שמירת היריון

בת מלך 75

New member
שמירת היריון

שלום,
בת 40 בהיריון חודש חמישי (עדיין ללא ילדים). עברתי הליך של תפר צווארי עקב התקצרות בצוואר הרחם. אני בבית בינתיים כשבוע למנוחה. הרופאים עדיין לא החליטו אם יש צורך בשמירת היריון מלאה, אך הנטייה היא להפחית בשעות העבודה. - האם במידה וזה הכיוון אני זכאית לקבל גימלה חלקית לשמירת היריון? והאם יש לי בכלל זכויות בשמירה חלקית?
במידה והרופאה תרצה לתת שמירה מלאה - האם על 30 הימים הראשונים מקבלים מביטוח לאומי או רק מדמי המחלה?
המון תודה ובריאות
תודה!

cוורנה1

New member
שמירת הריון חלקית/ מלאה
שלום לך,

נכון להיום בוטלה האופציה לזכאות לשמירת הריון חלקית.

לגבי שמירת הריון מלאה,
רק הגשת התביעה הינה בתום 30 ימי המתנה,
אך, התשלום הינו רטרואקטיבי.

תרגישי טוב ו

בת מלך 75

New member
שאלת המשך

ובמידה ואני מגישה למעסיק את אישור המחלה ומקבלת תשלום, האם אני יכולה במקביל להגיש את הבקשה לביטוח לאומי ולראות אם מאשרים שמירה?
למשל בתאריך 25.8 - רופא חתם על תחילת שמירה בטופס בקשה מתאריך 13.8
13.8 - 8.9 מקבלת ימי מחלה מהמעסיק.
האם אני יכולה ב-11.9 - _(שזה 30 יום אחרי תחילת השמירה) להגיש את המסמכים לביטוח לאומי?

cוורנה1

New member
ניצול ימי מחלה בתקופת שמירת הריון
אין מניעה בניצול ימי מחלה בתקופת שמירת הריוןף
יש לדווח על כך בטופס התביעה, על מנת לקזז מהזכאות לתשלום הגמלה לשמירת הריון, את הימים שבעבורם שולמו ימי מחלה.
ראי בהרחבה מתוך שמירת היריון - תנאי הזכאות סעיף 6

בברכה.

בת מלך 75

New member
בנושא שמירת היריון

אני מאוד מודה על מענה שניתן כאן.
שאלה נוספת -
1. האם ניתן להגיש טפסים לשמירת היריון יום לפני סיום ה-30 יום לשמירה. אצלי למשל מסתיימים הימים ביום שישי , כאשר ביום ראשון כבר ערב ראש השנה. האם אני יכולה להגיש את החומר ביום חמישי שלפני החג? (כלמור, ביום ה-29 לשמירה).
2. האם על הרופאה ומקום העבודה למלא אחרי סיום 30 הימים או שניתן להכין את החומר לפני? (הרופאה אצלי מילאה אחרי שבועיים שמירה).
2. ובמידה וביטוח לאומי לא מאשר את השמירה מותר בכלל מבחינה חוקית לחזור לעבודה אחרי המלצה של רופא לשמירה?
המון תודה

Harrington

Well-known member
מנהל
תשובות

1. לא צריכה להיות בעיה להגיש יום-יומיים קודם.
2. אין בעיה להכין את החומר מבעוד מועד.
3. מבחינה חוקית אין שום מניעה, אולם צריך לבדוק מבחינת הביטוח של מקום העבודה.
אם זה כדאי מבחינה רפואית/נשית? זו שאלה אחרת לחלוטין שרק את יכולה לענות עליה (בהתייעצות משפחתית/רפואית
).

אגב ניתן כמובן לערער על החלטת המוסד גם במקרים כאלו, אם כי החלטה בערעור כזה תתקבל רק לאחר תום ההריון. כלומר זה לא ייתן לך מענה לזמן אמת.

בת מלך 75

New member
ויש המשך...

אין לכן מושג כמה אתם עוזרים לי...
מה קורה לדמי הלידה במידה ואני לא חוזרת לעבודה גם במקרה שביטוח לאומי לא מאשר את השמירה. (הכוונה לחזור לעבודה אחרי חופשת הלידה בעז"ה.).
אני מבינה שמחשבים דמי לידה לפי 3 חודשים אחרונים אז מה קורה אם לא אעבוד בהם?
שבת שלום!

cוורנה1

New member
הבסיס לחישוב דמי לידה
ברצון רב.

גם את שמירת ההריון וגם את דמי הלידה מחשבים למעשה על פי ממוצע השכר ב-90 הימים, לפני הפסקת העבודה.
שיעורי הקצבה- שמירת הריון מוגבלים בתקרה של 8757 ש"ח ברוטו בחודש, כמובן על פי השכר ברוטו הנמוך מביניהם.
שיעורי דמי הלידה עד לשכר ברוטו 44,865 ש"ח בחודש הנמוך מביניהם.

יש לשים לב לאופציה בהמשך בדמי לידה להשלמת שכר לצורך חישוב דמי הלידה

בברכה.

למעלה