חד הורית מקבלת השלמת הכנסה ולימודים אקדמיים

cוורנה1

New member
הבטחת הכנסה=השלמת הכנסה בתנאי הזכאות
שלום לך ובהצלחה רבה בבחינות.

ראי הבטחת הכנסה - סוגי הקצבה
"הבטחת הכנסה
קצבה מלאה המשולמת לאנשים שאינם מסוגלים להבטיח לעצמם הכנסה מעבודה, כגון חולים, נכים, נפגעי עבודה או מובטלים, ושאינם זכאים לתשלומים על פי תוכניות אחרות.

השלמת הכנסה
קצבה חלקית המשולמת לאנשים שהכנסתם מעבודה או ממקור אחר נמוכה מרמת ההכנסה המינימלית הנדרשת למחיה (השלמה לשכר נמוך, לדמי אבטלה, לתשלום מזונות ועוד)."

בררתי במטה בירושלים בנושא שאלתך,
ועל סמך תשובת המומחית בתחום, רשמתי את תגובתי.

אין הבחנה בין מי שמקבל הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.
כפי שניתן לראות בקישור מתוך אתר כל זכות ההשתתפות הינה עד גיל 9 בלבד.

בברכה.

SWEET12121

New member
חד הורית מקבלת השלמת הכנסה ולימודים אקדמיים

שלום לך אורנה
אני אם חד הורית ל - 2 ילדים עובדת עם קשישים 11 שעות ומקבלת פטור מהתייצבות, כמו כן אני מקבלת השלמת הכנסה. אני לומדת שנה ראשונה באוניברסיטה ללמידת תואר ראשון.
יש לי כמה שאלות בבקשה
1. האם אני יכולה לקבל רק קצבה וללמוד? מבלי לעבוד ?
2. מדוע יש הגבלה ל 36 חודש? אם לא אסיים את התואר בשלוש שנים מה יהיה ?
3. מדוע ההטבות שנותנים למקבלי הבטחת הכנסה אינם ינתנים למקבלי השלמת הכנסה- והכוונה היא לטיפולים בהתפתחות הילד שעליהם לא שילמתי ועכשיו כמקבלת השלמת הכנסה אני משלמת מחיר מלא עליהם
תודה רבה על עבודות הקודש שאת עושה !

cוורנה1

New member
השלמת הכנסה לחד הורית - לימודים לתואר ראשון
שלום לך,

האופציה לקבלת השלמת הכנסה להורים עצמאיים (חד הוריים),
הינו התנאי להתיצבות בשירות התעסוקה.
היקף המשרה הפוטר מהתיצבות בשרות תעסוקה הינו משרה מלאה -40 שעות שבועיות. ישנם מצבים בהם גם כאשר היקף שעות העבודה נמוך יותר, ביטוח לאומי פוטר מהתייצבות בשרות תעסוקה:
קופאיות -36 שעות בשבוע.
עובדת משק בית -25 שעות שבועיות
טיפול בקשישים -20 שעות שבועיות.
נוהל זה מתיחס לגבי כל מבקשי הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה ולוא דווקא לחד הוריים.
על פניו אני רואה שקבלת פטור עם 11 שעות שבועיות.

לשאלותייך:
1- כמפורט מעלה, לא ניתן לקבל גמלה להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה מבלי לעבוד, אלא עד לשינוי בחוק.
פניתי בזמנו לשר הרווחה בקדנציה הקודמת מר מאיר כהן ועתה פנייה חוזרת לשר הרווחה הנוכחי מר חיים כץ, לקידום הנושא לקבלת פטור מהתיצבות לחד הוריים הלומדים לתואר ראשון, שיהיו פנויים ללימודים ולאחריהם ישתלבו בעולם העבודה בתום לימודיהם מבלי להזדקק יותר לקצבאות.

אשלח אלייך את הפנייה במסר, על מנת שאף את תפני לשר הרווחה, במייל שאמסור לך, על מנת שיהיה לחץ מהשטח לשינוי בחוק.

2- בחוק נקבעה זכאות להורים עצמאיים, המשך קבלת קצבה להשלמת הכנסה ללומדים באקדמיה. הזכאות נקבעה ל-36 חודשים.
אולי לנסות להכניס גם בקשה לשינוי זה למייל שתשלחי לשר.
3- אני אבדוק סוגיה זו ואעלה כאן מענה לכשאקבלו. ממליצה במקביל לפנות לבירור ע"י פניה לסניף שלך/הבטחת הכנסה, בו תֵעני באופן אישי.

בברכה ו
בלימודים

למעלה