקבותיה פרצה מחלת הפיברומיאלגיה.

מעבירה כאן מידע להמשך, בנושא תביעה לפיברומיאלגיה, שהעלתי לאחרונה גם כאן בפורום, לטובת מי שרוצה להגיש תביעה לקצבת נכות:
הגשת תביעה לקצבת נכות כללית - חולי פיברומיאלגיה

נכון להיום, אם הכנסתך ברוטו עולה על 5678 ש"ח בחודש, לא ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות.
במידה ורופא תעסוקתי ימליץ על הפחתה באחוז המשרה ניתן יהיה להעביר את התביעה לקצבת נכות. יש להוכיח שאבדת לפחות 50% מכושר העבודה.

אין מניעה בהמשך עבודה וגם חלקית וקבלת קצבת נכות חלקית, בהתאם להקף המשרה.
יש לשים לב, אם תוכלי להשתלב בעבודה חלקית, פועל יוצא מזה שכל ההפרשות הסוציאלית לקרן פנסיה/השתלמות וכדומה... יהיו בהתאם לשכר לאחר ההפחתה במשרה.

האישור יוכל לשמש אותך כמובן גם בביטוח הלאומי.

תרגישי טוב ושיהיה

למעלה