הריון תאומים מכבי-אוטומטית הריון בסיכון?

היא321

New member
הריון תאומים מכבי-אוטומטית הריון בסיכון?

היי בנות יקרות,
שבוע 6+4 לאחר איי וי אף. היום נצפו שני דופקים.
הרופא אמר שהוא לא יכול להמשיך לטפל בי כי הריון תאומים נחשב אוטומטית הריון בסיכון, ונתן הפניה למרפאה בסיכון.
האם לעוד מישהי היה אותו סיפור?
אני גרה בצפון, יש מקום/רופא מסויים בו כדאי להיות במעקב? חיפה/קריות/עכו/נהריה/כרמיאל זה הטווח שלי

גלי ים333

New member
לא יודעת איך זה במכבי אבל

אני בכללית, גם בהריון תאומים לאחר טיפולים ואני נמצאת במעקב הריון אצל הגניקולוגית שלי ולא במרפאה להריון בסיכון. אבל זה תלוי כמובן אם מדובר בהריון תאומים זהים או לא, כי הריון תאומים זהים מוגדר כ"ריסקי" יותר.
הרופאה אמרה לי שאם הכל תקין ואין סיבוכים או בעיות בריאותיות, לא חובה לבצע את המעקב במרפאה להריון בסיכון.
בינתיים אני מרוצה ממנה מאוד. אם בהמשך יהיה צורך, אעבור לרופא מתאים יותר. בינתיים אני מאמינה שאם הכל תקין, ההריון לא בהכרח בסיכון.
ברוכה הבאה!

taltal153

New member
אני במכבי

המשכתי אצל הרופא הרגיל. לא הפנה להריון בסיכון באופן אוטומטי.

אוסי 09

New member
ככה אומרים אבל

הרופאים היום עושים מה שבא להם גם הרופא שלי אחרי הפרייה לא מטפל בהמשך וחבל כי עושה רק טיפולים הלכתי לרופא נשים רגיל שממש דוחה לא לוקח כלום ברצינות הכול אצלו טוב אומר גם שהיו לי בהתחלה בהריון קצת הכתמות לא נתן לי כלום אלה רק במוקד הביאו לי מנוחה וככה נישמר ההריון שלי .
נראה בהמשך עכשיו בשבוע 19

היא321

New member
הכתמות

באיזה שבוע התחילו ההכתמות וכמה זמן נמשכו?
יש לי גם הכתמות שהתחילו לפני 5 ימים. בצבע חום. הן לא כל הזמן, בעיקר בבקרים. הרופא אמר לי כשזה קורה לשכב במיטה ולקום רק לשירותים ואוכל.
בבדיקה לא נמצא מקור ההכתמות והפרוגסטרון גבוה

גם לי היה ככה, המשיך כמה שבועות, היה גם דימום

יש לי הרגשה שאנחנו אצל אותו הרופא

reutmi

New member
הריון בסיכון

אני בכללית הרופאה כשראתה בהתחלה שני דפקים של תאומים עם שתי שיליות מיד הפנתה אותי למרפאה של הריון בסיכון לא משנה שאחרי שבועיים התגלה עוד דופק ככה שעכשיו אני עם 3 ב"ה נשלחתי בדחיפות למרפאה בסיכון שם הרופא אמר שאין לו בכלל מה לבדוק או לעקוב אלא רק משבוע 20 כי הם נורא קטנים ולא יודעים אם זה יחזיק או לא בנתיים הגעתי לשבוע 18 ברוך ה'.
לדעתי כל רופא עושה מה שנראה לו לנכון.!!!

ל-
חם!

בשעה טובה ומוצלחת על ההריון

כפי שכתבו לך, בדרך כלל ההתייחסות להריון מרובה עוברים היא כהריון בסיכון שעלול (ממש לא תמיד!) להוביל ללידה מוקדמת ולסיבוכים שונים. זה נובע מכך שהגוף בנוי לשאת עובר אחד בכל פעם בלבד. לכן יש רופאים שמעבירים באופן אוטומטי ליחידה להריון בסיכון.
עם זאת, יש רופאים שכל עוד אין סיבוכים מיותרים מבצעים בעצמם את המעקב ולא מפנים.
יש יתרונות וחסרונות בכל אחד מהמצבים....
בכל מקרה, אם הוא הפנה אותך, כנראה שהוא לא יכול לבצע את מעקב ההריון ולכן כדאי לפנות למי שכן למרות הסירבול.
שיהיה קל ארוך ומצ'עמם!

למעלה