חיסון שעלת

טוויטי15

New member
חיסון שעלת

אשמח לפרטים ממני שמתכוונת להתחסן/ התחסנה ויש לה תובנות בעניין.
באיזה שבוע כדאי להתחסן?
האם ישנן הנחיות מיוחדות מכיוון שמדובר בהריון תאומים?
תודה!!!!!

גלי ים333

New member
חיסון נגד שעלת

הי,
הרופאה אמרה לי שיש לעשות את החיסון בין השבועות 27-36. לפי מה שהבנתי, אין הנחיות מיוחדות להריון תאומים.
בתקופה האחרונה היו מספר מקרים של תחלואת תינוקות בשעלת ולכן משרד הבריאות ממליץ לנשים להתחסן עוד במהלך ההריון, כי בדרך זו הנוגדנים עוברים לעובר ומגנים עליו עד שהוא מקבל את החיסון בטיפת חלב. בנוסף לנוגדנים נגד שעלת, החיסון מכיל גם נוגדנים לטטנוס.
כמי שעובדת במסגרת משרד הבריאות, אני סומכת על המערכת ומאמינה בחשיבותם של החיסונים. השנה התחסנתי גם נגד שפעת ואת הטטנוס עשיתי לפני ארבע שנים אבל אני מתכוונת לעשות את החיסון גם עכשיו. שוב, זאת דעתי האישית וכל אחד והשיקולים שלו.
הינה קישור למידע על חשיבות החיסון באתר של משרד הבריאות:

http://www.health.gov.il/Subjects/pregnancy/during/Pages/Vaccination-Whooping_cough.aspx#

koich 77

New member

simba1231

New member
התחסנתי

התחסנתי ברגע שיכולתי (לא זוכרת אם זה היה שבוע 27 או 28 כי בדיוק העבירו את האחריות לחיסון מלשכות הבריאות לקופ"ח). פשוט תכתבי בגוגל חיסון שעלת, היו בחודשים האחרונים כמה מקרים של תמותת תינוקות משעלת ככה שמבחינתי בכלל לא היה על מה לדבר. מצד שני, אני מאוד קונפורמית למערכת ומאוד מאמינה בחיסונים.

כתומונת

New member
מציעה לכן לברר על זה יותר לפני שאתן מתחסנות

בהריון הקודם לפני כשנתיים וחצי התחסנתי לפי המלצת הרופאה.
היום אני יודעת יותר ואין סיכוי שאני אעשה את החיסון הזה.
מציעה לכל אישה (וגם לגברים באופן כללי) לקחת אחריות ולברר טוב טוב מה אתן מכניסות לגוף, ולא להתסמך על המלצות הרופאים בצורה עיוורת.
אתן יכולות להעזר בקבוצה "פנקס פתוח - הורים למען שקיפות ובטיחות בחיסונים" בפייסבוק וקבוצות רבות נוספות.........
שנהיה כולם בריאים!

מה הבעיה בחיסון - מלבד הפחדות לא ראיתי בקישור פרוט של הסיבה

אני יודעת שיש חומר בחיסונים, אלומיניום שלא כל כך בריא. מצד שני יש אלומיניום בכל דבר כמעט, כולל בסירים, במים ואפילו בתרופות הריוניות.
אבל לגבי השעלת, מה הבעיה בחיסון עצמו? משרד הבריאות אל בדק השפעות ארוכות טווח? אולי בארצות אחרות כן נבדקו השפעות ארוכות טווח?
אני שואלת ברצינות, כי אני אוהבת לקבל מידע ולהחליט על פיו וכל ההודועת בקישור שנתת חוזרות כמו מנטרה על כמה החיסון מסוכן בלי פרוט.

לגבי ילדים שחלו למרות שחוסנו - זה דווקא מחזק את אלו שאומריםש האמא צריכה להתחסן. חיסון שעלת יעיל רק אחרי כמה חודשים מרגע החיסון, לכן ילד שחוסן עכשיו חשוף להידבקות כמה חודישם ודווקא אמו ההריונית שמתחסנת מגנה עליו יותר.

בכל מקרה, אשמח למידע רלוונטי.

לא הוכח בשום מחקר

א. שהחיסון בטוח לעובר
ב. שהחיסון משיג את המטרה - דהיינו הגנה על התינוק עד שהחיסון של התינוק עשוי לכאורה להגן עליו (אני לא מאמינה שהוא מגן - אפילו להפך)

כן ידוע על הרעל שיש בתוך החיסון, על העובדה שמכניסים מחלה לתוך הגוף ועוזרים להפיץ נגיפי שעלת שהומצאו במעבדה.
שמתי שם קישור לאתר חסון - יש שם הסבר מפורט

simba1231

New member
חיסון לשעלת

אני לא חושבת שיש טעם לנהל פה דיון בעד ונגד חיסונים כי כל אחד רק יתבצר בעמדה שלו. אבל להשתמש בביטויים כמו שומר נפשו ירחק זה טיפה בעייתי במקרה הזה והייתי נזהרת מלתת כאלו המלצות במקרה הזה. מצרפת קישורים לכתבות מהחודשים האחרונים לגבי שעלת, ושלא נדע כמובן...
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4628959,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4617982,00.html

עומדת מאחורי הביטוי

ויכולה להוסיף עוד יותר קשים.

מהמקום בו אני עומדת והשעות על גבי שעות שהשקעתי בלימוד על חיסונים, אני יכולה לומר לך שהמלצה על חיסון, כל חיסון זוהיא האמירה הבעייתית.

למעלה