אירוח בתחום קצבת זקנה ושאירים ביום ג' 9.7‬

cוורנה1

New member
אירוח בתחום קצבת זקנה ושאירים ביום ג' 9.7‬ שלום רב,

ביום ג' 9.7.2013 בין השעות 15:00-17:00

נארח את גב' מלי דהרי
רפרנטית בתחום זקנה ושאירים במוסד לביטוח לאומי
.

תוכלו להעלות שאלות בנושא,
כולל קצבת זקנה מיוחדת(עולים חדשים),
כמו גם כיצד מחשבים קצבת זקנה חלקית למי שממשיך לעבוד,
תנאי הזכאות לקצבת זקנה לגבר
תנאי הזכאות לקצבת זקנה לאשה.

מענק פטירה, למי משולם?

שאלות לדוגמא:
קבלתי קצבת נכות מספר שנים והפסיקו אותה שנתיים לפני הגיעי לגיל פרישה.
איך נחשבת התקופה בה קבלתי קצבת נכות?
האם נכללת בתקופת אכשרה לקצבת זקנה?

עבדתי עד גיל 62 בסך הכל 30 שנה. אני ממשיכה לעבוד ומקבלת שכר של 10,000 ₪ ברוטו בחודש. מה קורה עם קצבת הזקנה שנדחית?
1-האם אני ממשיכה לצבור וותק של 2% לכל שנת עבודה נוספת?
2-האם אני מקבלת תוספת של 5% בגלל דחיית קצבה?

עליתי לארץ בת 60 ועבדתי רק שנתיים ימים. האם אני זכאית לקצבת זקנה?

אמי מקבל קצבת זקנה עם השלמת הכנסה. רוצה להעביר אלי את דירתה במתנה.
האם תפגע זכאותה להשלמת הכנסה?

אני עקרת בית ומקבלת קצבת נכות מלאה. מה קורה כאשר אני מגיעה לגיל פרישה?

מוזמנים להעלות שאלותיכם כבר עתה.

על מנת לקבל מענה לשאלתכן/ם,
נא להעלותה בתגובה להודעה זו.

לכולנו.

שאלה לגב מלי דהרי תאריך לידה 16.10.49 סיום עבודה 31.08.13 חודשי עבודה 463 (לפי הביטוח הלאומי) מתי אוכל לקבל קיצבת
זיקנה הכוללת 25% ו 10% נוספים (על אי קבלת קיצבה 62-64 ).28.9.13 או 28.10.13 .
וכן האם תוכלי לחשב לי את סכום הקיצבה שאקבל הכולל בן זוג (65) ששכרו נמוך מ4 אלף.

קצבת זקנה גיל הפרישה שלך הוא 16.10.2011.לפי הנתונים שרשמת צברת 463 חודשי עבודה שהם 38 שנים.בהנחה שכך ,תוספת הותק המגיעה לך על פי החוק היא 50% מהקצבה.
תוספת דחיית קצבה-התוספת מגיעה למי שדחה את קצבתו מגיל פרישה בגלל שההכנסות מעבודה יותר גבוהות מההכנסה המותרת.
על כל שנה יש זכאות לתוספת של 5% מהקצבה.
אני מניחה משאלתך שתפסיקי לעבוד ב-28.10.2013.
(ההכנסתך מעבודה מחושבת לפי שנת מס אך לא לפני גיל פרישה: שנה ראשונה: מ-1.10 2011 ועד 31.12.2011.שנה שנייה מ-1.1.2012 ועד ל-31.12.2012, שנה שלישית היא מ-1.1.2013 ועד ל-31.12.2013.
אם הכנסתך הייתה גבוהה מההכנסה המותרת עד ל- 31.12.2012,יש לך זכאות ל- 5% .
לגבי שנת 2013-תוכלי להיות זכאית ל-5% נוספים מ-1.11.2013 אם הכנסתך בשנת המס כפי שציינתי לעיל עולה על ההכנסה המותרת.
הכנסה מותרת לשנת 2013 ליחד-60,384 ש"ח,
הכנסה מותרת לזוג(בתנאי שהבן זוג עונה על התנאים להגדרת בן זוג לפי חוק הביטוח הלאומי)-80,508 ש"ח.(הגדרת בן זוג תוכלי בהרחבה לראות באתר של ביטוח לאומי בנושא זקנה).

סכום קצבה ליחיד+50% תוספת ותק=2,253
סכום קצבה ליחיד = 50% תוספת ותק + 5% תוספת דחיית קצבה=2365.תוספת של 5% נוספים עבור שנת 2013 לא ניתן לבדוק כיוון שאנני יודעת אם הכנסתך מעבודה לשנת 2013 תהיה גבוהה כפי שהסברתי לעיל.
סכום קצבה לזוג+50% ותק + 5% תוספת דחיית קצבה=3554.
הקצבה לזוג היא בתנאי שבעלך עונה על הגדרת בן זוג ושיש לו הכנסה פחותה מ-5,032 לחודש ינואר 2013.לא ציינת הכנסות נוספות שיש לבעלך.

תשובתי ניתנה לפי הנתונים שצויינו בשאלת
מידע נוסף כאמור תוכלי לקבל באתר זקנה של המוסד לביטוח לאומי.

שאלה לגב' מלי דהרי- כמי שנולדה ביולי 1952 -מתי אני אמורה לקבל קצבת זקנה מהבטוח הלאומי,
כמה?
ובאיזה קריטריונים עלי לעמוד?
תודה מראש.
אמיליה.

קצבת זקנה גיל פריש ה שלך לפי חוק הביטוח הלאומי חל בחודש יולי 2014.
התנאים לקבל בגיל זה הם: 1.צבירת תקופת ביטוח.(לא ציינת את מצבך המשפחתי, כיוון שאישה גרושה ואלמנה שאינה מקבלת קצבת שאירים מהביטוח הלאומי, פטורות מתקופת אכשרה)
2. מבחן הכנסות
3. תושבות
4. תשלום דמי ביטוח למי שחייב.

מידע בהרחבה תוכלי לראות באתר הביטוח הלאומי בנושא זקנה.

קיצבת נכות + קיצבת זיקנה + קיצבת תלויים שלום. תמיד שילמנו (בעלי ואני) דמי ביטוח לאומי כל אחד בנפרד בהתאם למשכורתו. לפני מספר שנים, בעלי נהרג בתאונה עבודה ומאז ב"ל משלם לי קיצבת תלויים. לאחר מות בעלי, מצב הבריאות שלי החמיר והוכרזתי על ידי ב"ל כנכת 100% לצמיתות, אך לא שילם לי לעולם קצבת נכות, כי זה "כפל קצבאות". כאשר הגעתי לגיל 62, קיבלתי הודעה מב"ל שאוכל להגיש בקשה לקבלת קיצבת זיקנה. הגשתי, ושוב - בגלל "כפל קצבאות" - אני מקבלת רק 1/2 קיצבת זיקנה. ב"ל היה שמח, כל השנים (יותר מ-30) לקבלת דמי ב"ל כפולים, אבשל כאשר הגיע הזמן לשלמם, חוק ב"ל קובע שלאותו האדם לא ישולמו 2 קצבאות והשאלה שלי היא: למה? למה חוק מעווות זה עדיין קיים? תודה על תגובה.

קצבת זקנה-כפל קצבאות ביטוח לאומי מיישם את החוקים שניקבעו בכנסת ועל פי החלטת משרד האוצר ומשרד העבודה והרווחה.
לעניות דעתי לביטוח לאומי אין מניעה לשלם שתי קצבאות אך כדי שתיקון חוק יתקבל בכנסת האוצר גם צריך להסכים לתיקון זה.

היו בקשות של חברי הכנסת לתיקון החוק אך ההצעות לא התקבלו בגלל העלויות (תקציב)שכרוכות בתיקון זה

cוורנה1

New member
מענק פטירה וקצבת שאירים לידוע בציבור (שאלה שקבלתי במסר להעלותה בפורום).

שלום, התגוררתי מזה 12 שנה עם בת זוג,
שחלתה במחלה קשה וקבלה קצבת נכות ושר"מ.

לצערי בת זוגי נפטרה.

אודה לגב' מלי דהרי לקבלת הנחיות כיצד לפעול,
בנושא ידועים בציבור, מענק פטירה וקצבת שאירים.

תודה רבה.

קצבת שאירים-ידוע בציבור עלייך לפנות למחלקת הביטוח והגבייה שייקבעו אם אכן אתה תוכר כידוע בציבור.
לידיעתך ידוע בציבור הוא בחזקת נשוי .
אם תוכר כידוע בציבור תיבדק זכאותך לקצבת שאירים על פי חוק הביטוח הלאומי כגון מבחן הכנסות.

באתר הביטוח הלאומי יש מחשבון לבדיקת זכאות לשאירים לאלמן ויש מידע נירחב על נושא זה .מי

לידיעתך , להכרה בכך כידוע בציבור יש השלכות לזכויות וחובות.ע נוסף תוכל גם לראות באתר הביטוח הלאומי בנושא דמי ביטוח,ידועים בצעבור.

cוורנה1

New member
קצבת זקנה ויציאה לחו"ל (שאלה שקבלתי במסר להעלותה באירוח).

שלום רב, אנו זוג המקבל קצבת זקנה
ויוצאים פעמיים שלוש בשנה לחו"ל לתקופה של חודשיים שלוש.

האם יש מגבלה במספר הפעמים שאנחנו יוצאים לחו"ל
האם יכולה להיות פגיעה בקצבה שלנו?

תודה.

קצבת זקנה- יציאות לחו"ל אני מניחה שאתם לא מקבלים תוספת השלמת הכנסה ומקבלים קצבת זקנה על פי חוק.

קצבת הזקנה לא ניפגעת עד לשלושה חודשי יציאה מהארץ . מעבר לשלושה חודשים המוסד רשאי להמשיך או להפסיק את הקצבה לפי נוהל שניקבע במוסד.

אין הגבלה במספר היציאות בשנה(יש הגבלה למיספר היציאות לעניין הזכאות לתוספת השלמת הכנסה)כל עוד ואתם תושבי ישראל.

מידע נירחב על שהייה בחו"ל למקבלי קצבת זקנה תוכלו למצוא באתר הביטוח הלאומי בנושא זקנה, שהות בחו"ל.

skeptic

New member
לגב' מלי דהרי, שעות סיעוד לקשישה בת 89 (תהיה בת 90 בעוד כ-3 חודשים) עם אלצהיימר שהתחיל (כנראה) לפני בערך 7-8 שנים.

עד היום לא הוגשה בקשה לשעות סיעוד והיא טופלה במסגרת משפחתית.

המצב נהיה קשה יותר ויותר.

היא לא סיעודית לחלוטין, חלק מהדברים עושה לבד וחלק לא. הבעייה העיקרית היא השגחה. שקטה הרבה שעות עם התפרצויות זעם קשות ללא סימנים מוקדמים.

האם יש הבדל בגישה של הביטוח הלאומי בין בת 90 לבין בת פחות מ-90?

האם יש דרך טיפול מהירה בגלל הגיל והמצב?

כללית, האם יש לך מחשבות שעשויות לעזור בתהליך.

מביטוח לאומי היא מקבלת קצבת זיקנה (או שארים, איני בטוח) ויש לה גם פנסיה של בערך 4,300 נטו בבנק. אין הכנסות נוספות.

תודה מראש.

קצבת זקנה-סיעוד. אני מציעה לפנות למחלקת סיעוד בסניף ולהגיש בקשה לסיעוד.

יש דרך טיפול מהירה בגלל הגיל.

מידע נוסף תוכלי למצוא באתר הביטוח הלאומי בנושא סיעוד.לידיעתך יש באתר הביטוח לאומי מחשבון לבדיקת זכאות לגימלת סיעוד.

שאלה חמותי מטופלת אצל פסיכאטרית באופן פרטי
היא בת 68
אילו זכויות מגיעות לה?
תודה

sefia

New member
תודה על האירוח - 2 שאלות עבור אמי 1. מה עושים לגבי שנים שבהן עבדה אבל אין תלושי שכר או ט' 106 היות ועברו שנים רבות מאז והמעסיק אינו בארץ ולא ניתן להשיגו?
2. האם היא צריכה להצהיר על דירה הרשומה ע"ש אבי (בעלה) שניתנה בירושה ומושכרת כמקור הכנסה שלה?

קצבת זקנה-תקופות עבודה עלייך לפנות לאגף הביטוח והגבייה בנושא זה.

2. אם לאימך יש הכנסה נוספת שלא מעבודה כגון שכר דירה עליה לדווח על כך אם טרם הגיעה לגיל זכאות.(את גיל הזכאות תוכלי לראות במחשבון גיל שמופיע באתר של הביטוח הלאומי בנושא זקנה.)
ההכנסה מלא מעבודה שמותר היא ליחיד בערך 10,000 ש"ח לחודש אם אימך עובדת.

אני מניחה שכר הדירה שהיא מקבלת נמוך מהסכום שכתבתי לעיל.

מידע על מבחן הכנסות בגיל פרישה לבין גיל זכאות תוכלי לראות באתר הביטוח הלאומי בנושא זקנה, תנאי זכאות, מבחן הכנסות.

cוורנה1

New member
אנו מודים לגב' מלי דהרי
בשם הנהלת תפוז
, בשם הגולשים ובשמי,

אנו מודים לגב' מלי דהרי רפרנטית זקנה ושאירים במוסד לביטוח לאומי,
על הנכונות להתארח בפורום במתן מענה לשאלות הפונים,
והקדישה מזמנה לשאלות הפונים בפורום.

רבה

למעלה