קורס מטעם הלישכה וקיצבה

alon680

New member
קורס מטעם הלישכה וקיצבה

שלום רב
אני בן 19.5 עשיתי צבא חודשים והשתחחרתי עבדתי 8 חודשים ויש לי 8 תלושי שכר
יש לי שאלה
האם אני יכול ללמוד קורס מטעם הלשכה ולקבל קיצבה ?
כמה תלושי משכורת צריך על מנת להיות זכאי לקיצבה שאני לומד ?

תודה על ההתיחסות

cוורנה1

New member
זכויות חייל שהשתחרר מסיבה בריאות
שלום לך,

לא ברור משאלתך, האם שרתת רק חודשיים או חסרים מספר חודשי שירות סדיר בשאלתך.

באופן כללי, על מנת להיות זכאי לדמי אבטלה,
יש לשרת לפחות 6 חודשים, אותם יצרפו לתקופת עבודתך,
כדי לצבור 12 חודשי עבודה לפחות - תקופת אכשרה לדמי אבטלה (6 חודשים נלקחים מהשירות בסדיר), בתקופה של 18 חודשים קודמים לחודש הרשמה ראשון בשירות התעסוקה.

אם אין זכויות לדמי אבטלה, ניתן לבדוק זכאות להבטחת הכנסה. תוכל להיעזר במחשבון לחישוב הבטחת הכנסה

יש לגשת במקביל הן לשירות התעסוקה ולשוחח עם פקיד ההשמה על הקורסים וההכשרות שיש בקנה ומתאימים עבורך, ובמקביל להגיש תביעה לדמי אבטלה/הבטחת הכנסה לביטוח לאומי.

דמי אבטלה לחייל משוחרר, שנמצא זכאי הינם עבור 70 ימים לכל היותר, לא כולל שבת וחגים.

בברכה וחתימה טובה.

alon680

New member
המשך לשאלה

לא הבנתי את התשובה שלך אני יכתוב לך על עצמי
אז ככה
השתחררתי מהצבא 30/11/2014 הייתי בצבא 3 חודשים והשתחררתי מהצבא בפרופיל 21 אי התאמה לאחר שהשתחררתי מהצבא עבדתי כ 8 חודשים יש לי 8 תלושי משכורת
השאלה שלי
1.עם אני הולך ללמוד קורס מטעם הלשכה האם אני יוכל לקבל דמי אבטלה?
2. כמה תלושי משכורת אני צריך על מנת לקבל דמי אבטלה ?
3. האם במהלך הקורס שאני עושה האם אני גם מקבל אבטלה לאורך כל הקורס ?

cוורנה1

New member
תשובות
1- על מנת להיות זכאי לדמי אבטלה, יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות.
2- הבדיקה נעשית לתקופה של 18 חודשים קודמים, זאת אומרת שאפשר לעבוד באופן רצוף/לא רצוף 12 חודשים, (12 תלושי שכר), כל עוד הם במסגרת 18 חודשים, אותם בודקים מִפּעם ראשונה שנרשמים בשירות התעסוקה.
3- דמי אבטלה למי שנמצא בהכשרה מקצועית ואין לו 12 שנות לימוד, וגילו 20 (לבדוק בביטוח לאומי אם יאפשרו גם לך בגיל הצעיר יותר), ישולמו לכל היותר 138 ימים. אם הקורס נמשך מעבר לכך (לפי 25 ימים בחודש, לא כולל שבת וחג), לבדוק זכאות להבטחת הכנסה.

ראה בהרחבה מתוך תקופת הזכאות המרבית

בברכה.

למעלה