בדיקת verifi ובדיקות בכלל

ms123

New member
בדיקת verifi ובדיקות בכלל

שלום
אני בשבוע 8 עם תאומים (בי-בי =לא זהים). הרופאה אמרה שבגלל הגיל אני בסיכון (כמעט 36) וצריכה לעשות מי שפיר, ואם הבנתי נכון יש את הבדיקה הזו שהיא כנראה יכולה להיות במקום המי שפיר וזו רק בדיקת דם ולא מסוכנת. בין השורות הבנתי שזה גם יחסי ציבור ("הנציגה היתה לא מזמן ואמרה שזה נותן מענה טוב לתאומים" וכו'...}. האם שמעתן/ם עליה? באמת מומלץ או חבל על הכסף ולעשות מי שפיר?
ובכלל אילו בדיקות צריך? קבעתי לשקיפות, ובימים הקרובים גם לסקירה ראשונה ומורחבת. מה עוד צריך?
תודה

napit

New member
אנחנו עשינו את materniT21

כנראה שאת מדברת על בדיקה מקבילה.
אמנם אני בת 30 והרופא אמר שזאת בחירה שלנו אם לעשות או לא כי התוצאות של השקיפות יצאו טובות, אבל העדפנו לא לקחת סיכון.
התייעצנו איתו לגבי האמינות של הבדיקה אצל תאומים. הוא אמר שהמדגם של תאומים קטן יותר, אבל עד עכשיו התוצאות היו מאוד אמינות באותו המדגם.

napit

New member
אנחנו גרים בארה״ב

כאן זה עולה 1000$.
בארץ לדעתי זה עולה סביב ה-5000 ש״ח, יש להם אתר ואת יכולה לבקש שיצרו איתך קשר ויתנו לך הצעת מחיר.

nimitom

New member
אומנם לא ביצעתי את הבדיקת דם אבל...

כשהייתה תוצאה לא טובה של שקיפות עורפית לאחד העוברים עלה נושא המי שפיר והבדיקות דם (אני בת 32 כך שאני לא נמצאת בגיל שממליצים לבצע).
התחלתי לברר על בדיקות הדם והבעיה הגדולה והעיקרית שבגללה לא ביצעתי את הבדיקה היא פשוטה : במידה ויש ממצא כלשהו לא ניתן לדעת לאיזה עובר מתייחס ואז צריך לבצע מי שפיר.
במידה והבדיקת שקיפות וסקירה יוצאות תקינות אז זה בסדר - אם יש בדיקה שלא תקינה או שיש ספק כלשהוא תדעי לך שהבדיקת דם (במקרה הגרוע ביותר שיש ממצא) לא תתן לך מענה לגביי כל עובר ועובר. התייעצתי עם 3 רופאים (חלקם ״משווקים״ את הבדיקות) ואמרו לי שבמידה ויש ספק / ממצא לא טוב עדיף להסתמך
על בדיקת מי שפיר למרות הסכנות.

3 חברות שלי מעל גיל 35 לא עברו מי שפיר/ בדיקת דם לאחר שעשו יעוץ גנטי פרטי (1 טבעי 2 בivf). לפעמים ייעוץ גנטי טוב ופרטי מספיק בשביל השקט הנפשי .

לא משנה מה תחליטו - שיהיה בהצלחה ושיעבור בקלות.

One 4two

New member
nimitom יש לי שאלה בנושא השקיפות

מה הכוונה לא יצא טוב? את כבר אחרי מי שפיר? אצלי גם יצא אחד 2.5 ואני אהיה חייבת לעשות מי שפיר. רציתי לדעת איך זה הולך. תודה

nimitom

New member
ככה

יצא לעובר אחד 3.6 וזה גבוה (לפי זכרוני עד 3 זה בסדר). העובר השני היה תקין.
מכיון שהיה גבולי לסיסי שיליה והגישה היתה בעייתית ומסוכנת נקבע לי מי שפיר.
את השקיפות עשיתי בשבוע 13 ואת המי שפיר בשבוע 17 שניהם בקפלן אצל פרופסור אפלמן.
עשיתי לפני המי שפיר סקירה שהייתה תקינה.

מכיון שראו טוב את המחיצה בין העוברים פרופ אפלמן עשה לי דיקור אחד ועבר בין המחיצה לעובר השני ודגם גם משם.

אני לא אשקר זה כאב מאוד - לא הדקירה עצמה אלא השאיבה והמעבר למחיצה השניה (לא היה מספיק אורך מחט).
אבל עבר בשלום והתוצאות תקינות והנה אני מחר מתחילה שבוע 38 ולא בא להם לצאת.

חויבתי לבצע ייעוץ גנטי לפני הבדיקה במחלקה של פרופ אפלמן והדיקור של שני העוברים + ציפ גנטי לעובר עם השקיפות הגבוה ממון ע״י משרד הבריאות.
בגלל הלחץ אנחנו עשינו פרטי לשניהם בדיקת פיש בעלות 1400₪ לעובר שקיבלתי יום למחרת תשובה שתקין.

מקווה שעזרתי

ms123

New member
תודה. אז לחכות עד אחרי השקיפות וסקירה ראשונה?

באיזה שלב מחליטים מי שפיר או בדיקת דם הנ"ל?
בדיקות גנטיות עשיתי לפני ההריון הראשון, לדעתי לפני כ 6 שנים לפחות והפעם לא עשינו....
תודה

nimitom

New member
אחרי השקיפות לדעתי

אם יוצאת תשובה גבולית או בעייתית בשקיפות אז צריך להתחיל לחשוב על מי שפיר/ בדיקת דם.
את הבדיקות דם הבנתי שניתן לבצע משבוע 10 .
כמובן שמי שפיר מעל גיל 35 זו המלצה בלבד ולא מחייבים - חברה שלי החליטה אחרי שקיפות וסקירה לא לעשות בכלל.

אני אישית הייתי מחכה לשקיפות העורפית - כי אם חלילה יש תוצאה גבולית / לא טובה עדיף לעשות מי שפיר כדי לדעת אם יש משהו ולאיזה עובר.
אבל זו דעתי האישית .

הייתי מחכה לתוצאות השקיפות

אני בת 36
קיבלנו תוצאות טובות בשקיפות ולכן החלטנו לא ללכת על דיקור מי שפיר
התלבטנו לגבי הבדיקה שעולה המון כסף. תבדקי אם יש לך החזרים מביטוח בריאות או משהו כזה.
אם הסקירה הראשונה תצא בסדר כנראה שנרד מזה.
תלוי בתחושת הבטן שלכם.
אפשר ללכת ליעוץ גנטי כדי לקבל עוד דעה האם כדאי לעשות דיקור / דיקור ובדיקת דם.
אבל אפשר גם לצאת עוד יותר מבולבלים כי הכול סטטיסטי בסוף

לא משנה מה תחליטו, שיהיה בהצלחה

למעלה