חייל משוחרר אחרי מועדפת ותקופת אבטלה

tal medina

New member
חייל משוחרר אחרי מועדפת ותקופת אבטלה

שבת שלום, בקרוב חמץ

אני בן 24 חייל משוחרר, יחסית לא מזמן סיימתי מועדפת וגם חתמתי אבטלה כמה חודשים, בינתיים אני עושה קורס פסיכומטרי ומתחיל ללמוד עוד קורס טכנאי פלאפונים, בינתיים אין באפשרותי לעבוד כי אני עוזר להורים שלי הנכים ועברתי תאונת דרכים די קשה לפני כמה ימים ועקב כך סובל נפשית ופיזית מהאירוע,

בין לבין בינתיים ביטוח לאומי רוצים שאקח תלושים ואשלם להם מס כל חודש או דמי בריאות איך שלא נקרא לזה, רציתי לשאול איך אפשר להוריד את המחיר שיהיה הכי נמוך ובנוסף לצאת מזה לכמה חודשים כי אין לי מאיפה לשלם להם ואני פוחד שזה לא יגיע רחוק לסכומים אסטרונומיים, אני יודע שאחת האפשרויות היא למי שמקבל נכות והדרך השנייה היא לקבל הבטחת הכנסה, אני גם יכול להוציא הבטחת הכנסה וגם נכות פיזית ונפשית, אבל לא רוצה בכך, שואל אם יש עוד אפשרויות להוריד מחיר או לקבל פטור מתשלום?

cוורנה1

New member
דמי ביטוח ודמי בריאות
שלום לך,

ראשית רפואה שלמה,

התשלום מורכב משני סעיפים:
1- דמי ביטוח לאומי
2- דמי בריאות
כפי שתוכל לעיין בקישורים המצורפים, גם מי שאינו עובד מבוטח למקרה נכות/הבטחת הכנסה, במקרה שאלתך, כמו גם מקבל שירותי בריאות, בקופה בה אתה מבוטח.

שני הסעיפים הם תשלומי חובה.

לאור מצבך הרפואי, ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות כללית,
בה לציין כל בעיה רפואית/נפשית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.

מקצבת הנכות ינכו דמי בריאות ולמי שנקבע אבדן כושר עבודה מלא, פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי.
ניתן לקבל קצבה, לאחר וועדות רפואיות ולמי שנמצא זכאי, עד 12 חודשים קודמים.

ניתן להיעזר ב"יד מכוונת" ללא עלות. המידע הינו מתוך אתר כל זכות המכיל קישור גם לאתר ביטוח לאומי בנושא הסיוע החינמי.

ניתן להגיש תביעה להבטחת הכנסה, ולקבל פטור מהתיצבות בשירות התעסוקה, אם קיימת בעיה רפואית.
הפטור יכול להיות לכל היותר עד 6 חודשים לכל היותר, לתקופה בה ממתינים למעשה לסיום ההליך בוועדות הרפואיות.

לשאלתך:
כפי שנרשם מעלה אין פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות (פרט למקבלי הבטחת הכנסה/נכות כללית כנ"ל).

כמובן, כאשר תרגיש טוב יותר, ניתן לעבוד מס' ימים קטן בחודש,
אשר למעשה יכסה את תשלום דמי הביטוח עבור החודש במלואו.

תרגיש טוב ו

tal medina

New member
לא ייתכן זה מה שהיו מורידים לי כשהייתי עובד ולחבר שלי כמוני

בדיוק במצבי עכשיו מורידים כ50 שקלים בחודש בהוראת קבע

cוורנה1

New member
דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות למי שאינו עובד
ראה מתוך שיעורי דמי ביטוח והסכומים - למי שאינם עובדים
"מי שאינם עובדים ואין להם הכנסות ישלמו דמי ביטוח לאומי מינימליים לחודש בסך 65 ש"ח ודמי ביטוח בריאות מינימליים לחודש בסך 103 ש"ח , ובסך הכול ישלמו בחודש 168 ש"ח."

יתכן וחברך משלם בהוראת קבע עבור הביטוח המושלם.

בברכה.

למעלה