שאלה לבנות עם שלישיה/ בנות שעברו דילול..

מיהס31

New member
שאלה לבנות עם שלישיה/ בנות שעברו דילול..

היי בנות,
אתמול הינו בבדיקת דופק - והתבשרתי שיש דופק לעוברים שלי - כמובן שהשמחה היא גדולה אך מלווה בחששות רבים,(אני לאחר טיפולי פוריות שנמשכו כשנתיים וחצי סה"כ + 2 הפלות בשבוע מאוד מוקדם,)
שבוע שעבר ראינו 2 שקים - אחד גדול יותר יותר ואחד קטן ואתמול להפתעתינו הרופא ראה שבשק הגדול קיים עוד עובר - ז"א תאומים זהים+ יחיד ולכולם יש דופק!
כמובן שאני עדיין בהלם רציני ביותר..
והדבר הראשון שהרופא אמר שאם לא יקרה משהו לבד - אז נצטרך לדלל את התאומים הזהים מכיון שמדובר בהריון בסיכון גבוה,
יש פה מישהי שעברה דילול/ שמרה על כל השלישיה באותו מצב כמו שלי??
אשמח שתשתפו,
מיה

אמנם לא מצב זהה, כי אצלי היו 3 בשקים נפרדים

אבל עברתי דילול לפני כמה שבועות, כיוון שמכירה את הסיכונים.
בהריון כמו שלך , ממה שהבנתי יש אפילו יותר סיכונים. אני לא יכולה להמליץ לך כמובן מה לעשות, אבל אשמח לענות על השאלות בפרטי.

סיטואציה מורכבת

מתארת לעצמי את מגוון הרגשות הסותרים והמגוונים...
אז קודם כל בשעה טובה על ההריון! ובהחלט היו פה לא מעט הריונות שלישיה במשך השנים.
עם זאת, הריון שלישיה הוא הריון ייחודי שנחשב להריון בסיכון וצריך להתייחס אליו בהתאם. מציעה בחום להתייעץ עם פרופ' בליקשטיין, הוא מנוסה מאוד בתחום זה ושמעתי (לא מהיכרות אישית) שהוא גם מענטש. ובכלל להקיף את עצמך בצוות רפואי שאת סומכת עליהם ומרגישה את התמיכה שלהם בכל החלטה שלא תבחרי בה.
אנחנו כאן לתמוך וללוות- ברוכה הבאה הביתה

למיטב זכרוני

היו לפחות שני מקרים כאלה בפורום, זכור לי גם סיפור לידה כזה עם שבוע יפה ומשקלים יפים. מכירה גם סיפורים על כאלה שדיללו את הזהים בהצלחה (לא מהפורום).
אני חושבת שכדי לקבל החלטה לא כדאי ללמוד ממקרים בודדים אלא מסטטיסטיקה רחבה יותר.
כמובן שתמיכה ממי שעברה דילול/לידת שלישייה את תמיד מוזמנת לקבל כאן, ואולי כדאי לך לשאול על לידות שלישייה גם בפורום השכן (תאומים ושלישיות). לעומת זאת אני מניחה שמי שדיללה ממצב כמו שלך לעובר בודד כבר לא מסתובבת בפורום תאומים ושלישיות... אני אישית דיללתי מרביעייה לתאומים. לצערי נתקלתי בפורומים גם בכאלה שאיבדו את כל ההריון לאחר דילול וצריך לקחת את זה בחשבון למרות שהסיכויים לזה יחסית נמוכים.
מה שלא תחליטי, בהצלחה ומזל טוב על ההריון!!

כדאי לכם לברר היטב לפני שתחליטו מה לעשות

אני בהריון עם שלישיה, אבל אצלנו הם בשקים נפרדים.
גם אצלנו זה אחרי טיפולי פוריות.

מההתחלה הרופא דיבר על דילול, אבל ממש לא רצינו והחלטנו לברר את הסוגיה.
אני לא יכולה להגיד לגבי המקרה שלך, אבל אנחנו פנינו לשני רופאים מומחים להתייעצות.
אחד מהם הוא פרופסור בליקשטיין (עובד בקפלן, ומקבל גם בפרטי במקום אחר). הוא ממש מומחה להריונות מרובי עוברים, הוא עשה על זה מחקר מקיף והוא אחד הבודדים שיגיד לך שהוא לא מפחד מהריון עם שלישיה.

לפי מה שהבנתי, בשלישיות יש סיכון גדול ללידה מוקדמת מאוד. ניסו להוציא איזשהו טיפוס של נשים שאצלן יש סיכוי גדול יותר שההריון יסתיים בשלום.
אז הפרמטרים בגדול הם:
  • אישה שעברה לידה תקינה בעבר
  • השלישיה בשקים נפרדים
  • אישה שהגובה שלה הוא מעל 1.60 ויש שאומרים מעל 1.65
  • אישה שהמשקל שלה בתחילת ההריון הוא מעל 60 ק"ג
  • אישה שתבצע מעקב הריון קפדני ותקשיב להוראות הרופאים
כמובן שגם לאישה שכל התנאים מתקיימים אצלה אף אחד לא מבטיח כלום, אבל מדובר על סיכוי טוב יותר.

ההמלצה שלי אלייך היא לברר עם רופא מומחה את הסיכון והסיכוי ולהגיע להחלטה שתהיה טובה עבורכם.
אם את לא יודעת עם איזה רופא כדאי להתייעץ, אני ממליצה לפנות למכון פוע"ה, ולשאול את אחד הרבנים שם. (כן, גם אם את לא דתייה. יש להם ידע ממש רחב ומקצועי בכל עינייני הרפואה שקשורים לפיריון, הריונות לידות וכו'). אנחנו נעזרים בהם המון לאורך השנים ותמיד כיוונו אותנו לרופאים הטובים ביותר באיזורינו.

בהצלחה והחלטות טובות

למעלה