אירוח עם פרופסור יגאל וולמן

רמון46

New member
אירוח עם פרופסור יגאל וולמן

החל מממחר בבוקר יתארח בפורום פרופ' יגאל וולמן, ויענה על שאלות בכל הקשור בהריון, הריונות בסיכון גבוה, אולטרא-סאונד, לידות, בריאות האישה וכו'.
פרופ' וולמן הוא אחד המומחים המובילים בישראל בביצוע סקירת מערכות, דיקורי מי שפיר ומעקבי הריון.
עוד פרטים עליו תמצאו בלינק הבא: http://361.co.il/wolman/herayon/
מוזמנות להתחיל לשאול.

napit

New member
AFT מעט גבוה

אני שבוע 19 עם תאומים, ובשבוע 16 עשיתי בדיקת דם שאני חושבת שמקבילה לחלבון עוברי בארץ, אני גרה בארה״ב אז אולי הערכים כאן קצת שונים.
הרופא אמר שהנורמה של ה-aft היא עד 2 והתוצאה שיצאה לנו היא 2.15.
לטענתו בגלל שסקירת המערכות יצאה תקינה אין צורך לחשוש ומדובר בבדיקת סקר בלבד והאולטרסאונד חשוב יותר.
בנוסף הוא אמר שבגלל שמדובר בהריון תאומים אז נעשה בדיקת סקירה נוספת בשליש השלישי.

מה דעתך בנושא? יש מקום לבדיקות נוספות?
תודה רבה על תשומת הלב.

חלבון עוברי גבוה

ראשית במקומות רבים מקובל שלא לבדוק חלבון עוברי בתאומים מאחר ולא ניתן לדעת מהי התרומה של כל עובר בנפרד לבדיקה , סקירת מערכות טובה אמורה לפתור את השאלה או לחילופין ביצוע דיקור מי שפיר שידים את רמת החלבון העוברי במי השפיר בהצלחה

אוסי 09

New member
סקירת מערכות

ביצעתי אותה בשבוע 21 הרופא ישר אמר שאם זה תאומים שהלך לאקו עוברים כי בסקירה זה לא מספיק
אם יש חשש לדאגה או שכולם עושים זאת ?
זה תאומים לא זהיים כול אחד נפרד בשליה נפרדת איך לא הצליח לבדוק מוזר לי כול זה ?
ואחד מהם אצלי בשליה קדמית אם זה בסדר ? עכשיו אני בשבוע 23

אקו לב עובר תאומים

מקובל להפנות תאומים זהים לאקו לב עובר , הנחיה זאת גלשה גם לתאומים לא זהים על ידי רופאים רבים , לכן אינני רואה מקום לדאגה הבדיקה טובה ולא פולשנית כך שבעצם רק הרווחת בהצלחה

הריון תאומים- עלייה במשקל

באיזה שלב התחלתן להעלות במשקל?
ומתי יצאה הבטן? אני בשבוע 12 ויש לי ממש בטן! לדעתי לכולם כבר ברור שאני בהריון, וכבר הרבה שואלים אותי, אבל אני עוד לא מספרת כי עוד לא עשיתי שקיפות וסקירה.
רק בתחילת יולי יש סקירה, עד אז הבטן כבר תהיה מאוווד בולטת! מה יהיה??

נוזל מסביב ללב לאחד העוברים

כרגע נמצאת בשבוע 12
כשעשיתי אולטרסאונד בשבוע 9 הרופא ראה שיש נוזל מסביב ללב של אחד העוברים, אמר שלדעתו יש בעיה עם העובר ושידעו יותר טוב בשקיפות עורפית.
מישהי מכירה? שמעה?

למעלה