קביעת אחוז הנכות

STAM POZA

New member
קביעת אחוז הנכות

שלום! איזה טפסים מגישים לקביעת אחוז הנכות?
התגה אצלי סרטן בלוטת התריס. עברתי ניתוח, נשארתי עם צרידות שבעקבותה לא כשירה לצאת לעבודה. 3 חודשים בחופש מחלה . הגשתי טופס "בקשה למימוש זכויות כללית" וצירפתי טופס פניה לביטוח לאומי " של אגודה למלחמה בסרטן. בנתיים באתר במידע אישי נמצא מכתב שבו כתוב" דחינו את תביעתך לקצבה". לא ביקשתי קצבה. הכוונה היתה לאחוז נכות למס הכנסה.
האם יהיה המשך בתשובות של הביטוח לאומי לגבי אחוז הנכות או לא שלחתי טפסים נכונים?
תודה על התשובה

cוורנה1

New member
מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס לנכים או עיוורים
שלום לך,

מצ"ב המידע המורחב בנושא הגשת תביעה לפטור ממס:
מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס לנכים או עיוורים

קיימים טפסים להורדה, אתם יש לפנות לפקיד השומה במס הכנסה,
על מנת לקבל הפניה לוועדה רפואית, המתקיימת אמנם בביטוח לאומי, אך היא לצורך הפטור בלבד. יחד עם ההפניה ימסר לכם שובר תשלום של 556 ש"ח (אם לא שונה), לצורך קיום הוועדה/וות בתשתית ביטוח לאומי.

בטופס התביעה יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים, כמו לדוגמא:
בעיות אורטופדיות (גב, צואר, ברכיים, קרסול וכדומה...),
בעיות אורולוגיות, א.א.ג. עיניים וכדומה... בנוסף לסרטן בבלוטת התריס.

לגבי התביעה שהוגשה לביטוח לאומי, הדחיה הינה למי שטרם חלפו 90 ימים, מהיום בו מפסיקים לעבוד ו/או מקבלים תשלום עבור ימי מחלה.
אם משך המחלה הינו מעבר לימי המחלה, ניתן להגיש שוב את התביעה.

לבדוק זכויות במסגרת ביטוח בריאות (במסגרת העבודה ו/או באופן פרטי אם קיים), לגבי תשלום ח"פ בגילוי מחלה קשה.

ניתן לבדוק תשלום שירותים מיוחדים לנכים המשולמים לתקופת הטיפולים,
כמו תג נכה למי שמתקשה לנוע בדרכים בתקופת הטיפולים.

רפואה שלמה ו

STAM POZA

New member
תודה, אורנה.

במידע שמופיע באתר מס הכנסה דרושה העדרות מעל 184 ! ימים. ואם אני בחופשת מחלה של 3 חודשים לא מגיע לי החזר מס?

cוורנה1

New member
פטור ממס הכנסה
לא מדובר בהעדרות בשל מחלה, אלא לתקופה בה יקבעו אחוזי נכות,
מעל לחצי שנה לפחות, ואזי ניתן לקבל רטרואקטיבית ממועד התחלתי.

בברכה.

STAM POZA

New member
אז אם הבנתי נכון

עכשיו לא להגיש למס הכנסה מסמכים?רק אחרי חצי שנה מתחילת המחלה?
אבל קודם לביטוח לאומי אחרי 90 יום?
פשוט רופאה תעסוקתית נתנה לי אי כושר עבודה לחודשיים קדימה כאשר אני חודש כבר בחופש מחלה.
תודה לך, אורנה

cוורנה1

New member
להגיש כבר את המסמכים לוועדה לפטור ממס זהו תהליך די ארוך, אם מדובר במספר נושאים/לקויות לבדיקה. חשוב שההחלטות יהיו בסוף התהליך בידייך, על מנת להפעילן בבוא היום. בברכה ובהצלחה!

למעלה