אבטלה

נופר55531

New member
אבטלה

שלום
אני אמא ל3 ילדים שאת הקטן ילדתי לפני 4 חודשים בעקבות כך התפטרתי מעבודתי לצורך טיפול הילד עכשיו אני חותמת בלישכה ושולחים אותי לעבודות למרות שאין לי אפשרות לצאת לעבוד כי אין לי מסגרת לתינוק מצאתי לו גן שאפשר לקבל אותו בספטמבר מה שאומר שעד ספ' אני אצטרך להשאר איתו בבית השאלה שלי היא אם יש מה לעשות אם יש למי לפנות כדי להסביר את הבעיה הזו כי את הפקידה בלישכה זה לא מעניין

cוורנה1

New member
זכויות באבטלה
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה,
עד להפניה לעבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה)/תום מכסת ימי הזכאות/תום שנת האבטלה, המוקדם מביניהם.

ניתן להגיע להרשמה בשירות התעסוקה לסירוגין, בין עבודות/חופשה וכדומה...עד למיצוי המכסה כרשום מעלה.

אם טרם הופנת לעבודה ועל מנת למנוע רישום סירוב אשר יגרור גריעה של 30 מימי הזכאות ותקופת המתנה נוספת של 90 ימים (למי שמתפטרת מסיבה שאינה מוצדקת, הזכאות לדמי אבטלה מתחילה בתום 90 ימי המתנה, מיום ההתפטרות) ובעבורה לא משולמים דמי אבטלה אלא, אם קיימת סיבה מוצדקת כמפורט להלן מתוך אתה מובטל
ראי גם מתוך שאלות/תשובות באתר ביטוח לאומי:
האם יולדת שהתפטרה זכאית לדמי אבטלה?
"אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. יחד עם זאת, התפטרות של יולדת שנדרשת לעבוד שעות עבודה ארוכות, או משרה מפוצלת, או שמקום עבודתה מרוחק ממקום מגוריה, תוכר כהתפטרות מוצדקת, בכפוף לאישור המעסיק על דרישות המשרה."

אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות כנ"ל, יש להגיש הסבר מפורט למחלקת אבטלה יחד עם התביעה לדמי אבטלה, ובמהלך תקופה זו יש להרשם בשירות התעסוקה, כך ישולמו דמי אבטלה אם פנייתך תענה.

אם לא מתקיימת זכאות לדמי אבטלה על פי הקריטריונים הנ"ל ניתן לחזור להרשמה באופן שוטף לאחר שיהיה סידור לתינוק שנולד.

יש לשים לב וחשוב לדעת, שבתחילה מפנים לעבודה מתאימה ולאחריה לכל עבודה ה מתאימה למצב הבריאותי בלבד.
ראי בקישור "אתה מובטל" ההגדרה לעבודה מתאימה ולכמה זמן על פי גילך.

בברכה.

נופר55531

New member
תודה

אבל העניין הוא שהתפטרתי לצורך גידול הילד אז זה לא ייעזור שהם ישלחו אותי לעבודות כי גם ככה לא אוכל לצאת לעבוד כרגע כי אין סידור לילד וברגע שיהיה לו סידור כבר לא אצטרך את הלישכה כי אצא לעבוד אז אין לי עניין לחזור ללישכה אחרי שיהיה לו סידור ע"מ לממש את ימי הזכאות שלי רציתי לדעת האם יש אפשרות אולי לפנות לאיזשהו גורם בביטוח לאומי או בלישכה שיעזרו לי כי לכסף של הימי אבטלה אני זקוקה עכשיו

cוורנה1

New member
דמי אבטלה
לצערי,על פי חוק ביטוח לאומי, כפי שרשמתי בתשובתי הקודמת,
אם אין סיבה מוצדקת להתפטרות (התפטרות לצורך טיפול בתינוק שנולד הינה התפטרות מוצדקת לצורך תשלום פיצויים, אך אינה סיבה מוצדקת לצורך קבלת דמי אבטלה, ללא תקופת המתנה).

אם אין סיבה מוצדקת להתפטרות, לא משולמים דמי אבטלה לתקופה של 90 ימים, מיום ההתפטרות, כפי שמופיע בקישור "אתה מובטל" במענה קודם.

צר לי, אך איני מכירה אופציה חוקית לתשלום דמי אבטלה ללא סיבה מוצדקת להתפטרות.

למעלה