כוויות

liorah1

New member
שמרי נפשך מגג נשרף מצל חשך מאבן קלע מסכין מציפורניים....

שולחת לך חיבוק עוטף, קרוב ורך .
ליאורה

בנשיר

New member
אני מבין וגם שמח שאת איתנו למרות ...

למרות הגועל . אני מנסה להבין את הכויות שלך . הן מדברות בשפה שלי . אתן לך כיוון מחשבה מעט קשה . ואני מקווה שתוכלי לסלוח לי על כך שאינני ולא הייתי במצבך. כלומר החזקתי את פחדי כך שלא פגעתי בעצמי מעבר לפגיעה והפגיעות שרשרת המדרדרות שבאו לאחר המכה ההיא המרכזית . אני מקוה שאת סולחת לי שדרכי שוללת פגיעה עצמית ..כי הנפגע כבר לא קיים והוא השאיר צואה מכובדת ...לספר מעשי יה' וכדי להיות חזק כדי לצעוק את צעקתי החרשת עלי לשמור על הגנה גופנית תקינה . נפשית זה סיפור מורכב .
לאחר כל ההקדמה הזו שרציתי שתחשבי למה את לא סולחת לי ולמה אולי מעט ...אני אשאל שאלה קשה ..הכוויות מה הן עושות לך ? הפרדה מהגועל החיצוני לגועל הפנימי ?
המראה של אובדן המחיצה בין הפנימי היפה והמיוחד שלך שכולל מעט נקודות גועל לבין החיצוני שניסה לטנף את פנימיותך הזכה התמימה הלא אשמה ולהופכה למשהוא אחר ?
למה לתת למשהו או זיכרון כלשהו להכתיב לך נערה בועטת את דרך חייו ? את נותנת לרוע לנצח על חשבונך ? לא עשית עלי רושם כזה !
את לוחמת אמיצה למטרתך ולא למען זיכרון קודר . כויות זה נחמד לשונאים שלנו ! לא לנו ...אל תדאגי יותר מידי יש כאלה שתפקידם בחיים לעשות כויות את לא אחת מאלה . זה לא תפקידך !
תודה שאת קיימת אני לא יכול לתת לך מילות נחמה ..הלוואי וזה היה מזיז משהו . מעריך אותך מאוד ..הספקת הרבה והתבגרת מהר מידי ...כמו כולנו ..כמוני ..

yamit1111

New member
אין על מה לסלוח

כל אחד והדרך הפתלתלה שלו,כל אחד עם תגובה והתמודדות שונה..
והפגיעה עצמית?
כאשר מגיל קטן אני מפנימה,לשתוק,להסתיר,להגן על האחר למען לא יפגע ולהקריב את עצמי ואת גופי ונפשי בעבור כל הסובב אותי..שם ההצטברות היא עצומה מידיי ולפעמים הדם שמטפטף לי על הרצפה..כמו מנסה לטהר עצמי מהגועל שיש בפנים,להרגיש את הגוף בעוצמה על מנת להשתיק את הכאב והסבל הנפשי. והתחושה של אני זונה ודפוקה ואשמה גורמים לי גם להעניש את עצמי על עצם היותי..לנסות להכחיד את מה שנשאר מהתופת...יש שם משהו שמרגיע את האשמה...לצערי התבגרתי מהר מידיי..לצערי אני עוד כאן..נלחמת עדיין...מדממת על הרצפה מבלי להתבייש בצעקה שלי,שותקת כשמגיפה את התריסים לחדרי ליבי...מחכה לצאת מהכלא

בנשיר

New member
יצאת מהכלא !! את הדימום נעצור בהמשך.

גם אני שתקתי עשרים ושבע שנים . הטעויות שעשו איתי כל אחת יכולה למלא ספר .
שאלתי אותך האם את מאשימה את עצמך על עצם היותך . האם גם על זה את מענישה את עצמך ?
אני מהצד רואה ...רואה את צעדייך הטובים ..רואה אותך יוצאת מזה ויותר חשוב יודעת למסגר ולשלוט בהגדרת הכאב כך שהוא יושב רחוק בקצה ולא מציק .
לא יודע למה אבל אני חש את צעקתך לחיים ולא לחושך ולטינופת . אנחנו ביחד ננקה את כל הדימויים השליליים וגם נצחק עליהם ...אני לא לבדי בביחד הזה יש עוד רבים מלבדינו .
שאלה קשה לעירעור הדפוקה והאשמה ..יש כשישית מהאוכלוסיה כאלו שעברו אונס והתעללות קשה . האם את רואה בחוץ מליון וחצי איש מזוהמים דפוקים אשמים ?
ברמה אזורית את יכולה להגיד שכל הירושלמים רבתי הם דפוקים אשמים ? כל תושבי תל אביב ורמת גן עם גבעתיים הם דפוקים אשמים ? זה שאת מספחת אלייך אשמה ודפיקות עושה לך טוב ? עושה לי טוב ? מקדם אותך ? טוב שאת מודעת לכך שזו תחושה ...זו חצי מההבראה והדרך לשיקום ...הוא אף פעם לא יהיה מלא ..אבל נשלט ברובו וכמעט בכולו ...שוב זה תלוי רק בך ובתחושה שתזרימי בנקודות זמן שונות במצבי דחק ורגיעה .
חיבוק חם וללקק לך לא תקבלי ממני ! אני מעדיף להדריך אותך בהתאם לרצונך ותחושותייך להחלצות אל תפחדי יש נפילות בדרך ...את צריכה רק עליה אחת יותר . יש לך ראש פתוח חושב מהר לא מהר מידי עבורי ...אני מסוגל לקלוט את המהירות שלך למרות שאת מזהה את עצמך כמאוכזבת מהמין האנושי והסביבה המגיבה
תמשיכי להתקדם את כבר בשלב טוב ...אני מוצא שלל רב !
אני כאן ועוד אחרים . אנטי ממסדיים . את התחושות שלך קשה להעביר לספר כך גם השאלות ...אני מעריך את אומץ ליבך ..אינני מתכוון לתת לך הנחות את זה עושים אחרים ...שרק מקבעים מצב קיים ומורחים אותו לעוד שנים . התבגרת מהר . מהר מידי ...ללא צער ! לא הייתי רוצה נסיגה גם בשכל . קיבלת מתנה מה את מתכוונת לעשות איתה ?

נתנאל184

New member
אתה מאוד צודק.

שללקק עוד חיבוק חם לא בהכרח יעזור : אבל אני גם מבין את ימית כי המאבק הזה כל כך קשה, לצאת מנקודה המבט שאתה האשם הוא עבודה מאוד מאוד קשה ,לי לקח שנים רבות להבין שמה שעברתי בבית זה התעללות ,עד היום אני לא מודע בזה שהייתי ילד מוכה ועברתי התעללות מאוד קשה ( הצלפות עם חגורה, כחולים על כל הגוף, דקירות אפילו) לא הייתי מסוגל לקבל את זה כי לא הכרתי דבר אחר, אני חושב שילד שנולד למצב הזה לא מודע בכלל שיש עולם אחר מה אתה חושב? אני לא הכרתי חשבתי שזה טבעי שככה העולם, אבל עכשיו בגיל 23 אני מצליח להבין שמה שהם עשו לא בסדר, ולעמוד על שלי, אני לא מחפש רחמים ממש לא, אני לא רוצה חיבוק הכי לא, אני רוצה הבנה, ואני לא מאמין שיש אנשים שבאמת יכולים להבי,ן וטאולי כי אני לא מבין את עצמ,י ומה אני רוצה זה לפחות מה שאי מרגיש, ושאני אקבל את עצמי אולי יקבלו אותי? יסיעו לי? מה דעתך?

בנשיר

New member
הייתי פעם לוחם לחיפוש הצדק ...כמעט ועבר לי .

נתנאל כתבתי פעם בתגובה לתגובה שטענה שכביכול ילדי שמנת סובלים פחות ממעמד ההתעללות והאונס . לכאורה להם יותר קל ונוח . לספר להתעמת להעמיד דברים במקומם . לא אמשיך בתגובה הזו .
עניתי לה שילד לא משווה את עצמו למקום אחר או לילדים אחרים פרט לסביבתו הקרובה . הרחבתי את תשובתי והשתמשתי במושג קבוצת השווים . אם מקובלת רמת חיים מסוימת או מעמד אחיד פחות או יותר של הילדים והשכונה הילד לא מודע לכך שהוא עני או עשיר מקבל מכות יותר או פחות ...הוא משווה את עצמו למקורבים . כיום לאחר שהרחבת את מעגל או מעגלי ההשוואה ושיפרת את יכולת הביקורת שלך ..טעמת מפרי עץ הדעת לטוב ולרע ...כרגע אתה מתיחס לרע ולרוע ...אם תתרכז תוכל למצוא שהרוע הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו אבל ניתן להופכו מבלתי נישלט וחסר יכולת התמודדות למוצר שבחלקו הגדול נשלט ומגיע לרמה סבירה של התמודדות . התשובה שלי או של כל אחד אחר לא צריכה לבוא במקום התובנות שלך וההכלה שלך !
אתה מרגיש שאתה צריך סיוע פנה לסיוע אנחנו לא לבד בעולם כולנו זקוקים לסיוע בחיינו
. קבלת העצמי לוקחת שנים שיפור עצמי הוא תהליך ולא נקודה או יעד .
בהצלחה בחור הלוחם למען חרותו

נתנאל184

New member
אני מקווה שאני אצליח יותר להבין את עצמי.

ולהכיל את עצמי ולא להסתמך רק על דעות של אחרים ( ותבונות של אחרים אפילו שאני אוהב לשמוע מה אחרים אומרים אני חושב שאני גם מפעיל הרבה שיקול דעת בעצמי) אני באמת עכשיו מבין יותר מה שקרה, כנראה באמת טעמתי מעץ הדעת, ראיתי מה טוב ומה רע איך זה אצל אחרים, והתפכחתי, ובקשר לוחם לצדק לי זה ממש לא עבר זה מאוד בולט אצלי ולא חושב שזה צריך לעבור, אני חושב שזה טבוע בי שהיה צדק ושלא יפגעו בחלשים, אני גם הסתבכתי הרבה בגלל ז,ה וסכנתי את עצמי ( וזה גם לא טוב) קיצור אני מקווה כמו שאמרת שאני יצא מז,ה שאני היה חופשי, ואלחם למען הטבעי ביותר להיות חופשי.
&nbsp
תודה לך.

למעלה