דמי לידה

SC0RPi0NS GiRL

New member
דמי לידה

שלום!
יש לי שאלה לגבי תשלום דמי לידה.
גיליתי שאני זכאית לדמי לידה, על אף שאיני חוזרת לעבוד לאותו מקום עבודה ואני מובטלת כבר מהחודש הראשון להריון.
אבל - הבנתי רק עכשיו, לאחר הלידה, שעליי היה להגיש את הטפסים לפני ההריון
זה נכון?
ואם לא- אז עליי להגיש את 10 המשכורות האחרונות לעבודתי לפני היום הקובע?
תודה מראש והמשך יום נעים

SC0RPi0NS GiRL

New member
ושאלת נוספת ולא פחות חשובה:

האם אני חייבת להחתים את המעסיק? כי מדובר בשני מעסיקים (מקומות עבודה שונים) ואני לא עובדת כבר אצל שניהם ממזמן.....

חבל כי ביטוח לאומי משיב,במקרה הטוב,

רק בשעות הפתיחה שלו,אם מצליחים להגיע אליו,
כרשות האחראית על תחום מסוים זה,הייתי מצפה שיסייע לאנשים בנושא שבתחום אחריותו בצורה הכי טובה האפשרית, חלק מכך הוא לחפש ולמצוא זקן שאינו יודע את זכויותיו, או לענות על שאלות המועלות פה....בשביל זה צריך רצון אמיתי לעזור לאנשים....חתירה אמיתית לשיפור....

Harrington

Well-known member
מנהל
לפני ש"משחררים אויר" מומלץ לבדוק...

אילו היית בודק לפני שפרסמת את תגובתך, ודאי היית מגלה ש:

א. אתר/פורום זה אינו קשור למוסד לביטוח הלאומי ולא מופעל על-ידו.
ב. המגיבים באתר/פורום זה המנוהל על-ידי אורנה הינם מתנדבים אחת לאחד, חלקם אנשי מקצוע בתחום ואחרים אנשים שמבקשים לסייע לפונים על סמך נסיונם האישי.
ג. המתנדבים המגיבים כאן עושים זאת בהתאם ללו"ז שמתאפשר להם, לאורך כל שעות היממה והשבוע.

חותם כמעט על כל מילה שכתבת

כל הכבוד למי שמסייע כאן,
דבריך תומכים בטענתי כי הרשות האחראית לא עושה כהלכה את מה שבתחום אחריותה,
תפקיד הרשות לתת שירות לאנשים הנזקקים לשרותה,
ולא רק לאלו היודעים ומצליחים להגיע בשעות הקבלה.
דוגמאות :
כשמישהו משדר מצוקה באינטרנט,שירותי הרווחה צריכים להגיע אליו,
כשמישהו עושה פעולה עבריינית באינטרנט, המשטרה צריכה להגיע אליו,
כשמישהו מעלה שאלה הילכתית באינטרנט, מהמוסד הרבני צריכים לענות לו,
....זה מהות התפקיד של הרשות,לתת מענה בנושאים שבתחום אחריותה, תפקיד הרשות לחפש הנזקקים לה, להגיע לכל נזקק....ולא כפי המצב הנוכחי ...ששבו מי שלא מתאים עצמו לסדר היום / גחמות של הרשות, הרשות לא רואה כתפקידה לעשות מאמץ[ מה לעשות, מקובל להתאמץ בכדי להשיג המטרות]לתת לו שירות.
אין שום סיבה מתקבלת על הדעת שאיש הביטוח לאומי לא יענה לשאלות באתר העוסק בנושא הביטוח לאומי,
אינני מבקש כי ביטוח לאומי יסרוק את כל האינטרנט במטרה לעזור,אבל מדוע לא יהיה נוכח בפורום הספציפי של ביטוח לאומי .??
השב"כ סורק רשתות בכדי לעלות על מפגעים פוטנציאלים, כי זה חשוב לו/לנו,
ביטוח לאומי לא עושה זאת, כי זה לא חשוב לו/לנו.
&nbsp
&nbsp

Harrington

Well-known member
מנהל
אם עבדת אצל לפחות מעסיק אחד עד לקראת הלידה,

די לך להחתים את המעסיק האחרון אולם עלייך לצרף תלושי משכורת גם של המעסיקים הקודמים על-מנת שתוכל להיבחן אם את עומדת בתקופת האכשרה.

ככל שעבדת אצל יותר ממעסיק אחד וסיימת עבודתך אצל כל המעסיקים בסמוך ללידה, עלייך להחתים את כולם.

cוורנה1

New member
דמי לידה - היום הקובע
שלום לך,

מעבירה לעיונך את המאמר בנושא דמי לידה - היום הקובע
כך, שאם קיים אישור רפואי לגבי קיומו של ההריון ברשומות הרפואיות, בעת הפסקת העבודה,
ניתן לבדוק זכאות לדמי לידה.
בתביעה ניתן לצרף צילום תלושי שכר משני המעסיקים.

בברכה ו

למעלה